
Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
A következő két hétben otthonról dolgoznak a Kovászna Megyei Tanfelügyelőség oktatást felügyelő és ellenőrző testületének tagjai, mert egy részük koronavírussal fertőződött, a többiek kapcsolatba kerültek velük.
2020. október 09., 21:082020. október 09., 21:08
A tanfelügyelőség arról tájékoztat, hogy az első fertőzést szeptember 29-én igazolták az egyik tanfelügyelőnél, akkor elrendelték a épület teljes fertőtlenítését. A következő időszakban még három másik munkatársuknál mutatták ki a vírus jelenlétét. Ennek következtében az egészségügyi hatóság döntése értelmében a velük közvetlen kapcsolatba levő további nyolc tanfelügyelő került két hétre lakhelyi elkülönítésbe.
A tanfelügyelőség vezetősége, a könyvelőség továbbra is a munkahelyén, a tanfelügyelőség épületében tevékenykedik, az óvintézkedések szigorú betartásával. A közvetlen ügyfélfogadást felfüggesztették, a különböző dokumentumokat elektronikus postán lehet elküldeni az office@isj.educv.ro címre, vagy az intézmény kapusházánál egy arra kijelölt helyen lehet hagyni. Rendkívüli esetben, csak előzetes telefonos egyeztetés után lehet belépni az épületbe, időpontot a 0267-314-782 telefonszámon kérhetnek az érintettek.
Kiss Imre főtanfelügyelő lapunknak elmondta, az intézmény nincs bezárva, hiszen a tevékenységet nem lehet felfüggeszteni. Négyen vannak betegszabadságon, nyolcan lakhelyi elkülönítésben, a tulajdonképpeni adminisztráció az épületben dolgozik továbbra is. Ez azért is megoldható volt, mert a tevékenység két elkülönült szinten zajlik.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a következő két hétre, a június 15–28. közötti időszakra vonatkozó időjárás-előrejelzését. Jöhet a nyár.
A bukaresti katonai törvényszék a csendőrségi vezetőket a vádak alól felmentő ítéletet hozott hétfőn a 2018. augusztus 10-i fővárosi tüntetés ügyében.
A munkaképes korú, azaz a 15 és 64 év közötti lakosság foglalkoztatási aránya 62,6 százalékon stagnált az idei első negyedévben, míg a munkanélküliségi ráta 0,2 százalékponttal 6,5 százalékra nőtt 2025 utolsó három hónapjához képest.
Országos akcióhoz csatlakozva június 15. és 21. között fokozott közúti ellenőrzéseket végeznek a rendőrök, elsősorban az ittas vagy tudatmódosító szer alatt álló sofőrök kiszűrésére.
Egy 56 éves férfi fulladt vasárnap a Fekete-tengerbe, Mamaia üdülőhelyen. Kiemelték a vízből és megpróbálták újraéleszteni, de eredménytelenül.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök mindenekelőtt párttársainak támogatására számít az új kormány megalakításakor, és nem abból indul ki, hogy két táborra szakad a Nemzeti Liberális Párt (PNL).
Fokozatosan növekszik a környezetvédelmi panaszok száma Hargita megyében, ami elsőre a lakosság környezettudatosságának erősödésére utal. A valóság azonban kissé árnyaltabb és lehangolóbb is: a háttérben sokszor szomszédok közti konfliktusok állnak.
Nem használhatóak hétfőn reggel Csíkszeredában a Temesvári sugárút egy részének parkolói szenzortelepítési munkálatok miatt – tájékoztat a parkolást felügyelő Csíki Trans. Kft.
Kelemen Hunor vasárnap este közölte, ha Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök tárgyalásra hívja az RMDSZ képviselőit, meghallgatják a javaslatait.
szóljon hozzá!