Hirdetés
Hirdetés

Szembement a rendőrséggel, és most nyilvánosan kitálalt

A névtelen sokaságban erő van és képes megállítani a rendőrségi visszaélések sorát, ha azokat nyilvánosságra hozzák – üzeni Simon Attila vállalkozó •  Fotó: Bodor Tünde

A névtelen sokaságban erő van és képes megállítani a rendőrségi visszaélések sorát, ha azokat nyilvánosságra hozzák – üzeni Simon Attila vállalkozó

Fotó: Bodor Tünde

Ittas kollégájuk vétségét igyekezett eltussolni a rendőrség, az egyszerű állampolgárra viszont kisebb vétségekért is aránytalanul nagy büntetést rónak ki – vélekedik Simon Attila. A háromszéki vállalkozó szombaton a sepsiszentgyörgyi főtéren két koncert között számolt be esetéről a sepsiszentgyörgyi rendőrséggel és a helyi igazságszolgáltatással.

Bodor Tünde

2024. szeptember 29., 16:452024. szeptember 29., 16:45

2024. szeptember 29., 19:352024. szeptember 29., 19:35

Sokakat vonzott szombaton délután Sepsiszentgyörgy főterére a jó idő, valamint a DJ Project zenei társulat és Jolly zenész fellépése, ugyanakkor a jelenlévők érdeklődéssel hallgatták Simon Attila (Muci) történetét is. A vállalkozó ugyanis az általa szervezett két koncert szünetében nyilvánosan tálalt ki arról – nevesítve a szereplőket, néha maró gúnnyal –, hogyan próbálta meg a városi rendőrség és a bíróság eltussolni az egyik rendőri alkalmazott vétségét, aki ittasan ült a kormány mögé.

Két évvel ezelőtt történt

A most már Magyarországon élő vállalkozó elmondása alapján az eset két évvel ezelőtt történt: Simon Attilának akkor egy rendőr bevonta a jogosítványát, mert Sepsiszentgyörgy központjában előzés közben motorkerékpárjával ráhajtott a folytonos vonalra. Simon elmondása szerint az illető sepsiszentgyörgyi rendőrnek, V. L.-nek korábban volt egy konfliktusa vele, vélhetően ezért pécézte ki magának a forgalomban, és fiatal kollégáját utasította, állítsa meg, kizárólag őt, noha mások is előztek a folytonos vonal átlépésével. Ez látható is az egyik közeli jelzőlámpára felszerelt kamera által rögzített videofelvételen, amit Simon – a mondandóját bizonyító többi felvétellel együtt – be is játszott a színpadi kivetítőn.

Hirdetés

A vállalkozó nem érezte jogosnak, hogy olyan rendőr bünteti meg őt, akiről szerinte „köztudott, hogy maga is sűrűn vét a szabályok ellen”, noha ezúttal a törvény betűje szerint járt el. Az eset után egyszer Simont is riasztották ismerősei, hogy most ő maga is meggyőződhet arról, V. L. egy bárban iszik (ez nem munkaidőben történt, a bár kamerája rögzítette a történteket), utána várhatóan autóba ül, így tetten érheti. Így is történt.

A helyszínre siető Simon autójával szembement az illetővel az utcán, a bár közelében,

megállásra késztette úgy, hogy éppen csak összekoccantak – ez késő este történt –, és a sürgősségi segélyhívószámon jelentette, hogy részeg rendőrrel balesetezett.

A vonatkozó jogszabályok értelmében ha „balesetet” jelentenek, akkor azon személyi sérüléssel járó eseményt ért a rendőrség, jelen esetben viszont csak éppen összekoccant a két autó lökhárítója, és annak sem volt maradandó nyoma – magyarázta a színpadon. Azt még rögzítette az autójának a kamerája, hogy amikor a megállított rendőr látta és hallotta, hogy Simon a 112-t hívta, hátramenetbe kapcsolt és elhagyta a helyszínt. Közben majdnem elgázolta a vállalkozó barátját, aki tanúja volt az esetnek, mert kissé hátrább állt az utcában.

