
Fotó: Közüzemek Rt.
Azonnali megoldás nem létezik a kézdivásárhelyi vízhálózat évtizedek során felhalmozott problémáinak orvoslására, ám folyamatosan fejlesztenek – jelentette ki Kozsokár Attila a helyi, Közüzemek Rt. igazgatója. A vállalat vezetősége követi a közösségi médiában, a sajtóban megjelenő panaszokat az elavult rendszer meghibásodásaival kapcsolatosan.
2021. február 21., 16:552021. február 21., 16:55
„Jogos a lakók felháborodása, hiszen a szolgáltatótól mindenki a megszakítás nélküli, jó minőségű vizet várja el. Ha ezen a téren kiesések vannak bosszantó, ha pedig ennél többről van szó dühítő.
– fogalmazott az igazgató. A Közüzemek saját csapatával, saját vagy önkormányzati forrásokból dolgozik, a problémás zónák élveznek elsőbbséget. A Csernátoni út javítása folyamatban van, a céhes város vízszolgáltatásáért felelős egység koordinátora, Pap Lajos elmondása szerint sok múlik az időjáráson, ám legrosszabb esetben is április végéig lezárulnak ezek a munkálatok.
Pap januártól vette át az irányítást Kézdivásárhelyen, és a hálózat problémáit illetően ő sem optimista.
Fotó: Közüzemek Rt.
A Közüzemek éppen ezért a tavaly év végén beszerzett egy áramfejlesztő berendezést. A Gyárak utcája, a Mihai Eminescu, a Bethlen Gábor és a Tudor Vladimirescu utcák „forró zónák”, ezekben az utcákban a leggyakoribbak a csőtörések.
– így jellemzi a helyzetet Pap Lajos. A 80-as évek silány minőségű vezetékeit mindenképp le kell cserélni, lehetőség szerint minél nagyobb szakaszokban, ha nincs arra anyagi lehetőség, hogy egy egész utcában, akkor legalább azoknál a részeknél, ahol egymás után többször törött a cső. A Csernátoni úton, ahol több vezetéket kicseréltek, már tapasztalható javulás.
Kozsokár Attila igazgató szerint a kézdivásárhelyi vízvezeték problémáinak nagy részét
A polgármesteri hivatal a hálózat tulajdonosa, biztosítja a szükséges anyagokat, a Közüzemek a kivitelezést. Két- három csapattal legtöbb három utcát tudnak felújítani.
Az uniós vagy országos pályázatok lebonyolítása egy évnél hosszabb időt vesz igénybe. Mindezt figyelembe véve a Közüzemek igazgatója abba bízik, a meghibásodások, csőtörések számát 2022 tavaszáig lényegesen csökkenteni tudják.
Nem fognak csökkenni a katonai nyugdíjak, mint ahogyan a katonák fizetése és egyéb juttatásaik sem – jelentette ki szerda este Radu Miruță védelmi miniszter.
Nicușor Dan államfő részt vesz Washingtonban a Donald Trump amerikai elnök szevezte Béketanács első ülésén, csütörtökön. Románia megfigyelőként lesz jelen az egyeztetésen.
A fertőző felső légúti megbetegedések összesített száma is csökkent Hargita megyében, de ezen belül az influenzás esetek számában még egyértelműbb visszaesés tapasztalható. A szövődményes, azaz tüdőgyulladás-esetek száma viszont nőtt.
A központi állami intézmények személyi kiadásainak tízszázalékos csökkentését írja elő a közigazgatási reformról szóló sürgősségirendelet-tervezet, amelyet a koalíció által jóváhagyott formában bocsátott szerdán közvitára a fejlesztési minisztérium.
A lakossági földgáz végfelhasználói ára április elseje után nem fogja meghaladni a jelenlegi maximális szintet, mert a kormány egy új, átlátható árszabályozási rendszert vezet be – jelentette ki szerdán Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
Felhívással fordult szerdán a marosvásárhelyi magyarsághoz a Székely Nemzeti Tanács (SZNT), arra kérve a közösség tagjait, hogy vegyenek részt a március 10-i, székely szabadság napi megemlékezésen és felvonuláson.
Sorin Grindeanu képviselőházi elnök az alsóház szerdai ülésén azt mondta a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselőjének, Emanuel Ungureanunak, hogy többé nem engedi felszólalni a plénumban, ha nincs megfelelően felöltözve.
A Kájoni János Megyei Könyvtár digitális készségfejlesztési központtá válik a harmincnyolc Hargita megyei könyvtárat érintő projektje révén.
Románia öt éven belül kezdhet érdemben tárgyalni az euróövezethez való csatlakozás időpontjáról, ha sikerül tartósan 3 százalék alá csökkenteni a költségvetési hiányt – jelentette ki szerdán Mugur Isărescu.
szóljon hozzá!