
Fotó: Virág Ágota
Újabb színes egyéniség vállalkozói történetét hallgathatják meg az érdeklődők november 28-án, kedden a Szépmező utcai Sepsi Ipari Parkban. Az Ember a cég mögött nevű eseménysorozat keretein belül a szervezők háromszéki vállakozókat hívnak meg, hogy kicsalogatva őket a szakmai álarc mögül megmutassák, kik is rejtőznek egy-egy cég logója hátterében. Ezúttal Lung László Zsolt színész fog mesélni a munkájáról.
2023. november 26., 15:122023. november 26., 15:12
A Wameleon Design sepsiszentgyörgyi grafikai tervező cég eseménysorozatában beszéltek már helyi gyógyszerészek, befutott pizzázó tulajdonosai, marketingszakértők, építészek és pékek.
Lung Lászó Zsolt tevékenységei rendkívül szerteágazóak, hiszen rendező, humorista és vállalkozó is egyben. Több mint 20 éve színész (Csíkszeredában is dolgozott éveken át), de rádiós műsorvezetőként is kipróbálta már magát, sőt
Az Ember a cég mögött sorozat utolsó részében az érdeklődők megismerhetik a mögötte álló történetet, a sikereit és kudarcait, és tanulságot vonhatnak le a hallottakból.
A szervezők idén indították útnak a sorozatot, amellyel betekintést nyújtanak a közönségnek a különböző cégvezetők hétköznapi életébe a velük való beszélgetések során.
Olyan emberek, mint mi, olyan értékekkel és érzésekkel, olyan élettel, mint a miénk. Ugyanazt a levegőt szívják mint mi, ugyanarra a meccsre járnak mint mi, ugyanazokban a boltokban vásárolnak mint mi és itt laknak köztünk” – fogalmaztak az esemény közösségi oldalán megosztott bejegyzésben.
A részvétel ingyenes, a helyek száma viszont korlátozott, így a kezdeményezők arra kérik az érdeklődőket, hogy előzetesen regisztráljanak és jelezzék részvételi szándékukat az erre létrehozott platformon.
A fokozódó elégedetlenségek miatt japánsztrájkot indít az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben a Sanitas szakszervezet kedden. Az érdekvédelem főként a véglegesítés előtt álló egységes bértörvény-tervezet módosítását szeretné elérni.
A Hunyad megyei törvényszék elrendelte hétfőn annak a férfinek az előzetes letartóztatását, aki egy pisztollyal rálőtt négy emberre Lupényben. A törvényszék döntése nem jogerős, 48 órán belül megfellebbezhető.
A hét elején az átlagosnál melegebb idő várható, majd átmeneti lehűlés érkezik. A hónap közepétől ismét melegszik az idő, ugyanakkor záporokra és zivatarokra szinte minden nap számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
Rendkívüli ülésen fogadta el a gyergyószentmiklósi önkormányzati képviselő-testület azt a határozatot, amellyel a Monturist Kft. közgyűlésének összehívását kezdeményezik, ahol a cégvezető menesztését szeretnék elérni és kineveznék az utódját is.
A népzene, a könnyűzene és a gasztronómia találkozására épül a Folk & Roll Víkend, egy minifesztivál, amelyre július 31. és augusztus 2. között kerül sor Gyergyószentmiklóson. A város nem marad fesztiválhangulat nélkül idén sem.
Összesen 9,76 millió hektár területre nyújtottak be 671.334 egységes agrártámogatási kérelmet a június 5-i határidőig.
Idén májusban 4 679 826 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 2812-vel kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2784 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) hétfőn közzétett adataiból.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Eugen Tomac kijelölt kormányfő hétfőn közölte, hogy legkésőbb szerdára véglegesíti miniszterjelöltjeinek listáját, és ismét hangsúlyozta, hogy technokrata kormánynak szeretne bizalmi szavazást kérni a parlamentben.
Elkezdődtek hétfőn az érettségi szóbeli vizsgái a román nyelv és kommunikációs készségek felmérésével. Bár nincs akkora tétje, nem kapnak rá jegyet, de teljesíteni kell a vizsgát a végzősnek, aki ezzel saját maga előtt is bizonyíthatja nyelvtudását.
szóljon hozzá!