
Százezer euró vissza nem térítendő támogatást pályázhatnak a társadalmi vállalkozások. Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Társadalmi vállalkozások nyerhetnek egyenként százezer eurót a Kovászna Megye Tanácsa által kiírt pályázaton. Összesen 17 vállalkozás hívhatja le a vissza nem térítendő támogatást, melyet a megyei önkormányzat az Aktív Polgárság Erőforrás Központtal és a Szociális Innovációért Egyesülettel közösen indít.
2020. március 01., 17:572020. március 01., 17:57
A Social Economy Start Up című gazdaságélénkítő uniós pályázatot ismertetve Grüman Róbert, a megyei önkormányzat alelnöke elmondta, a szociális vállalkozás fogalma viszonylag új Romániában, ezek valamilyen társadalmi ügyet képviselnek, rámutatnak a hiányosságokra és a megoldást kínálnak ezekre.
Az ilyen innovatív, kreatív vállalkozások olykor nagyobb mértékű elszántságot igényelnek – mondta az alelnök. Felidézte, Kovászna megyében eddig egyetlen vállalkozás igényelte és kapta meg a szociális vállalkozás tanúsítványt, de támogatás hiányában felfüggesztette a tevékenységét,
A Civitas egyesület úttörőként vágott neki Romániában a szociális társadalmi vállalkozások elindításába. Az egyesület képviselője, Bákai Magdolna az elmúlt évek tapasztalatait számos olyan sikeres példával szemléltette, mint a hagyományokon alapuló felsőcsernátoni Malomkert Turisztikai Központ, a varrodaként működő, de legelőtakarítást vállaló és faaprítékokat készítő csíkbánfalvi Broadart Egyesület vagy a postaládákat készítő és villanyszereléssel foglalkozó ábránfalvi Fény Szociális Egyesület. A szociális társadalmi pályázatok során az emberi tőkébe fektetnek, a profit 90 százalékát pedig visszafordítják a tevékenységre – mondta.
Bákai Magdolna szerint azon vállalkozások lesznek sikeresek, akik egy előző tevékenységre építenek. Lényeges, hogy a pályázókat belső indíttatás, a másokért való tenni akarás motiválja, hiszen ez a legfontosabb a szociális társadalmi vállalkozásoknál. A pályázattal kapcsolatos további részletek a következő linken érhetők el.
Hat megyére másodfokú (narancssárga jelzésű), 22 megyére elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Leállt a Budapest és Bukarest között közlekedő vonat vasárnap az Olt megyei Caracal és Fărcaşele állomások között, miután meghibásodott a korszerűsített, garanciális időszakban lévő mozdony.
Részlegesen leállt vasárnap délelőtt a Facebook, a közösségi oldal jelenleg csak a mobiltelefonos applikáción keresztül elérhető, asztali számítógépről és mobil böngészőből nem.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások, viharos szél, valamint közepes, helyenként nagyméretű jégeső veszélye miatt.
Motorkerékpárok hangja töltötte be Csíkszereda főterét szombat délután: mintegy százan gyűltek össze, hogy részt vegyenek a harmadik alkalommal megszervezett Szoknyás Guruláson.
Az Alaptörvény rendelkezései szerint július 20-tól ideiglenesen Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke látja el a köztársasági elnök jogköreit. Az Országgyűlésnek 30 napon belül új köztársasági elnököt kell választania – ismertette Magyar Péter.
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhetedik módosítását szombaton – közölte az államfő a Facebook-oldalán. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
Egy hosszabb időszak után, amely alatt az üzemanyagok ára viszonylag stabil maradt, a piacvezető OMV Petrom is megemelte szombaton az árait, ám a többi nagy hálózattal ellentétben nemcsak a gázolajat, hanem a benzint is drágította.
Talán senki nem gondolta volna, hogy az áprilisi rendszerváltás egyik mellékes eredménye lesz a magyar parlamentarizmus feltámadása – írta Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
Egy műszaki meghibásodás miatt a Bilea-vízesés és a Bilea-tó között közlekedő felvonó kabinjaiban rekedt szombaton több turista, de nincsenek veszélyben – közölte a Szeben megyei Salvamont vezetője, Dan Popescu.
1 hozzászólás