Tizennyolc fogat nevezett be idén. Archív
Fotó: Kovászna Megye Tanácsa
Rekordszámú fogattal rajtol augusztus első hétvégéjén a 6. országos és nemzetközi kettesfogathajtó verseny. Az augusztus 2-4. között esedékes, oltszemi pályán megrendezett eseményre tíz romániai, hét magyarországi és egy szerb fogat nevezett be.
2024. július 31., 07:542024. július 31., 07:54
„Egyre több romániai és határon túli fogathajtó számára vonzó az oltszemi országos és nemzetközi 2-es és 3-as csillagos verseny” – jelezte a sajtónak kiküldött közleményben Fodor István, Sepsibodok polgármestere. Ami az anyaországi versenyzőket illeti, idén egy-egy fogat érkezik Szilvásváradról, a hortobágyi ménesből, a Bükki Nemzeti Parkból, Aggtelekről, Tiszakécskéről, Nagyszalontáról, az egyetlen női versenyző pedig Kecskemétről, a Hetényegyházi Fogathajtó és Hagyományőrző Egyesülettől.
Az elöljáró kiemelte továbbá: a romániai csapatok közül három fogat Szombatfalváról, kettő-kettő a székelybethlenfalvi ménesből, a kökösi ménesből és Gyergyóból jön a hétvégi versenyre, egy fogat Tusnádfürdőről, a legtávolabbról pedig a szerb csapat érkezik.
– hangsúlyozta Tamás Sándor Kovászna megyei tanácselnök. A versenyt a bodoki önkormányzat, Kovászna Megye Tanácsa, a Romániai Lovas Szövetség és az AgroSic Közösségek Közti Társulás szervezi.
A háromnapos rendezvény augusztus 2-án, pénteken kezdődik, 11-13 óra között díjhajtást és bemutatót láthatnak az érdeklődők. Szombaton 10 órakor a Zágoni Ifjúsági Fúvószenekar előadása után, 10:30-kor pályaismertető lesz, 11-15 óra között maratonhajtás, 11-17 óra között a Kézdiszentléleki Nők Egyesülete jóvoltából a gyerekek népi fajátékokat próbálhatnak ki, 15 órakor a Sárréti Csikósok bemutatóját tekinthetik meg a rendezvényre látogatók. 15- 17 óra között textilfestés lesz népi motívumokkal és társasjáték készítés a Fundamentum Egyesülettel, 18 órakor fellép a Zöld Fenyő Néptáncegyüttes, 20 órakor Kaly Roland és Kapriccio, 21 órakor pedig Takáts Tamás Blues Band koncertezik.
Az oltszemi fogathajtó-pálya színvonalas események lebonyolítására alkalmas
Fotó: Kovászna Megye Tanácsa
Vasárnap 11-14 óra között akadályhajtás, 12 órakor pónilovaglás a Barabás Lovardával, 15 órakor díjátadás, 15-17 óra között kézműves foglalkozás: tojáspatkolás, 3D nyomtatás és forma festés gyerekeknek, mézeskalács-díszítés, 16 órakor Mikóújfalusi Nagykürt 1995 Fúvósegyesület előadása, 17-19 óra között bútorfestés és társasjáték készítés, 17 órakor Sárréti Csikósok bemutatója, 18-19 óra között lovaskocsizás. 18 órakor a Titán zenekar, 20 órakor pedig a Trend Music koncertezik.
A rendezvény alatt állandó programként Kalandsziget várja a kicsiket a sepsiszentgyörgyi Máltai Szeretetszolgálat szervezésében, a felnőtteket pedig kézműves vásár és bemutatók, az Incitato Art Camp kiállítása, valamint hajtókocsi és hintókiállítás, illetve lacikonyha várja az érdeklődőket.
A Román Rendőrség kedden közölte, hogy büntetőeljárást indított a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökét, George Simiont ért fenyegetések ügyében.
Verekedés tört ki Ploiești egyik főútján hétfőn este, az esetet szemtanúk rögzítették telefonnal. Amilyen gyorsan kialakult a konfliktus, olyan gyorsan véget is ért, ugyanis a résztvevők igyekeztek eltűnni a rendőrség elől.
Az országos adóhatóság (ANAF) elnöke, Adrian Nicușor Nica keddi sajtótájékoztatóján kérdésre válaszolva kijelentette, hogy az intézménynek nem célja az esküvőkön adományozott összegek és a nászajándékok ellenőrzése.
Horațiu Potra zsoldosvezér jelentős szerepet játszott Călin Georgescu tavalyi választási kampányának megszervezésében és finanszírozásában – derül ki a volt államfőjelölt és feltételezett cinkosai elleni, kedden közzétett vádiratból.
Tizenharmadik alkalommal szervez egyetemi nyílt napokat az erdélyi magyar középiskolások részére a Babeş–Bolyai Tudományegyetem Magyar Tagozata és a Kolozsvári Magyar Egyetemi Intézet szeptember 18. és 21. között.
Székelyföld idén eddigi legnagyobb, 500 négyzetméteres standjával képviselteti magát Magyarország legnagyobb agrár- és élelmiszeripari kiállításán Budapesten. Összesen 47 termelő, több mint százféle különlegességgel várja a látogatókat.
Alex Florența legfőbb ügyész kedden ismertette azokat a Románia elleni hibrid támadásokat, amelyek a gyanú szerint győzelemhez segítették Călin Georgescut a tavalyi elnökválasztás első fordulójában.
Noha nem adott ki közleményt az érdekvédelem a sztrájk elmaradásáról vagy elhalasztásáról, úgy tűnik, a szerdától tervezett munkabeszüntetéssel járó tiltakozás elmarad. A szakszervezeti felelősök is csak a megerősítés hiányára tudnak hagyatkozni.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes kedden kijelentette, hogy a következő időszakban nem várhatók újabb adó- és illetéknövelések. A politikus ugyanakkor ellenzi a Horeca-ágazatban az újabb áfaemelést.
Hargita megyében három gépjárművezetőt is ittas vezetésen kaptak a rendőrök keddre virradóan.
szóljon hozzá!