Jelentős kárt okoztak a héten egy bálványosi szállodában a garázdálkodó medvék. A vadak éjszaka betörtek az épületbe, felforgatták a konyhát, összetörtek egy mosodát és a vendéglői bejáratot. A térfigyelő kamerák rögzítették, amint a medvék ki-be járnak az ajtókon, felforgatják a kukákat, és leparkolt gépkocsikat rongálnak.
2019. szeptember 22., 18:362019. szeptember 22., 18:36
2019. szeptember 22., 19:502019. szeptember 22., 19:50
A szálloda működtetői szerint már semmi nem ijeszti el a medvéket, két hónappal ezelőtt fényes nappal bementek a teraszra a vendégek közé. Csak a héten több mint 1500 eurós kárt okoztak. A helyi We Radiónak nyilatkozó szállodatulajdonos elmondta,
Riasztották a csendőröket, akik egész éjjel felügyelték a szállodát és a környékét. Elkezdték a dokumentumok összeállítását, hogy a hatóságok költöztessék el, vagy lőjék ki a medvéket.
Gheorghe Neagu, a Kovászna Megyei Környezetvédelmi Igazgatóság vezetője a rádiónak azt mondta, a kárvallottak is hibásak a medvetámadásokért, mert
Az igazgató felidézte, több bírságot is kiróttak már a vadak etetése miatt, figyelmeztettek, hogy ez törvénybe ütköző és veszélyes, ezt dokumentumokkal tudják igazolni. Ennek ellenére az igazgatóság támogatja a medvék kilövésére vonatkozó javaslatot, mert mint mondták, ezeknek már nincs meg a vadösztönük,
Gheorghe Neagu hangsúlyozta, egy medve élettere 300 hektárnyi erdő, ez alapján Kovászna megyében mintegy 300 példány lenne az optimális, ám a vadászegyesületek 1600 medvét számoltak össze Háromszéken.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat narancssárga jelzésű riasztást adott ki felhőszakadás miatt öt megyére, és sárga jelzésű riasztást felhőszakadás, jégeső és viharos szél miatt 19 megyére, valamint Bukarestre.
Több településen is medvék jelenléte miatt riasztotta a lakosságot a Hargita megyei katasztrófavédelem az elmúlt napokban. A párzási időszakban a vadállatok gyakrabban tűnnek fel a települések közelében, és napközben is aktívabbak a megszokottnál.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök egyeztetést ígért a pénzügyminisztérium képviselőivel az e-Factura rendszer kiterjesztéséről, megvizsgálják, feltétlenül szükséges-e bevezetni az intézkedést a kisvállalkozást működtető magánszemélyek esetében is.
A Bucsecs-hegység magashegyi túraútvonalai még zárva maradnak ebben az időszakban, figyelembe véve, hogy az Omu-csúcson a hóréteg vastagsága meghaladja a másfél métert, és a hétvégén ismét havazás várható.
Hantavírus-fertőzést igazoltak pénteken egy betegnél az aradi megyei sürgősségi kórházban, de állapota jó. A PCR-teszt pozitív lett, a vírus törzsét azonban egyelőre nem azonosították.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Szövetségi Képviselők Tanácsának Kolozsváron tartott ülése után kijelentette, a szövetség elsődleges célja a korábbi kormánykoalíció újraalakítása, de nem zárja ki azt a lehetőséget sem, hogy az RMDSZ ellenzékbe vonuljon.
Nicușor Dan államelnök pénteki sajtótájékoztatóján kijelentette, az ország pénzügyi stabilitásának biztosítása érdekében azt szeretné, hogy a kormány a jövő évi költségvetést már idén ősszel előterjessze.
Gyergyószentmiklós önkormányzata elfogadta a város 2026-os költségvetését. Az elsőszámú cél a korábban félbemaradt és elhúzódó beruházások lezárása, a felásott utak helyreállítása. Számos beruházást készítenek elő és új szociális program is indul.
Válsághelyzet van – jelentette be Székelyudvarhely polgármestere a város iskolahálózatában felmerült problémákat illetően. Az Orbán Balázs Általános Iskolában statikai problémák merültek fel, ott a következő tanévben mégsem indulhat újra az oktatás.
Kézdivásárhely önkormányzati képviselő testülete soros havi ülésén a város által adományozható elismerés kérdésben is döntést hozott. Idén Gábor Rezső matematikatanár, a Gábor Áron Szakképző Líceum nyugalmazott igazgatója veheti át a Pro Urbe díjat.
3 hozzászólás