
Ígérik a töröttek cseréjét
Fotó: Erdély Bálint Előd
Székelyudvarhely több lakónegyedében is hiányoznak a szelektív hulladéktárolók fedelei, máshol pedig megrongálódtak a tárolók. Eddig sem a harangalakú szeméttárolók, sem a felnyithatók nem bizonyultak tökéletes megoldásnak.
2022. május 18., 09:132022. május 18., 09:13
A Székelyudvarhely lakónegyedeibe kihelyezett szelektívgyűjtő-tárolók több helyen is hiányosak: néhol megrongálódott a tetejük, néhol pedig hiányoznak. Katona Csilla, a hulladékgazdálkodásért felelős RDE Harghita Kft. kommunikációs és marketingreferense lapunknak elmondta, hogy a beérkezett panaszok miatt a tavalyi és tavalyelőtti évben elkezdték lecserélni a harangalakú szelektívgyűjtőket a most elhelyezett 1100 literes tárolókra, mert az előbbiek kis nyílásán a nagyobb kartonokat vagy műanyag palackokat nem tudták behelyezni a lakók, ezért jobb híján a tárolók mellé rakták a szemetet.
A jelenleg kihelyezett hulladékgyűjtők sem bizonyulnak végleges megoldásnak, hiszen továbbra is érkeznek panaszok a szemét tárolókba való behelyezésére vonatkozóan: nehézséget okoz a konténerek felnyitása, többen pedig azt jelezték, hogy nem szívesen érintik meg a kukák fedelét. Megoldásként
Fotó: Erdély Bálint Előd
„Észrevettük, hogy nagyon sok tároló teteje eltűnt, amit szeretnénk pótolni, minél hamarabb megjavítani, de mai napig arról panaszkodnak a lakók, hogy nem szívesen fogják meg kézzel ezeket a tetőket. Azt mindannyian tudjuk, hogy
– fogalmazott a sajtóreferens. Elmondása szerint dolgoznak azon, hogy a legideálisabb megoldást nyújtsák a lakóknak a hatékonyság érdekében.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A felmerülő problémák ellenére – mint megtudtuk – Székelyudvarhelyen jól működik a szelektív hulladékgyűjtés,
A sajtóreferens elmondása szerint a papír és a műanyag számára fenntartott tárolók telnek meg leghamarabb, heti rendszerességgel el is szállítják ezeket, valamint évente kétszer az aktuális előírásoknak megfelelően tisztítják a szelektív hulladéknak fenntartott tárolókat.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Július 20-ától jelentkezhetnek a magánszemélyek a 2026-os roncsautóprogramra, amelynek keretében állami támogatással vásárolhatnak új gépkocsit. A program idei költségvetése 300 millió lej.
Két jogosítvány nélküli sofőrt is kiszűrtek a közúti forgalomból kedden a Hargita megyei rendőrök, egyikük ráadásul jelentős mennyiségű alkoholt is fogyasztott vezetés előtt.
Az elmúlt hat napban összesen 55 sürgősségi beavatkozást hajtottak végre a Hargita megyei hivatásos tűzoltók. Tűzesetekhez, közlekedési balesetekhez és árvízi károk elhárításához is vonultak az egységek.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán kijelentette, hogy a helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó törvények elfogadása létfontosságú Románia számára.
2025-ben is az ajánlott szint alatt maradt a gyermekek átoltottsága Romániában, az UNICEF és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerdán közzétett jelentése szerint.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi minisztert ironizáló üzenetet tett közzé szerdán a Facebookon a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT).
Súlyos informatikai hiba miatt kedd óta nem működnek az Országos Kataszteri és Ingatlan-nyilvántartási Hivatal (ANCPI) informatikai rendszerei. Emiatt az e-Terra telekkönyvi alkalmazás sem érhető el, és várhatóan a hét végéig nem is lesz használható.
1957-ből származik a korábbi csíkszeredai melegrekord, ezt írta felül az elmúlt hónap harmincadik napja. Marosvásárhelyen pedig olyan meleg volt, mint az Osztrák–Magyar Monarchia idején.
Kánikulára vonatkozó figyelmeztetést, valamint viharriasztásokat is kiadott szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Székelyföldön légköri instabilitásra és jelentős mennyiségű csapadékra kell számítani a következő napokban.
szóljon hozzá!