
A kisebb téli javításokat a hivatal végzi – ha kevésbé csapadékos az idő
Fotó: László Ildikó
Télen is zajlanak útkarbantartási munkálatok Székelyudvarhelyen, noha ebben az időszakban inkább kisebb javításokat végeznek – tudtuk meg Zörgő Noémitől, a polgármesteri hivatal sajtószóvivőjétől.
2022. január 20., 14:532022. január 20., 14:53
Ősszel, a hőmérséklet csökkenése után melegaszfaltos karbantartás már nem végezhető, ezért a műszaki igazgatóság ezt hidegaszfalttal folytatja. Ez már évek óta bevett szokás Székelyudvarhelyen, hiszen
Nemcsak az aszfaltutakon, hanem a köves utcákban is vannak karbantartási munkálatok ebben az időszakban, ezeket a kisebb léptékű, téli feladatokat a hivatal alkalmazottai végzik – folytatta Zörgő Noémi.
Az utóbbi napokban minden munkálat leállt, mert – bár azok a hőmérséklettől függetlenül végezhetők – a csapadékos időjárás alatt ezek nem végezhetők. Van azonban érvényes javítási szerződés, tehát
A kavicsos utcákban tavasztól első lépésben ún. gréderezés, vagyis speciális gyalugéppel végzett munkálatok zajlanak, valamint újrakövezik a megrongálódott szakaszokat. Szintén ekkor kezdik a város teljes területén a nagyobb szabású kátyúzásokat, továbbá javítják a köves utcákat is; ezeket az utászmunkákat már szerződés alapján szakcég végzi – tette hozzá a sajtószóvivő.
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.
Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint a helyreállítási és a kohéziós alapból megvalósuló beruházások miatt borítékolható, hogy Románia gazdasága növekedéssel zárja a 2026-os évet.
A kihívások éve lesz az idei – állítja a Maros Megyei Tanács elnöke, aki szerint az 1,18 milliárd lejes összköltségvetés fókuszában a megkezdett uniós pályázatok lezárása áll, miközben az állami források szűkössége miatt prioritásokat kellett felállítani.
A romániai üzemanyagárak jelenleg 16 százalékkal alacsonyabbak az európai átlagnál – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Versenytanács elnöke.
Megnyílt a 11. Csíkszeredai Könyvvásár: a nyitónapon a gyerekeket Varró Dániel humoros gondolatai, a felnőtt közönséget pedig az olvasásról, figyelemről és kultúráról szóló ünnepi beszédek szólították meg.
Újra elkezdődik péntektől a tilosban parkoló járművek elszállítása Marosvásárhelyen, miután a városháza autója visszakapta a rendszámát a rendőrségtől.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,27 banival (0,05 százalékkal) 5,2661 lejre csökkent a szerdai 5,2688 lejről.
Baleset történt csütörtök délután a székelyudvarhelyi Hunyadi János utcában – jelezte olvasónk. A baleset során senki nem sérült meg. A környékbeli utcákban torlódás alakult ki.
szóljon hozzá!