Képünk illusztráció
Fotó: Jakab Mónika
Tovább csökkent kedden Sepsiszentgyörgyön a fertőzöttségi mutató, a 0,84 ezrelékes incidencia alapján a V-VIII., IX-XI. osztályos és IX-X. szakosztályos tanulók is visszatérhetnek az iskolapadba.
2021. május 18., 19:302021. május 18., 19:30
A Kovászna Megyei Tanfelügyelőség adatai szerint Sepsiszentgyörgy 32 tanintézményében összesen 10 420 diák tanul, május 19-én szerdán 1858 V-VIII. osztályos, 1716 IX-XI. osztályos és 606 IX-X. szakosztályos, esti tagozatos, részképzéses és posztliceális oktatásban résztvevő diák mehet vissza az iskolába.
A megye más településein is változik a forgatókönyv, így Maksán a sárgáról áttérnek zöldre, a diákok pedig visszamehetnek az osztálytermekbe, Nagyajtán, Bereckben és Esztelneken viszont zöldről sárgára változik a forgatókönyv, így a tanulók – az elemi és végzős évfolyamok kivételével – online tanulnak.
A május 19-21. közötti időszakban Háromszék 14 településén összesen 614 V-VII. osztályos diák tanul majd online.
Kovászna megyében az elmúlt 24 órában négy új koronavírus-fertőzést azonosítottak, 176 aktív esetet tartanak nyilván, tájékoztat kedden a prefektúra. A megyében a 14 napra számolt fertőzöttségi mutató 0,77 ezrelék. Az incidencia csak Sepsibükszádon van 4 ezrelék felett, Kézdialmáson 3-4 között, Mikóújfaluban, Illyefalván, Zabolán, Esztelneken és Rétyen 1,5 ezrelék felett, de nem haladja meg a 3-at. Kilenc településen a keddi adatok szerint nincs nyilvántartott koronavírus-fertőzött. Bírságot nem róttak ki a járványügyi korlátozások miatt. A háromszéki oltásközpontokban 58 081 személyt immunizáltak.
A hajnali szeizmikus mozgás után újabb, ezúttal a Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt vasárnap 14 óra 39 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A határhoz közeli ukrajnai célpontokat ért eddigi orosz dróntámadások több mint 50 százaléka során hullottak dróndarabok román területre – közölte vasárnap az Agerpres kérdésére a védelmi minisztérium.
Döntő hatása lesz a diaszpóra szavazatainak a szeptember 28-i moldovai parlamenti választásokon a Moldovai Köztársaság jövőjére és Románia biztonságára – állapította meg vasárnap egy Facebook-bejegyzésben Traian Băsescu.
Három személy került 24 órás őrizetbe a halálos áldozattal járó szombati craiovai tömegverekedés résztvevői közül. Az ügyészség az előzetes letartóztatásukat indítványozza a Dolj megyei törvényszéknek – számolt be vasárnap a Dolj megyei rendőrség.
Hidegfront éri el nyugat felől az országot vasárnap, záporokra, zivatarokra kell számítani, egyes régiókban a szél is felerősödik – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat figyelmeztető előrejelzéséből.
A koalícióban nem született semmilyen döntés az alapélelmiszerek kereskedelmi árréséről – közölte szombat este a Facebook-oldalán Adrian Câciu, aki szerint a kormányszóvivő nyilvános bocsánatkéréssel tartozik a téves tájékoztatásért.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt csütörtökön 2 óra 22 perckor Buzău megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Nem kell aggódni, itt vannak, csak épp a streamingplatformok inkább az új produkcióikat ajánlják. De mi van akkor, ha egy régi, kedvenc sorozatunkat néznénk újra Netflixen? Akkor bizony sokszor csalódás érhet.
Felszállt szombaton 18 óra 5 perckor a fetești-i támaszpontról a román légierő két F-16-os vadászgépe megfigyelni Románia légterét, miután Oroszország drónokkal támadta Ukrajna dunai kikötőit – tájékoztatott a védelmi minisztérium.
Daniel David oktatási miniszter szombaton kijelentette, hogy lemond, ha a parlament elfogadja a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) egyszerű indítványát.
szóljon hozzá!