
Archív
Fotó: Manus and Lármafa Egyesület
A járvány miatt megcsappant erdélyi rendezvénykínálatban rendhagyó színfoltként jelentkezik idén is a Manus Őrkői Cigánytalálkozó.
2020. július 22., 19:052020. július 22., 19:05
A negyedik alkalommal sorra kerülő találkozót színes programkínálattal, neves meghívottakkal és közösségi eseményekkel augusztus 24–30. között szervezik meg Sepsiszentgyörgyön, betartva a járvány miatt előírt óvintézkedéseket.
A szervezők célja, hogy a tabuk ledöntése révén megvalósuljon a párbeszéd a magyar és a roma közösségek között. Szembemennek a mindenkori roma kérdés és roma kultúra romantizálásával, az ingyenes rendezvényen a valós helyzetek bemutatására törekednek. A programnak két része van: az egyhetes rendezvény első napjaiban Sepsiszentgyörgyön belüli helyszínek kerülnek előtérbe, majd a hét második felében a megszokott helyre, a Borvíz utcai halastavak mellé költöztetik a rendezvényt.
„Az idei rendezvényt még az eddigieknél is színesebbre álmodtuk meg, így a városba szervezett programkínálatot kibővítettük.
– mondta el Csernátoni Lóránd, az eseményt szervező Manus and Lármafa Egyesület vezetője.
A hétvégi fesztiválhelyszínen a kirakodóvásáron kézműves és mesterség bemutatókat szerveznek, lesz énekoktatás, táncház, tábortűz, illetve lóverseny és ügyességi vetélkedő is. Napközben néptáncegyüttesek lépnek fel, esténként koncertekre, csoportos örömzenélést és a közös táncot tartanak.
– fogalmazta meg Fekete Lovas Zsolt színész, szervező.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.
Rendőri kísérettel Ákosfalváról indul és Kolozs megye fele halad vasárnap este egy rendkívüli szállítmány, amelyre felhívják a gépkocsivezetők figyelmét.
A csíkszentmártoni református közösség önerőből felújította a gyülekezet parókiáját és imaházát és vasárnap hálaadó istentiszteleten ünnepelték meg mindezt.
A közel-keleti konfliktus miatt Katarban rekedt román állampolgárokat szállító repülőgép érkezik vasárnap Bukarestbe. A repatriáló járat a szaúd-arábiai Rijádból szállt fel, 183 román állampolgárral a fedélzetén.
A nemzetközi nőnap alkalmából a közösségi oldalán köszöntötte a nőket Nicușor Dan államfő.
Vasárnap 17 óráig Hargita megyében, a 15-ös országúton fokozott rendőri jelenlétre kell számítani.
Tizenhét személy kellett elhagyja az otthonát vasárnap délután amikor Dicsőszentmártonban egy tömbházlakásban tűz ütött ki. A lakás tulajdonosát égési sérülésekkel szállították kórházba.
A nyárádszeredai tűzoltók siettek segíteni vasárnap kora délután Iszlóba, ahol egy családi ház gyúlt meg.
Az országos cégbíróság (ONRC) vasárnap közzétett adatai szerint idén januárban 5403 cég szűnt meg Romániában, 47,22 százalékkal több, mint 2025 első hónapjában (3670).
Az ország több régiójára érvényes, megerősödő szélre figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
szóljon hozzá!