
Fotó: Pinti Attila
Jelenleg 36 koronavírus-fertőzöttet kezelnek a sepsiszentgyörgyi kórházban, miközben egy héttel ezelőtt még 62 ezzel a kórral diagnosztizált beteget ápoltak.
2021. április 28., 17:502021. április 28., 17:50
2021. április 28., 20:572021. április 28., 20:57
„A csökkenés minket is kellemesen meglepett, bízunk benne, hogy ez a trend folytatódik. Nem tudjuk a pontos magyarázatát, de valószínű az emberek fegyelmezettek, betartják az óvintézkedéseket, egyre többen megkapták a védőoltást. Így mi is felszusszanhatunk” – fogalmazta meg Rosu Mátyás orvosigazgató. Hozzátette,
bár a napokban egy 45 éves fertőzött férfi jelentkezett, aki azonnal intenzív ellátásra szorult.
A kórházban jelenleg kezelt fertőzöttek között van kiskorú is, az egyéves két hónapos baba állapota nem súlyos. Ugyanakkor négy esetben fennáll a fertőzés a gyanúja, a teszteredményekre várnak, köztük is van egy kétéves gyerek, neki sem súlyos az állapota. Az intenzív terápiás osztályon hat beteget látnak el, közülük egy van lélegeztetőgépen.
Egy hét alatt 32 koronavírusos beteg távozhatott a kórházból, ebben az időszakban 11 koronavírus-fertőzéshez köthető elhalálozás történt, az elhunytak életkora 31 és 91 év között volt, mindannyiuknak voltak társbetegségeik. A 31 éves nőnél a koronavírus-fertőzés szövődményeként súlyos kétoldali tüdőgyulladás alakult ki, a kórtörténetében súlyos epilepszia szerepelt.
A sepsiszentgyörgyi kórházban a lehetőség múlt hét eleji bevezetése óta 22 hozzátartozó kért látogatást. Rosu Mátyás elmondta, voltak félreértések, ugyanahhoz a beteghez négy egymást követő napon négy hozzátartozója is bejelentkezett, mert úgy értelmezték, egy nap csak egy látogató mehet be, de más napokon látogathatnak a többiek.
A több látogató a betegellátást is zavarná, ezért kérjük tartsák be az előírást” – fogalmazta meg az igazgató.
Szeretettel várunk mindenkit 2026. június 1-jén, hétfőn 9:00 és 12:00 óra között az Utazás a gyermekkor világában eseményre.
Az Európai Unióban a 15 és 29 év közötti nem dolgozó és oktatási vagy képzési programban sem részt vevő fiatalok aránya a 2015-ös 15,2 százalékról 2025-re 11 százalékra csökkent, de Romániában továbbra is a legmagasabb ez az arány.
Szemeteskukában hozták a marosvásárhelyi városházára az ajánlatukat a Sylevy cég képviselői, mert szeretnék tovább is biztosítani az utcai takarítást. Soós Zoltán polgármester szerint olyan cégeket hívtak meg, akikkel nem volt jogi vitájuk.
Gyalogátjárón ütöttek el egy 13 éves gyermeket szerda délután Szentkatolnán. A rendőrség vizsgálatai szerint a kislány rollerrel kelt át a zebrán, amikor a baleset bekövetkezett.
A Sanitas szakszervezeti tagjai csütörtökön sztrájkőrséget tartanak a munkaügyi minisztérium székhelye előtt.
Lángra kapott egy melléképület csütörtökön Csíksomlyón a Somlyó 33-ként ismert romatelepen. A tűzeset során egy ember a karján égési sérüléseket szenvedett. A hivatásos tűzoltók megfékezték a lángokat.
Ciprian Ciucu főpolgármester csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy aláírta Bukarest pályázati dossziéját a 2028-as UEFA Európa-liga-döntő megrendezésére.
Megdőlt a fővárosi melegrekord szerdán – közölte a HungaroMet Zrt. csütörtökön a Facebook-oldalán.
Lopás vétsége és más bűncselekmények miatt emeltek vádat egy magyarországi férfival szemben, aki úgy vitt el egy idegen kocsit, hogy abban benne volt a tulajdonos gyermeke – közölte a Pest Vármegyei Főügyészség csütörtökön az MTI-vel.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön újabb elsőfokú (sárga jelzésű) szélriasztásokat adott ki az ország felére.
szóljon hozzá!