
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Egy sofőrt gyorshajtás miatt, egy másikat pedig rutinellenőrzés során állítottak meg a rendőrök Hargita megyében, és mint kiderült, mindkét autóvezetőnek fel volt függesztve a jogosítványa.
2021. március 04., 12:572021. március 04., 12:57
A megengedett sebességhatárt meghaladva autózott Csíkszentkirály irányából Csíkszereda felé egy Kovászna megyei férfi szerdán délután, a rendőrök pedig a város bejáratának közelében meg is állították a sofőrt. Az igazoltatás során kiderült, hogy a 32 éves férfi járművezetői engedélye fel van függesztve.
Ugyancsak szerdán, az esti órákban Gyergyóditróban állítottak meg egy autóvezetőt a járőrszolgálatot teljesítő rendőrök közúti ellenőrzés során. Egy 28 éves, Bihar megyei férfiról szintén kiderült, hogy felfüggesztett jogosítvánnyal vezetett.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint mindkét férfi ellen eljárás indult.
Ionuț Moșteanu védelmi miniszter megerősítette, hogy valaki egymillió euróval próbálta meg lefizetni, hogy elősegítse egy szerződés megkötését a Romtehnica állami vállalat és egy magáncég között, de „kategorikusan” elutasította a találkozót az illetővel.
Elkezdődött pénteken Sepsiszentgyörgyön a 35. Népzene- és Néptánctalálkozó, melynek szervezését a Háromszék Táncszínház vállalja, több más intézménnyel és civil szervezettel partnerségben.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnökévé választották a küldöttek Sorin Grindeanut az alakulat pénteki tisztújító kongresszusán.
Vonat gázolt egy személygépkocsit pénteken a Vidra községhez tartozó Crețești falu vasúti átjáróján, a balesetben négyen meghaltak, egy személy megsérült – számolt be a Bukarest-Ilfov katasztrófavédelmi felügyelőség.
Nem csak az elterelt Korond-patak bűzlik a beszivárgó szennyeződésektől és a környékén felszínre törő gázoktól, de az is, hogy miért nem vették át a sóbányánál kiépített csőrendszert. Erről és a bánya jövőjéről érdeklődtünk Bukarestben és Parajdon.
Maroshévízen és Gyergyószentmiklóson összesen 154 diákot, 32 csapatot és 92 pedagógust részesítettek elismerésben kiemelkedő teljesítményükért. Az elkövetkezendőkben Csíkszeredaában és Székelyudvarhelyen is díjakat osztanak ki.
Másképp élünk a fényben címmel egy kezelésre váró fiatal nő javára ad jótékonysági verskoncertet Elek Ágota és az Evilági együttes november 13-án, csütörtökön 19 órától a sepsiszentgyörgyi Bod Péter Megyei Könyvtárban.
Egy 42 éves ukrán állampolgárságú férfit azonosítottak csütörtökön a brassói rendőrök, akinek a nevére az ukrán hatóságok nemzetközi körözést adtak ki, erőszakos bűncselekmények elkövetése miatt – közölte pénteken a román rendőrség.
Az alkotmánybíróság pénteken közzétette a bírák és ügyészek különnyugdíjáról szóló törvényt alkotmányellenesnek nyilvánító határozatának indoklását.
A PayU Románia adatai szerint az idei fekete péntek (Black Friday) első óráiban (9 óra 12 percig) mintegy 230 millió lejt költöttek a romániaiak online vásárlásra.
1 hozzászólás