
A mikóújfalusi községháza előtti emlékmű a székely zászló kitűzése előtt. Minden marad a régiben?
A Kovászna megyei prefektúra felszólította Mikóújfalu önkormányzatát, hogy távolítsa el a székely zászlót a községháza előtti emlékműről.
2017. április 22., 16:112017. április 22., 16:11
2017. április 22., 16:122017. április 22., 16:12
Demeter Ferenc Mikóújfalu polgármestere lapunknak elmondta, a prefektúra rutinellenőrzést tartott az önkormányzatnál, és akkor tűnt fel a székely zászlót, amit a községháza előtt levő I. és II. világháborús hősök emlékművére tűztek ki.
és április 30-ig adott határidőt az eltávolítására.
A mikóújfalusi elöljáró kifejtette, még egyeztet az önkormányzattal, a hivatal jogászával, ám valószínűnek tartja, hogy több más székelyföldi településhez hasonlóan eleget tesznek a prefektúra felszólításának,
Kovászna Megye Tanácsának idei összesítése szerint, a háromszéki prefektusok az elmúlt öt évben 104 esetben 96 eljárást kezdeményeztek anyanyelv- és szimbólumhasználat miatt. Tamás Sándor a megyei önkormányzat elnöke korábban elmondta, három típusú eljárást kezdeményezett öt év alatt a tisztségben levő négy prefektus: 2 büntetési jegyzőkönyvet, 44 felszólítást küldtek az önkormányzatoknak, ezeket vagy figyelembe vették, vagy megválaszolták, a válasz után pedig a prefektúrán ejtették az ügyet, vagy a bírósághoz fordultak. A pereket az önkormányzatok többnyire elveszítik.
A szokatlanul enyhe időjárás miatt Székelyföldön a téli síszezon idén két-három hetes csúszásban van a tavalyi évhez képest. A tartós fagyok hiánya miatt a hóágyúzás sem hatékony, ami komoly gazdasági kockázatot jelent a hegyvidéki turizmus egészére.
Nemsokára itt a karácsony – jelzi a főtéri díszes fenyő és az adventi koszorú, amelyen vasárnap meggyújtjuk az utolsó gyertyát. Sepsiszentgyörgyön az ünnepvárás része a regölés is, amelyet harminc éve elevenített fel a Guzsalyas Alapítvány.
Autóbaleset következtében dőlt ki Csíkpálfalva határában vasárnapra virradóra az útszéli kereszfa, és nem rongálás történt – jelezte portálunknak Petres Attila, a település alpolgármestere.
A sepsiszentgyörgyi Turulmadár Egyesület szárnya alatt tevékenykedő fiatalok két újabb projekt keretében tanultak a világról és önmagukról: a tanulás nem volt kötelező, nem volt unalmas, egy kicsit vagy annál is jobban benne voltak ők is.
A legfelsőbb bíróság kedden elutasította Vlad Pascu rendkívüli jogorvoslati kérelmét, így a drogos állapotban két fiatalt halálra gázoló fiatalembernek a Konstanca megyei ítélőtábla ítéletének megfelelően 10 évet kell börtönben töltenie.
Az ínyencek számára is érdekfeszítőnek ígérkező bemutatót hoz tető alá szerda délután Hegedűs Ferenc a kézdivásárhelyi Kosztándi Képtárban. Sepsiszéki Nagy Balázs saját, Csinódon készített sajtjait hozza el magával, és meg is kóstoltatja a közönséggel.
Kigyulladt egy autó hétfő este a kézdivásárhelyi Penny áruház parkolójában, fennállt a veszélye annak is, hogy egy közelben parkoló furgonra átterjed a tűz.
Ködriasztás van érvényben Hargita megye több településén az esti órákban. Az útra indulóknak ajánlott a fokozott óvatosság.
Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala és a Kónya Ádám Művelődési Ház szilveszteri utcabálra hívja a város lakóit a főtérre. Az újévet a főtéren Baricz Gergő koncertje izzítja be.
Ha lesz is béke Ukrajnában, Oroszország továbbra is állandó fenyegetést jelent majd – jelentette ki Nicușor Dan kedden Helsinkiben, az Európai Unió keleti szárnyának csúcstalálkozója utáni közös sajtótájékoztatón.
szóljon hozzá!