Hálával és örömmel teli búcsús ünnepségen adták át a Krisztus Király Plébánia új épületét Sepsiszentgyörgyön az egyházi év utolsó vasárnapján. A többfunkciós, közösségi érdekeket szolgáló plébániaközpontról Takó István plébános mesélt.
2024. november 26., 18:482024. november 26., 18:48
Krisztus Király ünnepén adták át az új plébániaközpontot
Fotó: Sánta István Zsolt
Hálával és örömmel teli búcsús ünnepségen adták át a Krisztus Király Plébánia új épületét Sepsiszentgyörgyön az egyházi év utolsó vasárnapján. A többfunkciós, közösségi érdekeket szolgáló plébániaközpontról Takó István plébános mesélt.
2024. november 26., 18:482024. november 26., 18:48
Krisztus Király ünnepén adták át az új plébániaközpontot
Fotó: Sánta István Zsolt
Egyházi és világi elöljárók, anyaországi képviselet és a sepsiszentgyörgyi hívek jelenlétében adták át Krisztus Király ünnepén, az egyházi év utolsó vasárnapján a plébánia új központját. Ezt a pillanatot azonban hosszú évek munkája előzte meg, hiszen az alapkőletétel óta több mint hat év telt el.
Az alapkőletétel 2018 márciusában volt, az építkezést Dávid György akkori plébános kezdeményezésére kezdték el. Már akkor világos célok fogalmazódtak meg: egy nagyobb közösségi tér, irodahelyiségek, levéltár és lelkészi lakások kialakítását szerették volna megvalósítani.
„A helyi tanács által az egyház számára biztosított támogatás négy éven keresztül teljes egészében erre a projektre irányult, ez Hajdú János főesperes közbenjárásának köszönhető” – emelte ki Takó István plébános. A jó szándék ellenére nem volt akadálymentes az elmúlt hat év.
Kovács Gergely érsek megáldotta, felszentelte az épületet
Fotó: Sánta István Zsolt
A koronavírus-járvány, a gazdasági válság, valamint az áremelkedések késleltették az építkezést, ráadásul időközben plébánosváltás is történt. Mindezek ellenére kitartottak, az épület 2024 novemberére elkészült.
Az új központ egyik ékköve a felső-háromszéki és kovászna-brassói főesperességek levéltára, amely 130 folyóméternyi levéltári anyagot és csaknem ötezer régi könyvet számlál.
– hangsúlyozta Takó István. Hozzátette, a főesperesi irodák még nem készültek el teljesen, mert még bebútorozásra várnak, de a közösségi terem már használható, az adventi koszorúk elkészítése is itt zajlik.
A búcsús ünnepség részét képezte a szentmise
Fotó: Sánta István Zsolt
A plébániaközpontot Kovács Gergely érsek áldotta meg és szentelte fel, és reményét fejezte ki, hogy az új ház a szeretet otthona lesz. Takó István plébános az ünnepségen az többéves építési folyamatra emlékezett vissza, Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke arról beszélt, hogy az új központ az összetartást fogja szolgálni: helyet ad a közösségi létnek, kulturális és vallási eseményeknek, egyházi munkának, de legfőképpen a találkozásoknak.
Fotó: Sánta István Zsolt
Fotó: Sánta István Zsolt
Fotó: Sánta István Zsolt
Fotó: Sánta István Zsolt
Fotó: Sánta István Zsolt
Majdnem ezer hektárral csökkent a burgonyával beültetett Hargita megyei szántóföldek összterülete múlt évhez képest. Vannak azonban kedvező változások is a mezőgazdaság szerkezetének alakulásában.
A Mars és az Uránusz ritka bolygóegyüttállását lehet majd megfigyelni a Fiastyúk csillaghalmaza alatt július 4-én, a hajnali égen.
Nicușor Dan reméli, hogy meglesznek az eszközei a rendszer megreformálásához. Az államfőt az újságírók azokra a vádakra reagáltatták, amelyek szerint maga is a „rendszer” része.
Hangulatos hétvége vár a kézdivásárhelyiekre és a környékbeliekre, miután pénteken kezdődik és vasárnap estig tart a város ünnepe. A Sokadalom egyetlen anyaországi meghívottja, a Bikini együttes mindjárt az első nap során fellép.
Autóba zárva maradt egy négy hónapos csecsemő csütörtökön Gyulafehérváron, miután a jármű automatikusan bezáródott, miközben a kulcs bent maradt.
Magyar anyanyelvűként munkát keresel Romániában? A Jooble segít megtalálni a legjobb romániai állásokat. Olvasd el összefoglalónkat!
A lakóépületek építési költségei 2015 és 2025 között átlagosan 48,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban (EU) – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
szóljon hozzá!