
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Sepsiszentgyörgy önkormányzata tömbházlakásokat vagy családi házakat vásárol a városban és a környező falvakban, amelyeket szükséglakásokká alakítanak át. Ezeket meghatározott időre azoknak ajánlanák fel, akiket kilakoltatnak, vagy bármilyen más okból fedél nélkül maradtak.
2022. január 18., 19:382022. január 18., 19:38
„Nem palotákra gondolunk, szükséglakásnak megfelelő ingatlanokat vennénk, meghirdettük a vásárlási szándékot, ha valaki ajánlatot tesz, felértékeltetjük az ingatlant, és akkor dől el, hogy meg tudunk-e egyezni, a tulajdonos számítása talál-e azzal, amit a felértékelő meghatároz” – mondta el a Székelyhonnak Tóth Birtan Csaba alpolgármester.
Kifejtette, az elmúlt években lakáshirdetésekre jelentkeztek, olyan esztendő is volt, amikor ötmillió lejt különítettek el lakásvásárlásra. Közben
Idén már nem különítettek el pénzt erre a célra, de a tartalékalapból bármikor tudnak különböző célokra – erre is – pénzt „elővenni”.
Sepsiszentgyörgyön 19 600 tömbházlakás van, ebből 137 a polgármesteri hivatal gondozásában, ezeket nem vették meg a román államtól a bérlők. Ugyanakkor még 126 lakrész van a város tulajdonában Szépmezőn, amit a csődbe jutott termelőszövetkezettől vásároltak meg. A polgármesteri hivatal kezeli még az Országos Lakásügynökség (ANL) által Sepsiszentgyörgyön megépített 153 lakrészt. Az Oltmező utcában van 138 szociális lakás, melyet mindig egy évre adnak ki a rászorulóknak, és utána újraértékelik a szerződést. A város további 33 szolgálati lakással rendelkezik, amit a saját és az alárendelt intézmények alkalmazottainak tart fenn.
Szerdán online formában elkezdődtek a magyar-ukrán szakértői egyeztetések, ami fontos lépés a kapcsolatok újraépítésében – közölte Orbán Anita külügyminiszter szerdai Facebook-bejegyzésében.
Eddig főleg azt nézték a második, negyedik és hatodik osztályosok szintfelmérő tesztjein, hogy tudja-e a gyerek a tananyagot. Idéntől azt is vizsgálnák, tudja-e használni azt a való életben. Az osztálytermi valóság azonban ennél jóval árnyaltabb.
Nicușor Dan államfő csütörtökre a Cotroceni-palotába hívta egyeztetésre az ország gazdasági és politikai helyzetéről az Egységben Romániáért parlamenti frakció, a BÉKE – Románia az első parlamenti frakció és a függetlenek képviselőit.
Kelemen Hunor szövetségi elnök kedd este ismét leszögezte, hogy az RMDSZ nem venne részt egy kisebbségi kormányban a Szociáldemokrata Párt (PSD) oldalán.
A kormánytöbbség kialakításához a pártoknak előbb-utóbb rugalmasabbá kell tenniük az álláspontjukat, mert a cotroceni-i konzultációk első fordulója után nem körvonalazódott megoldás – jelentette ki kedd este az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor.
Tíz éve még gyakori probléma volt, hogy penészes falak közt, rossz raklapokon tárolták az alapanyagokat, de ma ez már nem jellemző – a szakhatóság vezetője szerint folyamatosan javulnak a körülmények a Hargita megyei élelmiszeripari egységekben.
Összesítette a pénzügyminisztérium az Országos Adóhatóság (ANAF) szolgáltatásaival és a Privát Virtuális Tér (SPV – Spațiu Privat Virtual) elnevezésű platformmal kapcsolatban az adófizetők részéről beérkezett visszajelzéseket.
A NATO keleti szárnyának országai közül Romániában történik a legtöbb drónincidens Ukrajna közelsége miatt – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján az ügyvivő külügyminiszter.
Meghibásodás történt az ivóvízhálózaton, a javítási munkálatok ideje alatt szünetelni fog az ivóvíz-szolgáltatás szerdán Gyergyószentmiklós több utcájában 8-16 óra között.
Kedvezően véleményezte kedden a szenátus jogi bizottsága azt a törvénytervezetet, amely bírsággal vagy szabadságvesztéssel bünteti az egészségügyi dolgozókkal szembeni megfélemlítést vagy agressziót.
szóljon hozzá!