
Több térfigyelő kamerát is kihelyeztek Kézdivásárhely-szerte. Archív
Fotó: Pinti Attila
Azonosították azt a férfit, aki a kézdivásárhelyi Molnár Józsiás utcában egy szemeteskukát és négy facsemetét tett tönkre nemrégiben.
2022. augusztus 08., 16:012022. augusztus 08., 16:01
A kézdivásárhelyi önkormányzat tájékoztatása szerint, az elkövetőt felelősségre vonták. Annak köszönhetően sikerült azonosítani, hogy a város területén 66 térfigyelő kamera működik, ebből az egyik felvételén látszott a rongálás.
A városháza Facebook-oldalán közzétett felvételen az látszik, hogy egy férfi idegesen átvág az úttesten, majd rugdosni kezdi az oszlopra szerelt szemeteskukát. A rendőrség hivatalból indított eljárást, rongálás gyanújával. Az okozott kár becsült értéke 1200 lej.
„Vigyázzunk környezetünkre, becsüljük meg!” – fogalmazta meg a felhívást az eset kapcsán a kézdivásárhelyi önkormányzat.
Súlyos kutyabántalmazási ügyről tájékoztatta a nyilvánosságot közösségi oldalán Forró Béla, a kézdivásárhelyi Benji Állatvédő Egyesület elnöke. Ez az eset mégis egyike a szerencsésebben végződőknek.
A nyolcadikosok 79 százaléka ért el legalább 5-ös átlagot az országos képességfelmérő vizsgákon – tájékoztatott kedden az oktatási minisztérium.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion kedden felszólította az államfőt, hogy ezen a héten bízzon meg valakit kormányalakítással, és bejelentette, hogy kezdeményezi Nicușor Dan felfüggesztését.
Újabb vörös jelzésű időjárási riasztást adtak ki kedden délután Maros és Hargita megye több településére. A heves viharok, a nagyméretű jégeső és a felhőszakadások veszélye miatt a hatóságok mindkét megyében RO-Alert riasztást is küldtek.
Nicușor Dan kedden kijelentette, hogy fennáll az előre hozott választások lehetősége, de szerinte ezt a forgatókönyvet el kellene kerülni, mert nem hozna jelentős változást a politikai erőviszonyokban, és fenntartaná a jelenlegi patthelyzetet.
Hatalmas erővel csapott le a szélvihar a Gyergyószárhegy határában álló kapolnára kedden délután. A vihar teljesen megrongálta a szabadtéri létesítményt.
Narancssárga jelzésű viharriasztás volt érvényben kedden délután Maros megyében, ahol az erős szél, a felhőszakadás több helyen is komoly fennakadásokat okozott.
Közönségének alig 9 százaléka középiskolás korú – ezért alapvető cél lesz a jövőben, hogy nyisson a fiatalok felé a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház.
Sepsiszentgyörgyön olyan meleg van, hogy locsolni kell az utcákat. A TEGA köztisztasági vállalat naponta száz köbméter vizet használ fel a megyeszékhely hűtésére.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el kedden az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 21 megye több folyójának vízgyűjtő területére.
szóljon hozzá!