
Fotó: Tuchiluș Alex
Ünnepélyes keretek között tette le a hivatali esküt az ötödik mandátumát kezdő Antal Árpád polgármester, valamint a júniusi választások nyomán mandátumot nyert képviselő-testületi tagok a sepsiszentgyörgyi önkormányzat hétfői alakuló ülésén.
2024. október 21., 18:582024. október 21., 18:58
Az eseményen jelen volt Ráduly István prefektus, Tamás Sándor megyeitanács-elnök és Miklós Zoltán parlamenti képviselő, valamint a polgármesteri hivatal több osztályvezetője. Az alakuló ülést Kulcsár Tünde főjegyző a tanács megalakulására vonatkozó prefektusi rendelet felolvasásával nyitotta meg.
Ezután szólaltak fel a meghívott politikusok, elsőként Tamás Sándor, aki Szun Ce ókori kínai író, hadvezér és filozófus egyik olyan tanácsát idézte, amely az ő és Antal Árpád tevékenységét is meghatározta: eszerint
Az elmúlt években a helyi tanácsban, a háromszéki közösségen belül és a helyi demokratikus román erőkkel is ezen összhang megteremtésén ügyködtek, mert ahol az előbbi hiányzik, ott a nagy ügyek sem haladnak, ahol viszont megvan az összhang, ott látszata is van a sok és nehéz munkának – fejtegette a megyei önkormányzat elnöke.
Tamás Sándor szerint az összhang megteremtése eredményezheti a nagy dolgok megvalósulását
Fotó: Tuchiluș Alex
Mindezeket a főtér átalakításával, a terelőút átadásával, a városszéli nagy sportlétesítményekkel, és az egyetemépítéssel példázta, a megyei beruházások közül pedig többek között a erdővidéki útépítést vagy a Székely Nemzeti Múzeum felújítását emelte ki.
– jelentette ki Tamás Sándor.
Az alakuló ülésen a 21 megválasztott tanácsosból 19 volt jelen, egy újonnan bejutott önkormányzati képviselő hiányzott, a polgármesterként megválasztott, a tanácsosi funkciójáról lemondó Antal Árpád helyett bejutó Csutak Tamás mandátumának érvényesítésére pedig a következő napokban kerülhet sor.
Ráduly István prefektus felügyelte a megalakulási procedúrát
Fotó: Tuchiluș Alex
Ráduly István prefektus a maga során először románul, majd magyarul gratulált a tanácsosoknak, és ismertette a követendő procedúrát, mely szerint
A tanácsosok, akiknek a bíróság október 10-én érvényesítette a mandátumát, sorban letették az esküt, majd Ambrus Fruzsina ugyanerre kérte fel Antal Árpád polgármestert is, miután felolvasta az ő mandátumát igazoló bírósági végzést.
Az eskületételt állva hallgatták végig a jelenlevők
Fotó: Tuchiluș Alex
Antal elmondta, tizenhat éve, 33 évesen lépett jelenlegi tisztségébe, akkor és azóta is
annak ellenére, hogy a sikertörténetek mögött a közigazgatásban embertelen mennyiségű munka van, de ugyanúgy „szélmalomharc, hátbaszúrások, DNA, kelepcék, aknák is”.
Az elkerülőutat, az átalakított főteret, a városszéli nagy sportlétesítményeket, az új és felújított óvódákat, bölcsődéket és iskolákat, a megvásárolt dohánygyárat sikerként leltározta, de leginkább a városban uralkodó és székelyföldi viszonylatban kiemelkedő jó hangulatot értékelte.
Az ember nem csak azért felelős, amit tesz, hanem azért is, amit nem tesz meg – idézte Lao Cet a polgármester
Fotó: Tuchiluș Alex
A polgármester kifejtette: büszke csapatára, és megígérte, a helyi önkormányzat nem fog visszaélni abszolút többségével (a képviselő-testületet kizárólag RMDSZ-es tanácsosok alkotják – szerk. megj.).
– ígérte.
„Szintet akartunk lépni és szintet fogunk lépni” – jelentette ki Antal, és ehhez kérte az új tanács együttműködését és segítségét.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!