
Fotó: Jakab Ádám/Szent György Napok
Három hónappal ezelőtt még sok bizonytalanság övezte a 29. Szent György Napok szervezését, ám végül a két év kényszerszünet után összességében „remek” városnapokat zártak – értékeltek a hétfői sajtótájékoztatón a szervezők.
2022. május 02., 17:212022. május 02., 17:21
Egyetlen rendezvény sem tökéletes, ám a sepsiszentgyörgyiek és a látogatók is érezhették a városünnep alatt, hogy ez egy életképes közösség pozitív jövőképpel, amely tud dolgozni és szórakozni – összegezte Antal Árpád polgármester. Hozzátette,
Sok visszajelzést kaptak amiatt, hogy a tűzijátékot tűzshow helyettesítette, időnként próbálkoznak, hogy más látványelemmel zárják a rendezvényt, ám úgy tűnik, mégis a tűzijáték iránt a legnagyobb az igény. Újságírói kérdésre megerősítette,
Fotó: Jakab Ádám/Szent György Napok
„Korábban azzal indokolták a megemelt árakat, hogy ki ellett termeljék az önkormányzatnak befizetett összeget, idén erre nem hivatkozhattak. A városvezetés figyelembe vette, hogy a vendéglátósok megsínylették a pandémia két évét, értékelték volna, ha gesztusukat továbbgyűrűztetik a fogyasztók felé, és elérhetőbb áron kínálták volna a termékeiket” – mondta a polgármester.
Antal Árpád arra is kitért, hogy a jelenleg érvényes jogszabály szerint 23 óráig lehet köztéren vigadozni, meglátása szerint módosítani kellene a rendelkezést, hogy a helyi hatóságok engedélyezhessék ennek meghosszabbítását.
Fotó: Sánta István/Szent György Napok
Czimbalmos-Kozma Csaba városmenedzser értékelte, hogy a városnapi vásár egyre letisztultabb, évekkel ezelőtt még árultak kínai bóvlit, ám folyamatosan arra törekedtek, hogy a giccses termékeket kiszűrjék, így idén már csak kézműves portéka volt kapható.
Dancs Zsolt szervező kifejtette, a nagyszínpadon öt nap alatt 21 produkció volt látható,
Arra is kitért, hogy nem számítottak ennyi nézőre, becsléseik szerint pénteken 15 ezren, szombaton 12 ezren, vasárnap 20 ezren gyűltek össze a főtéren. Aktívan 300 személy dolgozott a városnapok szervezésében, lebonyolításában, a kulturális hét programjain 95 százalékos volt telítettség, 9000 néző tekintette meg a zárt termi előadásokat – vont mérleget Knopp Ildikó főszervező, hangsúlyozva, a számok azt tükrözik, mekkora igény van a találkozásokra, a közösségi élményre.
A romániaiak közel fele megszüntetné az óraátállítást, míg valamivel több mint felük megtartaná a jelenlegi rendszert - derül ki az INSCOP Research március 2–6. között készült felméréséből.
Megugrott a tarlóégetések miatti tűzoltói beavatkozások száma Hargita megyében: márciusban 46 esethez riasztották az egységeket, tavaly ugyanebben a hónapban 28-hoz. A jelenség inkább a megye északi részén okoz gondot, noha teljes tilalom van érvényben.
Mozgalmas napokat tudhatnak maguk mögött a Hargita megyei tűzoltók: péntektől hétfőig több mint harminc esethez riasztották őket, ezek többségében sürgősségi ellátásra volt szükség, de tűzesetek és más veszélyhelyzetek is akadtak.
Több százezer eurót találtak a korrupcióellenes ügyészek a Román Közúti Hatóság (ARR) vezetője, Cristian Anton bukaresti és temesvári lakásán tartott keddi házkutatáskor.
Több Kovászna megyei termék is bekerült az egyik nagyáruház kínálatába, egy helyre csoportosítva a helyi készítésű árukat. Az AgroSIC emellett online értékesítési platformot fejleszt a kistermelőknek.
Öt juhot és két bárányt ölt meg egy medve, amely a háromszéki Maksa településen, a főút mentén fekvő gazdaságban tört be egy istállóba keddre virradóra.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu „cinizmusnak” tartja, hogy a kormány késik az üzemanyagárak emelkedését mérséklő intézkedések elfogadásával.
Az elektronikus orvosi nyilvántartás idén nyártól lesz elérhető, és egy felhasználónév, valamint egy jelszó segítségével minden beteg hozzáférhet majd a saját digitális kórlapjához a mobiltelefonjáról, laptopjáról, számítógépéről vagy táblagépéről.
A Világbank jóváhagyott egy 650 millió dolláros hitelt Románia számára a kormány fejlesztési projektjeinek támogatására.
Tüntetést szervez kedden a fogyatékossággal élők ügyeivel foglalkozó országos tanács (CNDR) a fővárosi Győzelem (Victoriei) téren a fogyatékossággal élők juttatásának alacsony szintje és az adóztatásukat érintő legutóbbi változások miatt.
szóljon hozzá!