
Archív
Fotó: Farkas Emőd/Facebook
Támogatja Kézdivásárhely önkormányzata azokat a vendéglátóipari egységeket, melyek vállalják, hogy teraszt építenek.
2021. április 11., 21:282021. április 11., 21:28
Az önkormányzat áprilisi soros ülésén megszavazta a határozatot, amelynek értelmében a város főterén működő vendéglátó cégek 50 százalékos adókedvezményben részesülnek, amennyiben teraszt építenek.
A tervet az önkormányzat ingyen bocsátja az érdeklődő vállalkozók rendelkezésére. Az adókedvezmény a terasz működtetésnek első évére érvényes. Szilveszter Szabolcs alpolgármester a döntés kapcsán az Agerpres hírügynökségnek elmondta, a koronavírus-járvány sújtotta vendéglátóipari cégeknek próbálnak segíteni, viszont nem szeretnék, ha a teraszokat kaotikusan építenék, rendezett városképre törekednek, így az új építmények a városháza által rendelt terv alapján készülhetnek el, így megtartják a főtér építészeti sajátosságát. Arra törekednek, hogy népszerűsítsék az udvarterek városát, minél több látogató vonzzanak. Arra is számítanak, hogy ha beindul a Brassó- Vidombák Nemzetközi Repülőtér, több külföldi turista jut el Kézdivásárhelyre.
A gyergyószentmiklósi Szent Miklós római katolikus templom tornyának felújítása miatt emelték le a keresztet és a toronygömböt, amiből érdekes, 1868-ban oda elhelyezett tárgyak kerültek elő. Ezek májusig a múzeumban tekinthetők meg.
Eljárás indult egy iráni férfi és egy román nő ellen, miután megpróbáltak bejutni az Egyesült Királyság nukleáris elrettentő rendszerének egyik kulcsfontosságú haditengerészeti támaszpontjára – jelentette szombaton a PA Media és a dpa.
A román haditengerészet szombaton is folytatja a Midia kikötő térségében elsüllyedt Astana vontatóhajó balesetének kutató-mentő műveleteit – közölte a védelmi minisztérium.
Egy autóbusz borult fel szombaton az 581-es európai úton, Galac és Vaslui megye határán: többen megsérültek, egy személy pedig életét vesztette.
Nem maradt egyetlen olyan töltőállomás Székelyudvarhelyen, Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson sem, ahol 9 lejnél olcsóbban lehetne tankolni: a legfrissebb adatok szerint minden nagy szolgáltatónál átlépte ezt a határt az üzemanyag ára.
Székelyudvarhely után Sepsiszentgyörgyre is ellátogatott Nagy István magyar agrárminiszter, hogy a gazdákat érintő kihívásokra válaszokat adjon, és megoldásokat körvonalazzon.
A kiskereskedelmi forgalom 2026 januárjában 6,5 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz képest Romániában, ami a világjárvány óta a legnagyobb visszaesés.
Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.
A gazdákat fenyegető veszélyekre, illetve az ezekkel szembeni védekezési lehetőségekre hívta fel a figyelmet pénteken Nagy István, Magyarország agrárminisztere Székelyudvarhelyen, a Székelyföldi Gazdaszervezetek Egyeztető Fórumán.
Minden magyar felelős a nemzet egészéért – hangsúlyozza Kövér László házelnök, aki szerint nincs külön határon inneni és túli magyarság.
szóljon hozzá!