Hirdetés
Hirdetés

Szintlépést ígér az ötödik mandátumát kezdő Antal Árpád

•  Fotó: Tuchiluș Alex

Fotó: Tuchiluș Alex

Ünnepélyes keretek között tette le a hivatali esküt az ötödik mandátumát kezdő Antal Árpád polgármester, valamint a júniusi választások nyomán mandátumot nyert képviselő-testületi tagok a sepsiszentgyörgyi önkormányzat hétfői alakuló ülésén.

Bodor Tünde

2024. október 21., 18:582024. október 21., 18:58

Az eseményen jelen volt Ráduly István prefektus, Tamás Sándor megyeitanács-elnök és Miklós Zoltán parlamenti képviselő, valamint a polgármesteri hivatal több osztályvezetője. Az alakuló ülést Kulcsár Tünde főjegyző a tanács megalakulására vonatkozó prefektusi rendelet felolvasásával nyitotta meg.

Hirdetés

Ezután szólaltak fel a meghívott politikusok, elsőként Tamás Sándor, aki Szun Ce ókori kínai író, hadvezér és filozófus egyik olyan tanácsát idézte, amely az ő és Antal Árpád tevékenységét is meghatározta: eszerint

előbb az összhangot kell megteremteni, utána kell foglalkozni a nagy ügyek intézésével.

Az elmúlt években a helyi tanácsban, a háromszéki közösségen belül és a helyi demokratikus román erőkkel is ezen összhang megteremtésén ügyködtek, mert ahol az előbbi hiányzik, ott a nagy ügyek sem haladnak, ahol viszont megvan az összhang, ott látszata is van a sok és nehéz munkának – fejtegette a megyei önkormányzat elnöke.

Tamás Sándor szerint az összhang megteremtése eredményezheti a nagy dolgok megvalósulását •  Fotó: Tuchiluș Alex Galéria

Tamás Sándor szerint az összhang megteremtése eredményezheti a nagy dolgok megvalósulását

Fotó: Tuchiluș Alex

Mindezeket a főtér átalakításával, a terelőút átadásával, a városszéli nagy sportlétesítményekkel, és az egyetemépítéssel példázta, a megyei beruházások közül pedig többek között a erdővidéki útépítést vagy a Székely Nemzeti Múzeum felújítását emelte ki.

Idézet
Tudjuk merre kell menni, tudjuk mit kell tenni és meg is merjük tenni”

– jelentette ki Tamás Sándor.

Az alakuló ülésen a 21 megválasztott tanácsosból 19 volt jelen, egy újonnan bejutott önkormányzati képviselő hiányzott, a polgármesterként megválasztott, a tanácsosi funkciójáról lemondó Antal Árpád helyett bejutó Csutak Tamás mandátumának érvényesítésére pedig a következő napokban kerülhet sor.

Ráduly István prefektus felügyelte a megalakulási procedúrát •  Fotó: Tuchiluș Alex Galéria

Ráduly István prefektus felügyelte a megalakulási procedúrát

Fotó: Tuchiluș Alex

Ráduly István prefektus a maga során először románul, majd magyarul gratulált a tanácsosoknak, és ismertette a követendő procedúrát, mely szerint

az alakuló ülést a legidősebb tanácsos elnököli – ez a tisztség most a 83 éves Cserey Zoltánnak jutott – a két legfiatalabb, a 23 éves Kovács Kriszta, valamint a 29 éves Ambrus Fruzsina segítségével.

A tanácsosok, akiknek a bíróság október 10-én érvényesítette a mandátumát, sorban letették az esküt, majd Ambrus Fruzsina ugyanerre kérte fel Antal Árpád polgármestert is, miután felolvasta az ő mandátumát igazoló bírósági végzést.

Az eskületételt állva hallgatták végig a jelenlevők •  Fotó: Tuchiluș Alex Galéria

Az eskületételt állva hallgatták végig a jelenlevők

Fotó: Tuchiluș Alex

Antal elmondta, tizenhat éve, 33 évesen lépett jelenlegi tisztségébe, akkor és azóta is

úgy gondolja, hogy erdélyi magyar ember számára nem létezik szebb feladat, mint közösségi vezető lenni,

annak ellenére, hogy a sikertörténetek mögött a közigazgatásban embertelen mennyiségű munka van, de ugyanúgy „szélmalomharc, hátbaszúrások, DNA, kelepcék, aknák is”.

Az elkerülőutat, az átalakított főteret, a városszéli nagy sportlétesítményeket, az új és felújított óvódákat, bölcsődéket és iskolákat, a megvásárolt dohánygyárat sikerként leltározta, de leginkább a városban uralkodó és székelyföldi viszonylatban kiemelkedő jó hangulatot értékelte.

