
A környezetőrök szerint a tarlóégetések észlelése és büntetése az önkormányzatok dolga. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A Kovászna Megyei Környezetőrség felszólította az önkormányzatokat, hogy hozzanak meg minden szükséges intézkedést a tarló- és erdőtüzek megelőzése érdekében, beleértve a veszélyeztetett területek megfigyelését, a jogszabályokat be nem tartó személyek azonosítását és megbírságolását, merthogy ez az ő feladatuk.
2023. március 16., 10:462023. március 16., 10:46
A tarló, erdei avar, nádas, bozótos vagy száraz növényzet égetését törvény tiltja,
Ezen túlmenően a védett területeken és az ökológiai rehabilitációs területeken bűncselekménynek minősül, és három hónaptól egy évig terjedő szabadságvesztéssel vagy bírsággal sújtható ugyanez.
A környezetőrség felhívja figyelmet arra is, hogy a 2005/195-ös kormányrendelet értelmében
Az Országos Környezetőrség tavaly márciusban is megkongatta a vészharangot, arra figyelmeztetve, hogy az elmúlt öt évben példátlan mértékűvé nőtt a törvénytelen tarló- és száraznövény-égetés, a tavaly az év első két és fél hónapja alatt több mint 6000 ilyen tüzet jegyeztek országos szinten.
2017-2021-es időszakban átlagban napi 22 és 46 alkalommal észlelték tarlótüzet, vagy a termőföldről és legelőkről származó száraz növények égetését.
Elhárult a veszély, az ukrán dunai kikötőben lángba borult üzemanyaggal megrakott tartályhajó miatt a preventív céllal 24 órával ezelőtt evakuált ceatalchioi-i lakósok visszatérhetnek otthonaikba kedd délelőtt.
Lehűlésre és csapadékra figyelmeztet az Országos Meteorológiai Szolgálat. Előrejelzése szerint az ország nagy részén csapadék várható, Erdélyben vegyes formában: eső, havas eső, később pedig havazás valószínű.
Vörös beavatkozási kódot rendeltek el a hatóságok kedden reggel, miután egy személyautó és egy kisbusz összeütközött a Szeben megyei Vesztényen.
Pénzhiány miatt idén már nem tudja a megszokott formában megszervezni az őszi lombtalanítást a székelyudvarhelyi városháza, vagyis nem gyűjtik össze a szemeteseknél elhelyezett zöldhulladékot, azokat egy ideiglenes lerakóhelyre kell vinni.
Majdnem fél éve nem fizette ki az állam a szerződéses szolgáltatások ellenértékét az állatorvosoknak, emiatt egyeseket már megélhetési nehézségek fenyegetnek. A Hargita megyei állatorvosok jövő héten jogi útra terelik az egyik ügyet.
Villanyoszlop dőlt az úttestre a Gyilkos-tónál, Székelykeresztúr környékén pedig közel 2817 fogyasztó maradt áram nélkül a heves széllökések és az esőzések miatt hétfőn este – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
Idén októberben 11 százalékkal több új járművet helyeztek forgalomba Romániában, mint 2024 azonos hónapjában.
Nicușor Dan államfő november 24-ére összehívta a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülését, amelynek napirendjén a nemzetbiztonsági stratégia, valamint a kábítószer-kereskedelem és -fogyasztás megelőzése szerepelt.
A Tulcea megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) több mint 10 járművet biztosított azoknak, akiknek el kell hagyniuk az Ukrajnával határos Ceatalchioi települést, de evakuálásuk nehezen halad, mert az emberek nem akarják elhagyni az otthonukat.
Emberközelben szeretne maradni az RMDSZ, ezért a politikusai Háromszék-szerte is fogadóórákat tartanak, hogy bárki elmondhassa panaszát, meglátását. Az elhangzottak alapján problématérkép készül, amely meghatározza a következő időszak munkájának fókuszát.
szóljon hozzá!