
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Sepsiszentgyörgyön meghaladta a 2 ezreléket a koronavírus-fertőzöttek aránya, a megyei vészhelyzeti bizottság szigorította a szabályokat, szerdán délben RO-Alert riasztórendszeren keresztül figyelmeztették a lakosságot, hogy tartsák be az óvintézkedéseket.
2020. október 14., 18:112020. október 14., 18:11
A vészhelyzeti bizottság döntése értelmében kiterjesztik a védőmaszkviselés kötelezettségét, és ezt fokozottabban ellenőrzik. Az új határozat értelmében szerdától kötelező a védőmaszk viselése a piacokon, a vásárokban, a busz- és vasúti megállókban, a rendezvényeken, a vallási eseményeken, a turisztikai látványosságok helyszínein.
Ez a kötelezettség érvényes a boltokban, a közszállítási járműveken és a munkahelyeken is. A határozatban leszögezik, hogy a tanintézetek ötven méteres körzetében szintén kötelező a védőmaszk viselése, tehát a gyerekeikre váró szülőknek is hordaniuk kell. A vallási rendezvényeken csak helybeliek vehetnek részt. Ahol kötelező a maszkviselés, ki kell helyezni a figyelmeztető táblákat.
A munkahelyeken kötelező a járványtani szűrés, biztosítani kell a lehetőséget kézfertőtlenítésre. A vészhelyzeti bizottság azt javasolja a munkáltatóknak, ahol lehet, dolgozzanak távmunkában, ha erre nincs mód, a munkaidőt szervezzék át, hogy az alkalmazottak ne egyszerre érkezzenek és távozzanak. Az időseknek és a krónikus betegeknek azt tanácsolják, kerüljék a forgalmas helyeket. A lakótársulásokat arra kérik, rendszeresen fertőtlenítsék a közös tereket. A szigorítással párhuzamosan gyakrabban ellenőrzik a maszkviselésre és a távolságtartásra vonatkozó szabályok betartását. Ezek az intézkedések szerdától számítva két hétig érvényesek, ám a prefektúra szerint, ha növekszik a fertőzöttek száma, újabb szigorításokat léptetnek érvénybe.
Többen ültek ittasan a kormányhoz húsvét vasárnap Hargita megyében: volt, aki emiatt árokba hajtott, ugyanakkor akadt olyan sofőr is, aki nem elég, hogy ittas volt, jogosítvánnyal sem rendelkezett sőt, autója sem volt bejegyezve.
Hideg időre, erős szélre és vegyes csapadékra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely Székelyföld térségét is érinti.
Gördülékenyen zajlik a levélszavazatok átvétele a Csíkszeredai Főkonzulátuson, ahol a választókat hosszabbított nyitvatartással, személyes segítséggel és rugalmas megoldásokkal is segítik, hogy mindenki érvényesen és határidőn belül adhassa le voksát.
Ismét jegyezhetők hétfőtől a Tezaur államkötvények – közölte a pénzügyminisztérium. Az április 6. és május 8. között kibocsátott 1, 3 és 5 éves futamidejű állampapírok évi 6,5, 7 és 7,5 százalékot kamatoznak.
A barcasági Apácán a húsvéti kakaslövés éppúgy része az ünnepnek, mint a szemetelés és kapulopás, a piros tojás és a locsolkodás. A hagyomány világszinten egyedülálló, a jelképes bosszúállással több évszázados sérelemre emlékeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök áldott ünnepeket kívánt a katolikus és protestáns híveknek, akik április 5-én ünneplik a húsvétot.
Románia NATO-hoz vezető útja azon a mély meggyőződésen alapult, hogy az ország a demokrácia, a szabadság és a jogállamiság közösségéhez akar tartozni – üzente vasárnap Nicușor Dan a szövetség alapító okirata aláírásának 77. évfordulója alkalmából.
XVI. Leó pápa húsvétvasárnapi beszédében bejelentette, hogy április 11-re imavirrasztást hirdet meg a békéért. A pápa mindenkit arra szólított fel, csatlakozzon az imához.
A levélben szavazó választópolgárok, akik nem kapták meg postai úton a levélcsomagjukat, hétfőtől személyesen kérhetik annak pótlását a külképviseleteken vagy országgyűlési egyéni választókerületi választási irodákban.
Tizennyolc éves, ittasan vezető sofőrt is lekapcsoltak a Hargita megyei rendőrök a húsvéti ünnepek során.
szóljon hozzá!