
Fotó: Tuchiluș Alex
A hivatalos adatnál magasabb, 64 százalékos részvételi aránnyal számol az RMDSZ Kovászna megyében, ugyanakkor mind a négy magyar városban újráznak a szövetség polgármesterei – adta hírül a vasárnap esti eredményvárón Tamás Sándor megyei tanácselnök, aki ötödik mandátumának vághat neki.
2024. június 10., 00:062024. június 10., 00:06
2024. június 10., 00:152024. június 10., 00:15
A tanácselnök köszönetet mondott minden szavazónak, aki az RMDSZ politikai családját támogatta, illetve a háttérből segítette a szavazás megszervezését, lebonyolítását.
az előbbin az országos átlagot (50%) is meghaladja a Kovászna megyei részvétel (50,72%).
Fotó: Tuchiluș Alex
Mindez olyan körülmények között történt, hogy a választási névjegyzékek nincsenek rendbetéve, azokon több személy szerepel, mint amennyi lakosa valójában van a településeknek: Sepsiszentgyörgyön 50 000 lakos él, de a listákon 51 114 szerepel, míg Kézdivásárhelynek 16 000 lakosa van és ugyanennyien szerepelnek a szavazólistákon.
Ezért gyakorlatilag 64 százalékos részvétellel számol a megyei önkormányzat elnöke, ami véleménye szerint azt is jelenti, hogy akik nyertek, szélesebb körű legitimitással rendelkeznek, mint a korábbi választásokon.
azaz Antal Árpád Sepsiszentgyörgyön, Bokor Tibor Kézdivásárhelyen, Gyerő József Kovásznán és Benedek Huszár János Baróton.
Fotó: Tuchiluș Alex
Az európai parlamenti választáson az országos átlagot (52,38%) megközelítő a háromszéki részvételi arány is.
Negatív aspektusként említette meg Tamás Sándor, hogy nem sikerült minden kérvényezőhöz eljuttatni a mozgóurnát: 2300 kérést iktattak a mai napon, de a hatóságok sok esetben „elmaszatolták” a szavazati jog biztosítását.
Az Amerikai Egyesült Államok harci repülőgépeket és katonákat telepítene a Konstanca megyei Mihail Kogălniceanu-légibázisra az Iránnal fennálló háborús helyzet miatt – értesült a Digi24 hírportál különböző információs forrásokból.
Hivatalos látogatást tesz Romániában március 12-én, csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, amelynek során Nicușor Dan elnökkel találkozik – értesült a Digi24 hírportál.
A 2026-os állami költségvetés tervezete 127,7 milliárd lejes, GDP-arányosan 6,2 százalékos deficitre épít – derül ki a pénzügyminisztérium által kedden közzétett dokumentumból, amely szerint 2027-re a GDP 5,1 százalékára csökken a deficit.
Jelentős zavarokat okozhat az országos próba-képességvizsgák és a próbaérettségi lebonyolításában, hogy több mint 73 ezer tanügyi alkalmazott nem vesz részt a megszervezésükben.
Tűz ütött ki kedden egy lakóházban Libánfalván, a Fő utcában. Az épületből két gázpalackot hoztak ki a tűzoltók, és fennállt a veszélye annak, hogy a lángok két közeli lakóházra is átterjednek.
Megkezdődött a fakó keselyű romániai visszatelepítése: az első madarak március kilencedikén érkeztek meg a Fogarasi-havasokba. A Spanyolországból hozott példányokat az akklimatizációs időszak után fokozatosan engedik szabadon.
A romániai polgárok mintegy 80 százaléka idén nagyobb figyelmet fordít az árakra az online vásárlásoknál, és 57,8 százalékuk lemond a nem nélkülözhetetlen termékekről – derül ki a Cargus futárcég kedden közzétett felméréséből.
Bemutatta új modelljét a Dacia: a Striker egyfajta átmenet a kompakt kombik és az SUV-ok között, tekintve, hogy formavilága mindkettőből ötvöz valamennyit.
Évről évre csökken a tarlótüzek száma a Hargita megyei Natura 2000-es területeken, ám az egy általános probléma, hogy éppen a védett területek felégetőit nehéz felelősségre vonni. A legtöbb ilyen tarlóégetési ügy eredménytelenül zárul.
A tanügyi szakszervezetek szerint bizonyos iskolaigazgatók és főtanfelügyelők nyomást gyakorolnak a tanárokra, hogy vegyenek részt az országos próbavizsgákon, miután egy belső referendumon ezek bojkottja mellett foglaltak állást a pedagógusok.
szóljon hozzá!