
Az EMSZ teljes szentkatolnai jelöltcsapatát bemutatta a sajtótájékoztatón.
Fotó: Bodor Tünde
Elégedetlen az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) kézdiszéki szervezete Tusa Levente jelenlegi szentkatolnai polgármester munkájával, ezért az EMSZ polgármesterjelöltet indít a helyhatósági választásokon.
2024. április 17., 17:212024. április 17., 17:21
2024. április 17., 19:052024. április 17., 19:05
„A kézdiszéki községekben önkormányzati funkciókra jelöltek közül elsőként a szentkatolnai csapatot mutatjuk be, amelyet teljes mellszélességgel támogatunk” – jelentette be Johann Taierling, az EMSZ kézdiszéki szervezetének elnöke.
– tudtuk meg Fülöp Ernőtől, az EMSZ szentkatolnai szervezetének elnökétől.
Zsigmond Zoltán polgármesterjelölt a szerdai bemutatón elmondta, azért jelentkezett a tisztségre, mert észlelte a községben a széthúzást, a pályázati lehetőségek elmulasztását és a település fejlődésben való lemaradását. Beszámolt arról is, hogy
Húsz év után már nagyon kell a változás Szentkatolna községben – jelentette be a tanácsosi helyre pályázó Papp Attila jogász, aki egyúttal jelezte, nem ért egyet a jelenlegi községvezetéssel. Példaként említette, hogy
Zsigmond Zoltán polgármesterjelölt, Papp Attila és Bartos Károly tanácsosjelöltek
Fotó: Bodor Tünde
Hozzátette, hogy a kiadott telekkönyvekkel sok a gond, nem volt elég átlátható a folyamat a falubelieknek, az előzetes eredmények csak nagy késéssel, rövid ideig voltak kifüggesztve,
És ezzel még nem volt vége a panaszoknak: bár ott van a kiváló körülményeket nyújtó óvoda, de mivel az csak rövid programmal működik, a szülők a közeli Kézdivásárhelyre viszik gyermekeiket: ebben a tanévben mindössze négy óvodás van a tavalyi hússzal szemben, így pedig
Szerintük hosszú programmal kellene működnie az óvodának, ami éppúgy megoldható, mint az, hogy a diákoknak meleg ebédet biztosítsanak. Egy buszvásárlás pedig azt a kínos helyzetet szüntetné meg – vélekedtek –, hogy jelenleg a pár kilométerre levő Kézdivásárhelyre stoppolva ingáznak a középiskolások.
Az öt falut tömörítő, összesen 3200 fős Szentkatolna községben jelenleg két tanácsos képviseli az EMSZ-t, tizenegy pedig az RMDSZ-t.
Minisztereihez hasonlóan Orbán Viktor volt kormányfő is eladományozza a neki járó végkielégítést.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökével, Ilie Bolojannal tárgyalt szombaton Temesváron a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Dominic Fritz.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat narancssárga jelzésű riasztást adott ki felhőszakadás miatt öt megyére, és sárga jelzésű riasztást felhőszakadás, jégeső és viharos szél miatt 19 megyére, valamint Bukarestre.
Több településen is medvék jelenléte miatt riasztotta a lakosságot a Hargita megyei katasztrófavédelem az elmúlt napokban. A párzási időszakban a vadállatok gyakrabban tűnnek fel a települések közelében, és napközben is aktívabbak a megszokottnál.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök egyeztetést ígért a pénzügyminisztérium képviselőivel az e-Factura rendszer kiterjesztéséről, megvizsgálják, feltétlenül szükséges-e bevezetni az intézkedést a kisvállalkozást működtető magánszemélyek esetében is.
A Bucsecs-hegység magashegyi túraútvonalai még zárva maradnak ebben az időszakban, figyelembe véve, hogy az Omu-csúcson a hóréteg vastagsága meghaladja a másfél métert, és a hétvégén ismét havazás várható.
Hantavírus-fertőzést igazoltak pénteken egy betegnél az aradi megyei sürgősségi kórházban, de állapota jó. A PCR-teszt pozitív lett, a vírus törzsét azonban egyelőre nem azonosították.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Szövetségi Képviselők Tanácsának Kolozsváron tartott ülése után kijelentette, a szövetség elsődleges célja a korábbi kormánykoalíció újraalakítása, de nem zárja ki azt a lehetőséget sem, hogy az RMDSZ ellenzékbe vonuljon.
Nicușor Dan államelnök pénteki sajtótájékoztatóján kijelentette, az ország pénzügyi stabilitásának biztosítása érdekében azt szeretné, hogy a kormány a jövő évi költségvetést már idén ősszel előterjessze.
Gyergyószentmiklós önkormányzata elfogadta a város 2026-os költségvetését. Az elsőszámú cél a korábban félbemaradt és elhúzódó beruházások lezárása, a felásott utak helyreállítása. Számos beruházást készítenek elő és új szociális program is indul.
szóljon hozzá!