
Fotó: Tuchiluș Alex
Ünnepélyes keretek között tette le a hivatali esküt az ötödik mandátumát kezdő Antal Árpád polgármester, valamint a júniusi választások nyomán mandátumot nyert képviselő-testületi tagok a sepsiszentgyörgyi önkormányzat hétfői alakuló ülésén.
2024. október 21., 18:582024. október 21., 18:58
Az eseményen jelen volt Ráduly István prefektus, Tamás Sándor megyeitanács-elnök és Miklós Zoltán parlamenti képviselő, valamint a polgármesteri hivatal több osztályvezetője. Az alakuló ülést Kulcsár Tünde főjegyző a tanács megalakulására vonatkozó prefektusi rendelet felolvasásával nyitotta meg.
Ezután szólaltak fel a meghívott politikusok, elsőként Tamás Sándor, aki Szun Ce ókori kínai író, hadvezér és filozófus egyik olyan tanácsát idézte, amely az ő és Antal Árpád tevékenységét is meghatározta: eszerint
Az elmúlt években a helyi tanácsban, a háromszéki közösségen belül és a helyi demokratikus román erőkkel is ezen összhang megteremtésén ügyködtek, mert ahol az előbbi hiányzik, ott a nagy ügyek sem haladnak, ahol viszont megvan az összhang, ott látszata is van a sok és nehéz munkának – fejtegette a megyei önkormányzat elnöke.
Tamás Sándor szerint az összhang megteremtése eredményezheti a nagy dolgok megvalósulását
Fotó: Tuchiluș Alex
Mindezeket a főtér átalakításával, a terelőút átadásával, a városszéli nagy sportlétesítményekkel, és az egyetemépítéssel példázta, a megyei beruházások közül pedig többek között a erdővidéki útépítést vagy a Székely Nemzeti Múzeum felújítását emelte ki.
– jelentette ki Tamás Sándor.
Az alakuló ülésen a 21 megválasztott tanácsosból 19 volt jelen, egy újonnan bejutott önkormányzati képviselő hiányzott, a polgármesterként megválasztott, a tanácsosi funkciójáról lemondó Antal Árpád helyett bejutó Csutak Tamás mandátumának érvényesítésére pedig a következő napokban kerülhet sor.
Ráduly István prefektus felügyelte a megalakulási procedúrát
Fotó: Tuchiluș Alex
Ráduly István prefektus a maga során először románul, majd magyarul gratulált a tanácsosoknak, és ismertette a követendő procedúrát, mely szerint
A tanácsosok, akiknek a bíróság október 10-én érvényesítette a mandátumát, sorban letették az esküt, majd Ambrus Fruzsina ugyanerre kérte fel Antal Árpád polgármestert is, miután felolvasta az ő mandátumát igazoló bírósági végzést.
Az eskületételt állva hallgatták végig a jelenlevők
Fotó: Tuchiluș Alex
Antal elmondta, tizenhat éve, 33 évesen lépett jelenlegi tisztségébe, akkor és azóta is
annak ellenére, hogy a sikertörténetek mögött a közigazgatásban embertelen mennyiségű munka van, de ugyanúgy „szélmalomharc, hátbaszúrások, DNA, kelepcék, aknák is”.
Az elkerülőutat, az átalakított főteret, a városszéli nagy sportlétesítményeket, az új és felújított óvódákat, bölcsődéket és iskolákat, a megvásárolt dohánygyárat sikerként leltározta, de leginkább a városban uralkodó és székelyföldi viszonylatban kiemelkedő jó hangulatot értékelte.
Az ember nem csak azért felelős, amit tesz, hanem azért is, amit nem tesz meg – idézte Lao Cet a polgármester
Fotó: Tuchiluș Alex
A polgármester kifejtette: büszke csapatára, és megígérte, a helyi önkormányzat nem fog visszaélni abszolút többségével (a képviselő-testületet kizárólag RMDSZ-es tanácsosok alkotják – szerk. megj.).
– ígérte.
„Szintet akartunk lépni és szintet fogunk lépni” – jelentette ki Antal, és ehhez kérte az új tanács együttműködését és segítségét.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
szóljon hozzá!