
Tóth László leköszönő főkonzul
Fotó: Haáz Vince
Megszűnik a megbízatása augusztus elsejétől Magyarország csíkszeredai főkonzuljának, Tóth Lászlónak. Az általa végzett közel hétéves munkát Hargita Megye Tanácsának testülete a júliusi havi ülésén köszönte meg, hozzátéve, számítanak a leköszönő főkonzul segítségére Hargita megye értékeinek népszerűsítésében.
2024. július 30., 10:342024. július 30., 10:34
Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke és a csíki megyei tanácsosok egy része az elnöki irodában üdvözölték a leköszönő főkonzult, a tanácsosok többi része pedig online jelentkezett be.
Borboly azontúl, hogy megköszönte a megye társadalmi és gazdasági életébe hozott fejlesztéseket – ami a honosításban és főként a család támogatási programokban kiemelkedő –, a munka bizonyos szintű folytatására is felkérte Tóth Lászlót. Mint mondta,
Tóth László főkonzul biztatónak nevezte, hogy Magyarország Kormánya kiterjesztené a határon túl élő magyarok számára is családtámogatási programját, amelyet Orbán Viktor miniszterelnök is megerősített hétvégi tusványosi beszédében.
Megállíthatatlanul emelkedik az üzemanyagok ára, a dízel litere egyes töltőállomásokon már a 11 lejhez közelít.
Több mint 33 ezer diák iratkozott be a hétfőn kezdődő pótérettségire.
Hétfőtől csütörtökig újabb rendkívüli ülésszakot tart a parlament.
A hadsereg radarrendszere vasárnap délután egy drónt észlelt az ukrán-román folyami határ közelében. A helyzet megfigyelésére 15 óra 17 perckor felszállt két F-16-os vadászgép a borceai 86-os légibázisról.
Több mint 4,29 millió lej értékben szabott ki bírságokat és összesen 570 járművezetői engedélyt vont be a Román Rendőrség az elmúlt 24 órában, miközben több ezer járművet és személyt ellenőriztek a Blocada elnevezésű országos akció során.
Székelyföldet is eléri az országos hőhullám: Maros megyében kedd reggelig narancssárga hőségriasztás van érvényben, miközben az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) augusztus 6-áig meghosszabbította a rendkívüli melegre vonatkozó előrejelzését.
Miközben Magyarországon vasárnapra teljesen leállhat a Paksi Atomerőmű a Duna rekordalacsony vízállása miatt, Romániában is egyre súlyosabbá válik a helyzet.
Vasárnap hajnalban lekapcsolták a Paksi Atomerőmű utolsó előtti termelőegységét a Duna alacsony vízállása miatt. Magyar Péter szombat éjszakai bejelentése szerint vasárnap folyamán az utolsó blokkot is leállítják.
A rendőrök büntetőeljárást indítottak a pénteki câmpulungi közúti baleset ügyében, amelyben egy személy életét vesztette, 13 pedig megsérült.
A szakhatóságok a Duna Bala-ágánál is különböző beavatkozási lehetőségeket elemeznek, hogy biztosítsák a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorának működéséhez szükséges vízszintet – jelentette ki péntek este Ilie Bolojan.
szóljon hozzá!