Az ember nem csak azért felelős, amit tesz, hanem azért is, amit nem tesz meg – idézte Lao Cet a polgármester •  Fotó: Tuchiluș Alex Galéria

Az ember nem csak azért felelős, amit tesz, hanem azért is, amit nem tesz meg – idézte Lao Cet a polgármester

Fotó: Tuchiluș Alex

A polgármester kifejtette: büszke csapatára, és megígérte, a helyi önkormányzat nem fog visszaélni abszolút többségével (a képviselő-testületet kizárólag RMDSZ-es tanácsosok alkotják – szerk. megj.).

Azon fognak dolgozni, hogy „Sepsiszentgyörgy Kelet-Közép-Európa legélhetőbb ötvenezres városa legyen, ahol rend és kiszámíthatóság van, és jólétben él minden korosztály”

– ígérte.

„Szintet akartunk lépni és szintet fogunk lépni” – jelentette ki Antal, és ehhez kérte az új tanács együttműködését és segítségét.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. július 18., szombat

Magyar Péter: ideiglenesen az Országgyűlés elnöke fogja ellátni a köztársasági elnök jogköreit

Az Alaptörvény rendelkezései szerint július 20-tól ideiglenesen Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke látja el a köztársasági elnök jogköreit. Az Országgyűlésnek 30 napon belül új köztársasági elnököt kell választania – ismertette Magyar Péter.

Magyar Péter: ideiglenesen az Országgyűlés elnöke fogja ellátni a köztársasági elnök jogköreit
Hirdetés
2026. július 18., szombat

Sulyok Tamás aláírta a megbízatását megszüntető alaptörvény-módosítást

Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhetedik módosítását szombaton – közölte az államfő a Facebook-oldalán. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.

Sulyok Tamás aláírta a megbízatását megszüntető alaptörvény-módosítást
2026. július 18., szombat

Ismét drágulni kezdtek az üzemanyagok

Egy hosszabb időszak után, amely alatt az üzemanyagok ára viszonylag stabil maradt, a piacvezető OMV Petrom is megemelte szombaton az árait, ám a többi nagy hálózattal ellentétben nemcsak a gázolajat, hanem a benzint is drágította.

Ismét drágulni kezdtek az üzemanyagok
Ismét drágulni kezdtek az üzemanyagok
2026. július 18., szombat

Ismét drágulni kezdtek az üzemanyagok

2026. július 18., szombat

Tizenhat évre csökkentené a választási korhatárt Magyar Péter

Talán senki nem gondolta volna, hogy az áprilisi rendszerváltás egyik mellékes eredménye lesz a magyar parlamentarizmus feltámadása – írta Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.

Tizenhat évre csökkentené a választási korhatárt Magyar Péter
Hirdetés
2026. július 18., szombat

Tizennyolc turista rekedt a felvonóban a Bilea-tónál – videóval

Egy műszaki meghibásodás miatt a Bilea-vízesés és a Bilea-tó között közlekedő felvonó kabinjaiban rekedt szombaton több turista, de nincsenek veszélyben – közölte a Szeben megyei Salvamont vezetője, Dan Popescu.

Tizennyolc turista rekedt a felvonóban a Bilea-tónál – videóval
2026. július 18., szombat

Jogosítvány nélkül és ittasan is vezettek Hargita megyében

Egy sofőr ittasan, egy másik pedig felfüggesztett jogosítvánnyal ült volán mögé szombatra virradóan Hargita megyében. A rendőrök mindkettőjüket feltartóztatták, és büntetőeljárás indult ellenük – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.

Jogosítvány nélkül és ittasan is vezettek Hargita megyében
2026. július 18., szombat

Két nap, négy riasztás: a hétvégét sem ússzuk meg viharok nélkül

Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több régiójára.

Két nap, négy riasztás: a hétvégét sem ússzuk meg viharok nélkül
Hirdetés
2026. július 18., szombat

Tarr Zoltán: jelentős változások lesznek a külhoni magyarok támogatásában

A magyarság ügye kiemelt jelentőségű a magyar kormány számára annak ellenére, hogy nincs a nemzetpolitikának külön államtitkára – jelentette ki Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter pénteken a felvidéki Gombaszögön.

Tarr Zoltán: jelentős változások lesznek a külhoni magyarok támogatásában
2026. július 18., szombat

Ötéves kislány halt meg a dél-erdélyi autópályán történt balesetben – frissítve

Egy ötéves kislány meghalt, édesanyja és egyéves öccse pedig megsérült szombaton az A1-es autópályán, Kereszténysziget (Cristian) közelében, miután felborult az őket szállító személygépkocsi.

Ötéves kislány halt meg a dél-erdélyi autópályán történt balesetben – frissítve
2026. július 18., szombat

Új bértörvény: akár 50 százalékos pótlékot is kaphatnak az egészségügyi dolgozók

Az alapbér 15 százalékának megfelelő pótlékot kaphatnak az egészségügyi intézmények három műszakban dolgozó alkalmazottai – derül ki az új bértörvény pénteken nyilvánosságra hozott, felülvizsgált tervezetéből.

Új bértörvény: akár 50 százalékos pótlékot is kaphatnak az egészségügyi dolgozók
Hirdetés