
Fotó: Tánczos Barna/Facebook
A veszélyes medvék ellen kidolgozott jogszabálytervezetből osztott meg egy részletet Tánczos Barna környezetvédelmi miniszter Facebook-oldalán, hétfő délelőtt. A szaktárcavezető bejegyzése szerint, a tervezet értelmében amennyiben a nagyvad alkalmanként megfigyelhető lakott településen, és nem ijed meg az emberektől kevésbé tekinthető veszélyesnek, így azonnali kilövése sem indokolt, elhajtással kell eltávolítani a településről.
2021. július 05., 12:512021. július 05., 12:51
2021. július 05., 12:592021. július 05., 12:59
Tánczos bejegyzését az indokolta, hogy medvével találkozott Sepsibükszádon, miközben útban volt Bukarestbe. Mint arról a bejegyzésben beszámol, a medve nem riadt vissza az elhaladó autóktól, és az emberek jelenlététől sem.
A miniszter ennek apropóján osztott meg egy fontos részletet az elkészült jogszabálytervezetből, miszerint,
Mint ismert, Tánczos Barna környezetvédelmi miniszter hétvégi bejelentése szerint elkészült, a jövő héttől pedig tárcaközi jóváhagyási eljárásban lesz a jogszabálytervezet, amely azonnali beavatkozást tesz lehetővé a medvetámadások esetében, annak érdekében, hogy megvédhessék az embereket.
Nicușor Dan államfő meghívta hétfőre a Cotroceni-palotába az Európa-barát pártok vezetőit, hogy megbeszélést folytassanak a SAFE és a PNRR programról.
Meglepő eredményre jutottak azok a szakemberek, akik a mesterséges intelligencia segítségével kielemezték a közösségi háló néhány kommentszekcióját. Kiderült, hogy a hozzászólások hány százaléka sértő és durva.
Kétszáztizenhét embert evakuáltak szombat reggel Galacon, miután a környéken orosz dróntörmelékekre bukkantak – jelentette az országos katasztrófavédelmi igazgatóság (IGSU).
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Hétvégén is folytatódik az üzemanyagok drágulása: szombaton minden nagy hálózat emelte az árakat, így kedd óta mintegy 65 banival emelkedett mind a benzin, mind a gázolaj ára a romániai töltőállomásokon.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
Sepsiszentgyörgy védőszentjét ünnepli április 24-én. Sárkányölő Szent György alakját hivatott jelképezni a város központjában emelkedő, cseppet sem klasszikus „Süsü-szobor” is, amely huszonöt év elteltével is frappáns vicceknek ad ihletet.
Az üzemanyagválság tekintetében aggasztó kilátások várhatók középtávon Romániában – jelentette ki Nicușor Dan államfő pénteken.
Nem várt sokáig, már másnap jelentkezett a hatalmas pénzösszegért a múlt vasárnapi Joker-sorsolás szerencsés nyertese – közölte a Román Lottótársaság, amely azóta ismertette a most vasárnapi sorsolás előtti nyeremények összegeit.
3 hozzászólás