
Fotó: Tuchiluș Alex
Kifli, keksz és alma biztosan lesz, tejet azonban nem kapnak a diákok szeptember 9-étől – jelentette be Tamás Sándor, a Kovászna megyei önkormányzat elnöke az új tanév első igazgatói ülésén. Az eseményen átadták az előkészítő osztályosok számára összeállított iskolatáskákat, valamint a háromszéki tanintézmények vezetői is eligazítást kaptak a tanfelügyelőségtől.
2024. szeptember 04., 16:292024. szeptember 04., 16:29
2024. szeptember 04., 16:352024. szeptember 04., 16:35
A 2024-2025-ös tanév első, hagyományos igazgatói ülésén Kiss Imre, Kovászna megyei főtanfelügyelő köszöntötte az új intézményvezetőket, majd Tamás Sándor megyetanács-elnök ismertette a háromszéki diákokat érintő programokat, újdonságokat. A Székely Mikó Kollégium konferenciatermében megszervezett gyűlésen
Fotó: Tuchiluș Alex
Az elmúlt évtizedben megduplázták az iskolatáska-programra szánt összeget, 12 év alatt 26 ezer gyereknek adtak felszerelt hátizsákot. Ugyanakkor
Utóbbi esetében idén némileg változtak viszont a feltételek: csak azokat a diákokat részesítik támogatásban, akik többletmunkájukkal első helyet érdemelnek ki, országos szintre is eljutnak a versenyeken.
Fotó: Tuchiluș Alex
– fogalmazott Tamás Sándor az egyéb, háromszéki diákok, fiatalok jólétét szolgáló programok kapcsán. Ezek közé tartozik a táborok, játszóterek, ifjúsági termek létrehozása, támogatása is.
Korábban is nehézségekbe ütközött a tej-kifli program Háromszéken, és úgy tűnik, az idei tanévben sem lesz akadálymentes a gyerekeknek járó tízórai biztosítása.
– vázolta fel a helyzetet Kovászna megye tanácsának elnöke.
Fotó: Tuchiluș Alex
Tavaly egyrészt a késve közzétett módszertan, másrészt a beszállítók hiánya okozta a problémát. Most abban reménykednek, hogy
Tamás Sándor hozzátette, a megyei önkormányzat inkább a meleg ebédet szorgalmazná, az e célból létrejött kormányprogramban pedig 27 háromszéki tanintézmény részesülhetne is ebben. Valójában viszont csak 17 közigazgatási egység esetében lehet lebonyolítani az étkeztetést. Ennek egyik oka a közbeszerzési eljárással függ össze, a másik ok az ebédlők hiánya.
A megyei tanács ezért indított egy új programot, amellyel segíti az önkormányzatokat az étkezdék létrehozásában, a költségek fele-fele arányban való elosztásával.
Fotó: Tuchiluș Alex
„Az étkezők kialakításában anyagi támogatást tudunk és fogunk is nyújtani, egészen biztos, megvan hozzá a költségvetési fedezetünk” – szögezte le az elnök. Arra kérte az igazgatókat, hogy
Az igazgatói ülés további részében a tanfelügyelőség munkatársai ismertették a jövő tanévvel kapcsolatos legfontosabb információkat, adminisztrációs feladatokat.
Fotó: Tuchiluș Alex
Lakóház tetejére dőlt egy fa hétfőn a Vasláb községhez tartozó Marosfőn, tűzoltók a helyszínre siettek, hogy eltakarítsák – közli a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
Marian Neacșu volt kormányfőhelyettes hétfőn kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR) közösen bizalmatlansági indítványt terjeszt be az Ilie Bolojan vezette kormány ellen.
A hétvége folyamán számos Petrom-töltőállomás maradt gázolaj és benzin nélkül. Sok helyen hétfőn sem tudták pótolni a hiányzó üzemanyagot: Baróton például napok óta nem tudnak tankolni a gépjárművezetők.
Közel harminc házat érintett egy vasárnap reggel a Vrancea megyei Soveja községhez tartozó Rucăreni településen kitört tűzvész; az épületek mintegy fele porig égett, összesen több mint 300 embert evakuáltak.
Fagypont alá csökkent a hőmérséklet több székelyföldi településen, Csíkszeredában és környékén mínusz 6 fok alatti értékeket mértek hétfő hajnalban.
Elbocsátásoktól tartva a 10 százalékos költségcsökkentést előíró kormányrendelet módosítását kéri a Sanitas. Egyelőre nincs szó elbocsátásokról, de a szakszervezet Hargita megyei vezetője szerint ennek a lehetőségét is szeretnék megszüntetni.
Hétfőn egy washingtoni szövetségi bíróság előtt vád alá helyezik Cole Allent, aki szombaton a Donald Trump amerikai elnök részvételével tartott gálavacsora helyszínén tüzet nyitott.
Magyar Péter szerdán Brüsszelbe utazik és informális egyeztetést folytat az Európai Bizottság elnökével az uniós források hazahozataláról. Ezt a Tisza Párt elnöke vasárnap közölte Facebook-oldalán.
„Tolvajok azok, akik kizsákmányolják a föld forrásait, véres háborúkat vívnak, vagy a rosszat táplálják bármilyen formában, és nem tesznek mást mint elrabolják mindannyiunktól a béke és nyugalom jövőjét.”
Motorok és motorosok százait áldották meg vasárnap délután a Tolvajos-tetőn.
1 hozzászólás