
Életkép a 2019-es Siculus Fesztiválról. Idén székelyudvarhelyi fellépők nélkül tartják meg. Archív
Fotó: Beliczay László
Székelyudvarhelyi versenyző részvétele nélkül rajtol idén az erdélyi magyar zenekarok seregszemléjének is nevezett Siculus Fesztivál. A székelyudvarhelyi Márton Áron téren augusztus 13-a és 15-e között fog bemutatkozni az a tizenhárom zenekar, akik a július 15-i jelentkezést követő meghallgatás után tovább jutottak a második fordulóra – adják hírül a szervezők.
2021. július 22., 14:202021. július 22., 14:20
Bár a meghallgatásra 18 hazai zenekar nevezett be, köztük székelyudvarhelyi előadók is, a szakmai zsűri tagjai az első fordulót követően
Az idei Siculus Fesztivál versenyének mezőnyébe több különböző helyszínről érkeznek résztvevők: Marosvásárhelyről, a Nagyenyed környéki Magyarlapádról, Gyergyószárhegyről, a Nagyvárad melletti Hegyközszentimréről, Nagyváradról, Kolozsvárról, Szászrégenből, Sepsiszentgyörgyről, de a máramarosi Felsőbányáról származó zenekar is lesz a fellépők között.
A fesztivál nagydíjasa ugyanakkor magáénak tudhat majd egy fellépést a Petőfi-színpadon valamelyik magyarországi nagyfesztiválon – útiköltség, szállás, illetve ellátás fedezésével – valamint egy komplex promóciós csomagot a frekventált Magyarországi kulturális felületeken: interjúk, megjelenések online és offline, televízióban, rádióban, a Petőfi Kulturális Ügynökség felajánlásának köszönhetően.
Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter feljelentést tesz az Európai Ügyészségen az elektromos iskolabuszok közbeszerzésével kapcsolatban, miután felmerült az európai alapok szabálytalan felhasználásának gyanúja.
Csíkszereda költségvetésébe foglalták a 30 millió lejes kincstári hitelt, és elfogadták az Akác utcába tervezett elektromos töltőállomás felépítésének megvalósíthatósági tanulmányát – rendkívüli ülést tartott az önkormányzati képviselő-testület.
Két sepsiszentgyörgyi lakossági fórum után már körvonalazódnak a város fontosabb problémái: például a parkolók hiánya és az okoskukák használata. De feladták a leckét az RMDSZ-képviselőknek a résztvevők, „megostromolták” őket a megoldandó problémákkal.
Tovább bővül a megemelt gyalogátjárók száma Csíkszeredában, ugyanis újabbat alakítanak ki Zsögöd egyik forgalmas útkereszteződésénél, a kultúrotthon előtt.
Székelyföldön több településen is fátyolos, hideg, párás reggelre ébredtek hétfőn: a katasztrófavédelem által kiadott sárga riasztás mellett fagypont alatti értékeket regisztráltak a hajnali órákban Gyergyószéken.
A Románia nem eladó – progresszisták nélküli kormányt című bizalmatlansági indítványt hétfőn olvassák fel a parlamentben, a dokumentumról szóló vita és a szavazás pedig egy héttel később, december 15-én lesz.
Elindult az időközi helyhatósági választáson, és a szavazatok több mint 50 százalékának begyűjtésével Marcel Ciolacu, Románia korábbi miniszterelnöke lesz Buzău megye tanácselnöke.
Az Állandó Választási Hatóság honlapján közzétett adatok szerint a szavazókörzetek eredményeinek összesítése alapján a PNL jelöltje, Ciprian Ciucu nyerte a vasárnapi időközi főpolgármester-választást a szavazatok 36,16 százalékával.
A CURS-Avangarde exit poll felmérése szerint a PNL jelöltje, Ciprian Ciucu nyerte a bukaresti időközi főpolgármester-választást a szavazatok 32,7 százalékával.
Nem állt meg a rendőrök jelzésére, belehajtott egy folyóba, majd autóját hátrahagyva gyalog menekült tovább egy 29 éves férfi, aki ittasan és jogosítvány nélkül ült volánhoz Neamț megyében. Végül egy erdős területen elfogták és őrizetbe vették.
szóljon hozzá!