Sokan hallgatták érdeklődve, sőt rögzítésre is érdemesnek találták a rendőrséggel való konfliktust •  Fotó: Bodor Tünde Galéria

Sokan hallgatták érdeklődve, sőt rögzítésre is érdemesnek találták a rendőrséggel való konfliktust

Fotó: Bodor Tünde

A helyszínelő rendőrök meggyőzték V. L.-t, jöjjön vissza az esethez, mert másképp a baleset helyszínének elhagyásáért bűnvádi eljárást kell indítani ellene. A telefonbeszélgetés idejére az illető rendőr kikapcsolta a testkamerát, holott az törvénytelen – állította szombaton Simon.

V. L. visszajött, a kollégái megszondáztatták és leheletében 0,05 mg/l légalkoholszintet mutatott a műszer. Drogtesztet nem végeztek rajta, Simon külön kérésére sem.

Az érintett rendőr jogosítványát egy napra sem vették el, és a mai napig ugyanabban a munkakörben dolgozik – állította Simon Attila, akit barátjával együtt később azzal gyanúsították, hogy barátjával együtt ökölcsapásokkal és rúgásokkal próbálták a rendőr autóját megállítani, és a vállalkozót az eset után 30 napra előzetes letartóztatásba helyezték hatóság elleni erőszak miatt.

Szombat délutáni koncertekbe ágyazott  lakossági fórum Sepsiszentgyörgy főterén •  Fotó: Bodor Tünde Galéria

Szombat délutáni koncertekbe ágyazott lakossági fórum Sepsiszentgyörgy főterén

Fotó: Bodor Tünde

Simon barátját, aki valóban rácsapott az autóra (ami nem szolgálati jármű volt), egy korábbi esetével összefüggésben újra elítélték, és az összevont 2 év és 6 hónapos börtönbüntetésből 6 hónapot letöltött.

A több sepsiszentgyörgyi céggel rendelkező vállalkozó viszont addig pereskedett igazáért, míg az elmúlt napokban a Legfelső Bíróság minden büntetés alól felmentette.

Úgy vélekedett, kevesen tudták volna végigvinni ezt a küzdelmet, mert rengeteg pénzbe és energiába került.

•  Fotó: Tuchiluș Alex Galéria

Fotó: Tuchiluș Alex

Simon Attila végezetül igen kemény szavakkal emlegette fel azt a bírósági ítéletet is, amely szerint egy három évvel korábbi, részegen (vérében 1,89 ezrelékes légalkoholszinttel) halálos balesetet okozó rendőrt először felfüggesztett, majd – vélhetően a lakossági petíció hatására – letöltendő börtönbüntetésre ítéltek.

Nem csak a maga nevében emelt szót

A vállalkozó beszédét megtapsolták, a színpadról lejövő vállalkozónak többen kézfogások közepette gratuláltak azért, mert a nyilvánosság elé merte tárni az esetet. Ő viszont a maga során

elégtétellel nyugtázta, hogy az általa kiosztott közel kétezer Anonymus-álarcot nem hordta a tömeg, az emberek vállalták az arcukat.

Az üzenet, amelyet elméletileg a sok névtelennek el kellett juttatnia a hatóságokhoz, az, hogy a sokaságnak, az emberek összefogásának eredményeként nem sumákolhatnak többet a hatóságok – húzta alá, aki végezetül bejelentette, egy internetes oldalon lehetőséget ad majd az állampolgároknak, hogy közzétegyék a hasonló tapasztalataikat, sőt személyesen is kész segíteni a hatósági visszaélésekkel szemben. A kétnyelvű oldal neve Avertizorul de integritate Covasna/Kovászna megyei integritásjelző lesz.

Reagáltattuk a rendőrséget is

A sepsiszentgyörgyi főtéren zajlott eseményekkel kapcsolatban megszólaltattuk Dinu Gabrielát, a Kovászna megyei rendőrség szóvivőjét, aki a következőket közölte a Székelyhonnal.

