
Fotó: Kovászna Megyei Prefektusi Hivatal/Facebook
Korlátozták a forgalmat a 3,5 tonna feletti járművek számára a 13E jelzésű országúton, Rétyen, a Feketeügy feletti hídon. A vízszint a nap folyamán veszélyesen megemelkedett és elérte az út alatti tartógerendák szintjét. A lezárt útszakaszt a 121A jelzésű megyei úton lehet megkerülni, a Maksa- Lécfalva-Cófalva útvonalon.
2021. június 20., 21:152021. június 20., 21:15
Ugyanakkor vasárnap délután a hirtelen lezúduló víz elöntötte a magyarhermányi református templomot. A református egyházközség híradása szerint a helybeliek élőláncot alkotva vödrökkel hordták ki a vizet a templomból, pumpával is szivattyúzták.
A Kovászna megyei tűzoltóság (ISU) és a Kovászna Megyei Vízügyi Igazgatóság (SGA) csapatai Bácsteleken, Bélmezőn és Rétyen összesen 13 motoros pumpával szivattyúzzák a vizet, hogy megelőzzék az áradást, a gátak közelében levő gazdaságokat ne árassza el a víz. Folyamatosan felügyelik a vizek szintjét, és helyszínelnek. Arra kérik a lakosságot, hogy takarítsák az árkokat, ne dobjanak szemetet a folyóvizekbe, kövessék figyelemmel a hatósági figyelmeztetéseket.
Több tíz kilométeren át 1800–2000 méteres magasságban kígyózik, sokan a romániai tereputak királyának tartják. Aki a Transalpinát már bejárta, lehet fogalma róla, de a belőle leágazó Strategica még azt is lepipálja.
A rendőrök őrizetbe vettek három, 18 és 24 év közötti fiatalembert, akiket azzal gyanúsítanak, hogy egy TikTokon terjedő álhír miatt szombaton részt vettek egy bevetésre siető mentőautó megtámadásában a Kolozs megyei Récekeresztúron.
A belügyminisztérium Katasztrófavédelmi Főosztályának (DSU) vezetője, Raed Arafat szerint a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársainak megtámadását az az álhír váltotta ki, amely szerint „egy fekete mentőautó gyerekeket rabol”.
Botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira, akik egy beteget próbáltak ellátni Récekeresztúron. A mentőautó sofőrje súlyosan megsérült – közölte vasárnap a Facebook-oldalán az egészségügyi minisztérium.
Az együtt végzett munka örömét, az aratás hagyományát és a kaláka közösségformáló erejét is megtapasztalhatták az érdeklődők szombaton Csíkszentkirályon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint hétfő 10 órától szerda 21 óráig az egész országban kánikulára, rendkívül magas hőmérsékletekre, fokozott hőterhelésre és trópusi éjszakákra van kilátás.
Nyolc centiméterrel nőtt a Duna vízszintje a csernavodai atomerőműnél, ami biztosítja a létesítmény további működését – közölte vasárnap a Facebook-oldalán Radu Miruță.
Mehringer, Co Lee és a Blahalouisiana Sziget fesztiválos koncertjét is láthatják majd a közmédia nézői az M1-en – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
szóljon hozzá!