
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Gyakran dugul el Háromszéken a szennyvízcsatorna a szemét miatt, bár a Közművek Rt. folyamatosan kéri a lakosságot, hogy ne dobjanak semmit a lefolyóba. Utoljára Sepsiszentgyörgyön történt hasonló eset, de szedtek ki már a csatornából egy zsáknyi romlott narancsot, fadarabokat, ruhákat, állatszőrt, nagyobb ételdarabokat is.
2021. március 30., 19:052021. március 30., 19:05
Kozsokár Attila, a Közművek Rt. igazgatója rámutatott, a szemét miatt a szivattyúk eltömődnek, az elektronikai részük meghibásodik, a lakásokban nem folyik le a vécé, az utcán felbugyog a szennyvíz. Gyakran az aszfaltot is kénytelenek feltörni, hogy kidugaszolják a vezetéket. Az igazgató felidézte, az is előfordul, hogy az útjavításkor a cégek leaszfaltozzák az aknafedőt.
„Ilyenkor az erre a célra használt detektorral és térképekkel, szükség esetén akár videóinspekcióval nyomozzuk, hogy hol a baj, merre halad a cső, hol lehet az akna” – fogalmazott. A beavatkozások során furcsaságokra is fény derült, papíron nem létező, törvénytelen vezetékeket találtak.
A törvénytelen vezetékekkel a legnagyobb gond, hogy összekeverik a szennyvíz- és az esővízhálózatot. Ez az átfedés a 1970–1990-es évek között lefektetett hivatalos vezetékeknél is előfordul, és környezetvédelmi gondokat okoz, hiszen az esővizet nem kell tisztítani, miközben a szennyvizet kötelezően igen. Ahol felújítások zajlottak, ezt a problémát megszüntették, mutatott rá az igazgató.
Arra is törekednek, hogy „csendes” aknafedőket szereljenek fel, amelyek nem „kopognak” a gépkocsik kerekei alatt.
a jelenleg kompozit anyagból készült tetők csendesebbek, ám az olcsóbb változat ezekből is kopog néhány év után, amint az anyaga fellazul.
Közvitára bocsátotta a környezetvédelmi minisztérium a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM) 2026-os költségvetéséről szóló határozattervezetet – közölte szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Összehangolt közlekedésbiztonsági akciót tart a 15-ös országúton vasárnap a rendőrség. Érdemes lesz vigyázni a forgalmas útvonalon, amely áthalad Maros megyén, és Hargita megye északi részét is érinti.
Medvetámadás áldozata lehetett egy nő, akinek a Beszterce-Naszód megyei Telcs község területén találták meg a holttestét pénteken.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon.
Megválasztották miniszterelnöknek Magyar Pétert az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
Tizenkét év után kerül vissza az Európai Uniós zászlója a magyar parlament épületére Forsthoffer Ágnes szombaton megválasztott országgyűlési elnök első döntése szerint.
Egy kamion és egy személyautó ütközött össze szombaton reggel Olténiában, aminek következtében a teherautó felborult, a sofőrje pedig a helyszínen életét vesztette.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon. Az új parlament megalakulásával megszűnt a 2022-ben hivatalba lépett, Orbán Viktor vezette Fidesz-KDNP-kormány megbízatása.
Közzétették a belügyminisztérium Facebook-oldalán azokat a hőkamerás légi felvételeket, amelyek nagyban hozzájárultak a Bihar megyei gyilkosság fő gyanúsítottjának elfogásához.
Leégett a szombatra virradóan a Retyezát-hegység Pietrele-völgyében lévő Encián (Gențiana) menedékház.
szóljon hozzá!