
Miklós András
Fotó: Bodor Tünde
Évértékelőt tartott a Magyar Polgári Erő (MPE) párt sepsiszentgyörgyi szervezetének csütörtöki sajtótájékoztatóján Miklós András szotyori falufelelős, aki szerint a településen a megvalósítások sora igencsak röviden összegezhető. A falugondnok a megyeszékhelyhez tartozó település elhanyagolását rótta fel az önkormányzatnak.
2023. december 09., 10:352023. december 09., 10:35
A Szotyort hét éve képviselő Miklós András már év elején, a legelső tanácsülésen a sepsiszentgyörgyi képviselő-testület elé terjesztette a legsúlyosabb, megoldásra váró gondokat, amelyeket az önkormányzat segítsége nélkül nem lehet helyben megoldani.
A listán a legelső a szotyori Olt-híd, amelyen átmenni jelenleg nagyon kockázatos: a fából készült híd pillérei korhadtak, és bár tábla jelzi, hogy maximum háromtonnás járművek kelhetnek át rajta, a helybéli mezőgazdászok kockáztatnak, mivel át kell járniuk a földjeikhez, sokaknak vannak ugyanis a szentkirályi határban bérelt vagy saját parcelláik.
az elhasznált üzemanyaggal egy 25 áras területet meg lehetne művelni – szemléltette a gazdák előtt felrémlő veszteségeket a falufelelős. Az önkormányzat még csak válaszra sem méltatta az év elején ez ügyben benyújtott kérését, háborgott a falufelelős.
Szotyor egy sziget – nyomatékosította a falu nehéz helyzetét a gazdálkodók szemszögéből nézve Miklós András –, mivel egyik oldalon az Olt, másik oldalon az épülő terelőút választja el a gazdákat a területeiktől. Éppen emiatt most azt is felróják a sepsiszentgyörgyi önkormányzatnak, hogy
Abban a szakaszban, amikor Miklós András ezt kérte, már nem lehetett a terveken változtatni, érvelt a falufelelős. „Nincs az önkormányzatban senki, aki a falusiak sajátos igényeit szem előtt tartaná” – állította.
Az is elégedetlenségre ad okot Szotyorban, hogy a városvezetés ugyan három éve választás elé állította a falubelieket azzal a kérdéssel, hogy földgázt kérnek vagy aszfaltozott utakat – mert aszfaltozás után már nem fektethetik le a gázvezetékeket –, azóta sem teljesült egyik sem, holott
Ugyanilyen fajsúlyos ügy és nagy sérelem, hogy a középületek (óvóda, faluház, kultúrotthon) nincsenek rákötve a szennyvízhálózatra, noha azt már négy éve kiépítették a faluban.
A felújításra szoruló szotyori híd
Fotó: Miklós András
Az eddigiekhez képest pozitívum, hogy a januárban igényelt fűnyírógépet nyáron megkapták, de az igazi megoldás az lenne, ha – ugyanúgy mint a városban – a zöldövezet karbantartását is felvállalná egy cég, mert
taglalta a falufelelős.
Az évértékelőben elhangzott, hogy volt néhány kultúresemény, illetve az önkormányzat támogatta a falunap megszervezését.
Miklós András szavazati jog nélkül képviseli Szotyort az önkormányzatban, de több eredmény elérését, és már a jövő évi választásokat szem előtt tartva úgy látná jónak, ha ez a helyzet annyiban változna, hogy a falu ügyeit a Magyar Polgári Erő képviseletében a testületbe bekerülő önkormányzati képviselők is támogatnák.
Igaz ugyan, hogy a törvény értelmében lehetne a településnek szavazati joggal bíró önkormányzati képviselője is, de ő egyedül nem érne el annyi eredményt, mint egy falufelelős, akit egy csapat támogat. Miklós András azt a lehetőséget sem találja jónak, hogy valamelyik politikai alakulat jelöltjeként bekerüljön a képviselő-testületbe egy olyan tanácsos, aki ugyan szotyori lakhelyű, de nem képviseli a közösséget, és őt sem támogatják falusfelei. „Legyen csak választott képviselője Szotyornak!” – osztotta meg nyomatékos óhaját a falugondnok.
Bóka Jánost választotta vezetőjének a Fidesz parlamenti frakciója keddi ülésén.
A bukaresti ítélőtábla kedden helyt adott a Sanitas egészségügyi szakszervezeti szövetség kérelmének, és a vonatkozó per jogerős lezárásáig felfüggesztette a közalkalmazotti bértörvény tervezetével kapcsolatos eljárást.
A Segesvári Középkori Fesztivál Románia legnagyobb ilyen rendezvénye. Idén július 24-26. közt várják a több mint 25 ezer látogatót az óváros falai közé, ahol először lép fel a Debreceni Történelmi Korok Hagyományőrző Egyesület is harci bemutatókkal.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC) szerdán ismét figyelmeztetett, hogy továbbra is terjednek olyan SMS-ek, amelyekben csalók állítólagos bírságok vagy elmaradt befizetések rendezésére szólítják fel a címzetteket.
Megharapott egy veszélyesnek minősített kutya egy 26 éves férfit hétfőn Csíkszeredában, a Tudor Vladimirescu utcában. A sérültet kórházba szállították, az ügyben pedig büntetőeljárás indult.
Az oktatási minisztérium közvitára bocsátott kedden egy kormányhatározat-tervezetet, amely szerint pénzjutalomban részesítik a 2026. június-júliusi országos vizsgákon tízes átlagot elért diákokat.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy a fekete-tengeri gázkitermelés Romániát az Európai Unió legnagyobb földgáztermelőjévé teszi.
Hetvenkét órája dolgoznak a vízszolgáltató ügyeletesei Szászrégenben, ahol meghibásodott az a nagyméretű vízvezeték, ami az üzemből ellátja a várost. Az illetékesek szerint kedd estig megoldódhat a probléma.
Az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) informatikai rendszereit megbénító kibertámadás a lakáspiac élénkülésének időszakában történt, hatásai pedig az egész gazdaságban érezhetők – vélik ingatlanpiaci tanácsadók.
Két, alkohol befolyása alatt vezető sofőrrel szemben intézkedtek vasárnap a Hargita megyei rendőrök. Egy székelyudvarhelyi férfi ellen büntetőeljárás indult, míg egy jogosítvány nélkül vezető csíkkozmási férfit 24 órára őrizetbe vettek.
szóljon hozzá!