„A szombat délután bemutatott, 2022-ben történt események egy olyan bűnvádi eljárás tárgyát képezték, amelyben a bíróság már végleges döntést hozott. Intézményünknek nem tartozik a hatáskörébe ezekről véleményt formálni. Megemlítjük, hogy a hatóság elleni erőszak bűncselekménye tárgyában a megyei bíróság ügyészi hivatalának egyik ügyésze járt el, oly módon, ahogy azt a Büntetőtörvénykönyv megszabja.

Azzal kapcsolatban, hogy a sepsiszentgyörgyi rendőrség egyik alkalmazottja »részegen vezetett«, közöljük, hogy az eset bekövetkeztekor megállapítottak alapján az illető a 2002/195-ös sürgősségi kormányrendelet szellemében

Idézet
szabálysértési bírságot kapott, és fegyelmi eljárást is indítottak ellene.

Ezen az úton is nyomatékosítjuk, hogy a Kovászna megyei rendőrség alkalmazottai kötelezettségeiknek eleget tesznek, és arra törekednek, hogy minden törvénysértő egyén megkapja a méltó büntetését.”

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 23., kedd

Kisebbségi kormány körvonalazódik, ugyanazt a pártot nevesítették többen is

A keddi cotroceni-i konzultációk után egy pártközi megállapodáson alapuló kisebbségi kormány körvonalazódik, amelynek a megalakítását fel kell gyorsítani – közölte kedd este Nicușor Dan.

Kisebbségi kormány körvonalazódik, ugyanazt a pártot nevesítették többen is
Hirdetés
2026. június 23., kedd

Kiskérődző-pestis nyomaira bukkantak Hargita megyében

A kiskérődző-pestis elleni immunválaszt, azaz antitestek jelenlétét igazolták a laborvizsgálatok két különböző Hargita megyei legelőtesten tartott juhok néhány példányában. Az egyelőre még rejtély, hogy miként kerülhettek kapcsolatba a kórokozóval.

Kiskérődző-pestis nyomaira bukkantak Hargita megyében
2026. június 23., kedd

Nyugdíjra is fordít Románia a ma kapott több mint kétmilliárd euróból

Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.

Nyugdíjra is fordít Románia a ma kapott több mint kétmilliárd euróból
2026. június 23., kedd

Levetetné Tánczos Barna a barnamedvét a szigorúan védett fajok listájáról

Vegyék ki a barnamedvét a szigorúan védett fajok kategóriájából, és rugalmasabb kezelést tegyenek lehetővé azokban a tagállamokban, ahol a faj nem veszélyeztetett – ezekkel a kérésekkel fordult az Európai Bizottsághoz Tánczos Barna.

Levetetné Tánczos Barna a barnamedvét a szigorúan védett fajok listájáról
Hirdetés
2026. június 23., kedd

Az RMDSZ három kormányváltozatot javasolt az államfőnek

Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.

Az RMDSZ három kormányváltozatot javasolt az államfőnek
2026. június 23., kedd

Román kézbe kerülhet a Székelyföldön is jelen levő hipermarket-hálózat

Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.

Román kézbe kerülhet a Székelyföldön is jelen levő hipermarket-hálózat
2026. június 23., kedd

Sáron és pocsolyákon át vezet az út a parkolóból

Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.

Sáron és pocsolyákon át vezet az út a parkolóból
Hirdetés
2026. június 23., kedd

Az EB 2,25 milliárd eurót folyósított Romániának az uniós helyreállítási alapból

Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.

Az EB 2,25 milliárd eurót folyósított Romániának az uniós helyreállítási alapból
2026. június 23., kedd

Simion szerint az AUR nélkül nem lehet kormányt alakítani

A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.

Simion szerint az AUR nélkül nem lehet kormányt alakítani
2026. június 23., kedd

A PSD közölte az államfővel, hogy készen áll vállalni a kormányzást

A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.

A PSD közölte az államfővel, hogy készen áll vállalni a kormányzást
Hirdetés