
Fotó: Kézdiszéki Középiskolások Szövetsége
Adományokat gyűjt a Kézdiszéki Középiskolások Szövetsége (KÖSZ) a kézdivásárhelyi Szentkereszty Stephanie Szociális Központban élők számára. A gyűjtés célzottan működik, ezért több mindent elfogadnak.
2024. december 04., 17:282024. december 04., 17:28
A KÖSZ már harmadik alkalommal szervezi meg az adománygyűjtést a Szentkereszty Stephanie Egyesülettel közösen. Idén azonban annyiban eltér az akció az eddigiektől, hogy most már pontos listájuk van azon személyekről, akiket meg akarnak ajándékozni karácsony alkalmával.
– jelezte megkeresésünkre a KÖSZ részéről Vargyasi Bálint.
Mint mondta, lehet adományozni gyermekeknek tanfelszerelést, játékokat, könyveket, de a felnőttek részére ruhákra is számítanak, azonban elfogadnak bármit, amit az adakozók megfelelő ajándéknak gondolnak.
Az adományokat december 16-ig fogadják a Dr. Csiha Kálmán Református Kollégiumban (presbitereknek lehet átadni), a Nagy Mózes Főgimnáziumban és a Bod Péter Tanítóképzőben. Céljuk, hogy ez a lista bővüljön addig, ezért érdemes a Facebook-oldalukon tájékozódni.
Mivel a csomagokat a fiatalok állítják majd össze, ezért nem kell a csomagolásra nagyobb hangsúlyt fektetni, nem kell meghatározni, hogy hány éves és milyen nemű személynek szánják; a cél csupán az, hogy minél több kedves tárgy érkezzen be a fiatalokhoz.
Jelentős lavinaveszélyre figyelmeztetnek szerdán a meteorológusok a Fogarasi-havasokban és a Bucsecs-hegységben. A Bucsecs-hegységben levő Omu-csúcson jelenleg 2,2 méteres a hótakaró, a legvastagabb az országban.
Románia az egyike azoknak az országoknak az Európai Unióban, amelyekben a legnagyobb mértékben nőttek az aszály által érintett területek.
A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerdán azt nyilatkozta, hogy őszinte és konstruktív beszélgetése volt az április 12-i magyar országgyűlési választásokon győztes Tisza Párt elnökével, Magyar Péterrel.
A szociáldemokraták nélkül az Ilie Bolojan vezette kabinet vagy kisebbségi kormányként folytatja a munkát, a pártfüggetlen törvényhozók támogatásával, vagy bizalmatlansági indítvány útján megbukik májusban – jelentette ki Kelemen Hunor.
A világháborúkból fennmaradt, Hargita megyében összegyűjtött lőszereket robbantanak fel csütörtökön Csíkkarcfalva közelében, ellenőrzött körülmények között.
Az RMDSZ továbbra is a kormánycsapat tagja marad – jelentette ki Kelemen Hunor szövetségi elnök az Ilie Bolojan miniszterelnökkel folytatott szerdai egyeztetést követően.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) miniszterei csütörtökön reggel, a kormányülés előtt lemondanak a tisztségükről.
Közösségi szerepvállalással ünnepelte a Föld napját a Marosvásárhelyi Állatkert és a Milvus Csoport. A közös eseményre az állatkertbe hívták az érdeklődőket, akik látványetetéseken, faültetésen, fakókeselyükről szóló előadáson is részt vehettek.
A betegszabadság első napját fizetni fogják a krónikus betegeknek, az országos egészségügyi programokban nyilvántartott pácienseknek, a nappali kórházi ellátásban részesülőknek, valamint orvosi és sebészeti sürgősségi esetekben is.
szóljon hozzá!