
Fotó: Tuchiluș Alex
Ünnepélyes keretek között tette le a hivatali esküt az ötödik mandátumát kezdő Antal Árpád polgármester, valamint a júniusi választások nyomán mandátumot nyert képviselő-testületi tagok a sepsiszentgyörgyi önkormányzat hétfői alakuló ülésén.
2024. október 21., 18:582024. október 21., 18:58
Az eseményen jelen volt Ráduly István prefektus, Tamás Sándor megyeitanács-elnök és Miklós Zoltán parlamenti képviselő, valamint a polgármesteri hivatal több osztályvezetője. Az alakuló ülést Kulcsár Tünde főjegyző a tanács megalakulására vonatkozó prefektusi rendelet felolvasásával nyitotta meg.
Ezután szólaltak fel a meghívott politikusok, elsőként Tamás Sándor, aki Szun Ce ókori kínai író, hadvezér és filozófus egyik olyan tanácsát idézte, amely az ő és Antal Árpád tevékenységét is meghatározta: eszerint
Az elmúlt években a helyi tanácsban, a háromszéki közösségen belül és a helyi demokratikus román erőkkel is ezen összhang megteremtésén ügyködtek, mert ahol az előbbi hiányzik, ott a nagy ügyek sem haladnak, ahol viszont megvan az összhang, ott látszata is van a sok és nehéz munkának – fejtegette a megyei önkormányzat elnöke.
Tamás Sándor szerint az összhang megteremtése eredményezheti a nagy dolgok megvalósulását
Fotó: Tuchiluș Alex
Mindezeket a főtér átalakításával, a terelőút átadásával, a városszéli nagy sportlétesítményekkel, és az egyetemépítéssel példázta, a megyei beruházások közül pedig többek között a erdővidéki útépítést vagy a Székely Nemzeti Múzeum felújítását emelte ki.
– jelentette ki Tamás Sándor.
Az alakuló ülésen a 21 megválasztott tanácsosból 19 volt jelen, egy újonnan bejutott önkormányzati képviselő hiányzott, a polgármesterként megválasztott, a tanácsosi funkciójáról lemondó Antal Árpád helyett bejutó Csutak Tamás mandátumának érvényesítésére pedig a következő napokban kerülhet sor.
Ráduly István prefektus felügyelte a megalakulási procedúrát
Fotó: Tuchiluș Alex
Ráduly István prefektus a maga során először románul, majd magyarul gratulált a tanácsosoknak, és ismertette a követendő procedúrát, mely szerint
A tanácsosok, akiknek a bíróság október 10-én érvényesítette a mandátumát, sorban letették az esküt, majd Ambrus Fruzsina ugyanerre kérte fel Antal Árpád polgármestert is, miután felolvasta az ő mandátumát igazoló bírósági végzést.
Az eskületételt állva hallgatták végig a jelenlevők
Fotó: Tuchiluș Alex
Antal elmondta, tizenhat éve, 33 évesen lépett jelenlegi tisztségébe, akkor és azóta is
annak ellenére, hogy a sikertörténetek mögött a közigazgatásban embertelen mennyiségű munka van, de ugyanúgy „szélmalomharc, hátbaszúrások, DNA, kelepcék, aknák is”.
Az elkerülőutat, az átalakított főteret, a városszéli nagy sportlétesítményeket, az új és felújított óvódákat, bölcsődéket és iskolákat, a megvásárolt dohánygyárat sikerként leltározta, de leginkább a városban uralkodó és székelyföldi viszonylatban kiemelkedő jó hangulatot értékelte.
Az ember nem csak azért felelős, amit tesz, hanem azért is, amit nem tesz meg – idézte Lao Cet a polgármester
Fotó: Tuchiluș Alex
A polgármester kifejtette: büszke csapatára, és megígérte, a helyi önkormányzat nem fog visszaélni abszolút többségével (a képviselő-testületet kizárólag RMDSZ-es tanácsosok alkotják – szerk. megj.).
– ígérte.
„Szintet akartunk lépni és szintet fogunk lépni” – jelentette ki Antal, és ehhez kérte az új tanács együttműködését és segítségét.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!