
Fotó: Erdély Bálint Előd
Harmadik alkalommal szervezi meg a székelyudvarhelyi Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium a Szeretet7 című eseménysorozatot a tanintézmény 5–12. osztályos diákjainak.
2021. december 14., 20:192021. december 14., 20:19
A program során a résztvevő diákok és tanárok megismerkedhetnek Gary Chapman szeretetnyelv-elméletével, amely segítségével játékos feladatok során fejlesztik magukban a szeretet képességét, erősíthetik az iskolai közösséget, tudtuk meg Szalay Zsuzsanna pszichológustól, a program koordinátorától.
– tette hozzá.
A Szeretet7 résztvevőit pozitívüzenet-ajándékok várják az iskola karácsonyfáján
Fotó: Erdély Bálint Előd
A gyerekek és a tanárok is örömmel vesznek részt a mozgalomjellegű eseményen, amelynek során párokba osztva napi gyakorlatokat végeznek. A diákok és pedagógusok névhúzással találnak párt saját osztálytársaik, illetve kollégáik közül. Villámposta is működik a program idején: akár névtelenül is írhat bárki bárkinek elismerő üzenetet. A kedd az „ingyen ölelés” napja: ezt lehet kérni és kapni azoktól a személyektől, akik piros színű felsőbe vannak öltözve – a maszk viselése kötelező.
a párok saját készítésű ajándékkal lepik meg egymást, lesz közös filmkészítés, táncos villámcsődület, tanári „legek” versenye, ahol több kategóriában is lehet szavazni az iskola pedagógusaira.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Szalay Zsuzsanna szerint az adventi időszak rendkívül terhelt, „féléviket írnak a diákok, rohanás van, ezzel az akcióval ezt a feszültséget oldjuk, kiemeljük az egymásra figyelés, a szeretet fontosságát”. A programvezetőtől azt is megtudtuk, hogy más helyi tanintézmények is érdeklődtek a Szeretet7 iránt. „Örömmel fogadtuk ezt, és szívesen segítünk, átadjuk az elmúlt években összeállított forgatókönyveket is” – mondta Szalay Zsuzsanna.
Meghalt a Bucsecs-hegységben¸ Bușteni környékén szombaton lezuhant négy hegymászó közül az egyik.
Négy személy lezuhant szombaton egy szakadékba a Bucsecs-hegységben, a mentésen dolgozó hegyimentők segítésére két helikoptert küldött a katasztrófavédelmi felügyelőség.
Megható egyházi ünnepre gyűlt össze szombaton kora délután Csobotfalva: Csibi Levente első szentmiséjén közel nyolcvan pap vett részt, a hívek pedig együtt adtak hálát a közösség új papi hivatásáért.
Tavaly 5323 személy szenvedett munkabalesetet Romániában, ami 11,4 százalékkal kevesebb az előző évhez képest.
Több légi célpontot észlelt a védelmi minisztérium radarrendszere a román légtér közelében, szombaton hajnalban.
Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki vasárnapra az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely részben Kovászna megyét is érinti.
Munkalátogatást tett pénteken az erdélyi autópálya Kolozs és Szilágy megyei építkezésein Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök, aki a kivitelezés előrehaladását ellenőrizte, és egyeztetett a beruházásban részt vevő vállalatok képviselőivel
Ittas vezetés közben kaptak rajta két férfit a rendőrök pénteken, ugyanakkor egy jogosítvány nélkül vezető sofőrt is lefüleltek.
Az egyedül élő idősek mellett egyre több „jóakaró” jelenik meg, aki kihasználja, kifosztja őket – figyelmeztet Csata Éva, a HIFA Egyesület elnöke, aki nyílt levélben fordult a külföldön élőkhöz, kérve, figyeljenek jobban oda itthon lévő szeretteikre.
Fagypont alá esett a hőmérséklet péntekre virradóan az Omu-csúcson, ahol csütörtökön fehérbe is borult a táj. Pedig még napokkal ezelőtt az elviselhetetlen kánikulára panaszkodtunk...
szóljon hozzá!