
Csak óvatosan télen az utakon – tanácsolják a tűzoltók is. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Az erős fagyra és az intenzív fűtés lehetséges, de nemkívánatos következményeinek elkerülése érdekében a Kovászna megyei tűzoltóság fokozott odafigyelésre inti a lakosságot. Csak ezen a héten négy tűzesethez riasztották az egységeiket.
2024. november 22., 18:452024. november 22., 18:45
2024. november 22., 18:462024. november 22., 18:46
A lakóházakban és melléképületekben felcsapó lángok szerencsére emberáldozatot nem követeltek, de jelentős anyagi károkat okoztak. Hogy ezzel ne kelljen másoknak is szembenézniük, ajánlatos megfogadni a tűzoltók tanácsait:
csak tanúsítvánnyal rendelkező (omologat) és jó állapotban levő fűtőberendezéseket (radiátorokat, kályhákat, kazánokat) használjanak
ne hagyják felügyelet nélkül a kályhákat és más fűtésre szolgáló eszközöket,
takarítsák rendszeresen a kéményeket
ne terheljék túl a villamos készülékeket
ne kapcsoljanak több készüléket ugyanabba a dugaszba
ellenőrizzék a kábeleket, hogy idejében felfedezzék, ha megsérültek vagy meghibásodtak
ne alkalmazzanak improvizált megoldásokat
Tekintettel az erős fagyokra,
öltözzenek fel melegen
kerüljék a huzamos kint tartózkodást, különösen reggel és este
fogyasszanak meleg ételeket és italokat
A közlekedésbiztonság céljából
csak téli gumiabronccsal felszerelt autóval közlekedjenek, illetve hóláncokat is vigyenek magukkal szükség esetére
indulás előtt ellenőrizzék, rendben van-e az autó fűtése
az esetleges elakadások esetére legyen az autóban egy takaró, elemlámpa, minimális élelem és ital.
Az utcán maradhat a szemét Marosvásárhelyen, miután a prefektúra megtámadta a közigazgatási bíróságon az önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát. A városmenedzser szerint egyelőre nincs gond.
Idén májusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Raed Arafat csütörtökön megerősítette, hogy a katonai ügyészek zárolták a vagyonát, beleértve a bankszámláit is, abban az ügyben, amelyben több személlyel együtt őt is csempészéssel gyanúsítják egy Nagy-Britanniából beszerzett helikopter ügyében.
A marosvásárhelyi Állomás térre szálltak ki a tűzoltók csütörtökön késő este, ahol vasúti talpfák gyúltak meg.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
Az oktatási minisztérium hasznos tanácsokat és a felvételi folyamat lépéseit tartalmazó útmutatót tett közzé a középiskolai felvételire jelentkező tanulók számára.
A kormány csütörtökön 20,028 millió lejt utalt ki a költségvetési tartalékalapból fogyatékossággal élő felnőttek bentlakásos központjainak és idősotthonoknak a finanszírozására.
Csak minden negyedik romániai tölti az idei nyári szabadságát külföldön, közülük 65 százalék Görögországot, Bulgáriát, Olaszországot vagy Törökországot jelölte meg úti célként – derül ki egy felméréséből.
Újabb nemzetközi járatot indít a Wizz Air a brassói nemzetközi repülőtérről: november 3-tól közvetlen összeköttetés lesz a spanyolországi Valencia és Brassó között.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a korábbi kormánykoalíció pártjainak engedniük kell az önérzetükből, amikor a politikai válság megoldásáról tárgyalnak.
szóljon hozzá!