
Még várni kell a szivárgást okozó hibás vízvezeték javítására
Fotó: Erdély Bálint Előd
Egy ingatlan udvaráról kezdett az utcára szivárogni a vezetékes víz, amit napokkal ezelőtt észleltek a székelyudvarhelyi Függetlenség utcában. A javítást jövő héten végzik el.
2022. szeptember 14., 20:002022. szeptember 14., 20:00
Lakosok jelezték a vízszivárgást Székelyudvarhelyen, a vezetékes víz egy Tábor negyedi ingatlan udvaráról folyik ki az utcára. Mint a szolgáltatótól megtudtuk, értesültek a szivárgásról és már tervezik is a szükséges munkálatok elvégzését, valószínűleg jövő héten tudnak beavatkozni. A szolgáltató részéről Palla Szabolcs elmondta, a jelenlegi törvény szerint a vízóra nem megfelelő helyen van, így azt átszerelik az ingatlan hátsó részéből a kerítéshez közel. Az esetről megjegyezte, nem lesz könnyű munka megoldani a problémát, ugyanis egy támfalra épült ingatlanról van szó, az udvar pedig tele van elvezető csövekkel, túlfolyókkal és ülepítőcsövekkel, amelyeket mozgatni kell, hogy a vízvezetéket elérjék. Palla szerint az ingatlan udvarát teljesen fel kell törni, hogy a szükséges javításokat sikeresen elvégezzék.
Vörös beavatkozási tervet aktiváltak Szeben megyében, miután egy három járművet és hét embert érintő balesethez riasztották a mentőegységeket. Egy mentőhelikoptert is a helyszínre vezényeltek Marosvásárhelyről.
A pedagógusok bojkottja miatt a márciusi próbaérettségi eredményei Háromszéken nem mérvadóak. A végzősök kevesebb mint fele vizsgázott, miközben a szakszervezetek már a következő sztrájkhullámot készítik elő az oktatási minisztérium tervei miatt.
Katonai tiszteletadással temették el pénteken a bukaresti Bellu temetőben Mircea Lucescu egykori labdarúgót és legendás edzőt.
Csökkentek az üzemanyagárak Romániában, a változás pedig Székelyföldön is érzékelhető: az adatok szerint több Hargita megyei töltőállomáson is 9 lej alatt tankolható a benzin, miután rövid idő alatt több lépcsőben is mérsékelték az árakat a kutak.
Akik még nem adták le levélszavazatukat, már nem lehetnek biztosak, hogy a postai úton feladott boríték időben megérkezik. Ezért fontos, hogy azokat az RMDSZ vagy az Eurotrans Alapítvány irodáin keresztül juttassák el, vagy a konzulátuson adják le.
Magyarországnak most összefogásra, egységre és biztonságra van szüksége - jelentette ki a miniszterelnök péntek reggel a Facebook-oldalán közzétett videóban.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 231 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) péntek reggeli adatai szerint.
Két lopási ügyet is felgöngyölített a Kovászna megyei rendőrség, az elkövetők őrizetben várják a hatóságok további döntését.
Az elsőt 1995-ben hozták tető alá, egy évvel azt követően, hogy a mostani társszervezője, a Pro Cantus Egyesület, illetve kamrakórus létrejött. Pénteken és szombaton Kézdivásárhelyen tartják a Felsőháromszéki Kórusfesztivál 29. kiadását.
Az unitáriusok Rómája – így emlegették régen Bölönt, amelynek vártemplomáról a Nemzet útja vezetője az állítja, hogy korábban ortodox volt. Mihai Tîrnoveanut történelemhamisítással vádolják és panaszt tesznek ellene a diszkriminációellenes tanácsnál.
1 hozzászólás