
Képünk illusztráció
Fotó: Jakab Mónika
Tovább csökkent kedden Sepsiszentgyörgyön a fertőzöttségi mutató, a 0,84 ezrelékes incidencia alapján a V-VIII., IX-XI. osztályos és IX-X. szakosztályos tanulók is visszatérhetnek az iskolapadba.
2021. május 18., 19:302021. május 18., 19:30
A Kovászna Megyei Tanfelügyelőség adatai szerint Sepsiszentgyörgy 32 tanintézményében összesen 10 420 diák tanul, május 19-én szerdán 1858 V-VIII. osztályos, 1716 IX-XI. osztályos és 606 IX-X. szakosztályos, esti tagozatos, részképzéses és posztliceális oktatásban résztvevő diák mehet vissza az iskolába.
A megye más településein is változik a forgatókönyv, így Maksán a sárgáról áttérnek zöldre, a diákok pedig visszamehetnek az osztálytermekbe, Nagyajtán, Bereckben és Esztelneken viszont zöldről sárgára változik a forgatókönyv, így a tanulók – az elemi és végzős évfolyamok kivételével – online tanulnak.
A május 19-21. közötti időszakban Háromszék 14 településén összesen 614 V-VII. osztályos diák tanul majd online.
Kovászna megyében az elmúlt 24 órában négy új koronavírus-fertőzést azonosítottak, 176 aktív esetet tartanak nyilván, tájékoztat kedden a prefektúra. A megyében a 14 napra számolt fertőzöttségi mutató 0,77 ezrelék. Az incidencia csak Sepsibükszádon van 4 ezrelék felett, Kézdialmáson 3-4 között, Mikóújfaluban, Illyefalván, Zabolán, Esztelneken és Rétyen 1,5 ezrelék felett, de nem haladja meg a 3-at. Kilenc településen a keddi adatok szerint nincs nyilvántartott koronavírus-fertőzött. Bírságot nem róttak ki a járványügyi korlátozások miatt. A háromszéki oltásközpontokban 58 081 személyt immunizáltak.
Közzétették a belügyminisztérium Facebook-oldalán azokat a hőkamerás légi felvételeket, amelyek nagyban hozzájárultak a Bihar megyei gyilkosság fő gyanúsítottjának elfogásához.
Leégett a szombatra virradóan a Retyezát-hegység Pietrele-völgyében lévő Encián (Gențiana) menedékház.
Június 1-jétől 6,5 százalékkal nő a Romgaz alkalmazottainak fizetése. Az erről szóló memorandumot pénteki ülésén hagyta jóvá a kormány.
Úgy tűnik, a munkakeresők nem a pénteki sepsiszentgyörgyi munkaerőbörzén felkínált állásokra pályáztak, a cégek pedig nem a megjelenteket keresték. A szakképzett munkások számára volt a legbőségesebb a kínálat.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Idén 23. alkalommal gyűlnek össze a Maros megyei civil szervezetek Marosvásárhely központjában azzal a céllal, hogy erősítsék az együttműködést egymás és a lakosság között, és bemutatkozási lehetőséget biztosítsanak a civil szervezetek számára.
Megsérült pénteken Szeben megyében egy másfél éves kislány, miután kinyitotta a kocsi ajtaját, és kiesett a mozgó járműből – közölte a megyei rendőrség.
Felborult egy személyautó Mezőbodonban péntek este, két személy megsérült a balesetben. A forgalom mindkét irányba megbénult.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta az Egészséges étkezés iskolai program finanszírozásához szükséges összegek folyósítását a programban résztvevő önkormányzatoknak.
Eltűnt egy 17 éves lány május 7-én Szabédról, bár önként hagyta el otthonát a kiskorú lány, de azóta nem tért haza. Rendőrségi feljelentést tettek a hozzátartozói.
szóljon hozzá!