
A Bálványos Resort messzeföldön híres wellnessrészlege. Népszerű a hazaiak körében is
Fotó: Facebook/Bálványos Resort
Egyesek az osztrák síparadicsomban, mások a görög partokon töltenék a téli ünnepeket, legtöbben mégis belföldön maradnak a karácsonyi és szilveszteri időszakban. Az anyagi és biztonsági szempontokon túl a növekvő hazai kínálat is vonzza a turistákat. A Kovászna megyei wellnesshotelek telt házzal indítják az idei téli szezont.
2023. november 19., 19:072023. november 19., 19:07
Sikeres évet zárnak a háromszéki turisztikai irodák, hiszen ebben az évben a nyaralók száma nemcsak utolérte a világjárvány előtti szintet, hanem meg is haladta azt. A háromszéki szabadságolók idén nyáron főként Krétát és Antalyát látogatták, részben a görög szigetek és a török partok általános népszerűsége, másrészt a tavasszal megnyílt brassói repülőtér járatai miatt. Utóbbi működése viszont továbbra is kaotikus, László Endre, a Transilvania Tourist Service (TTS) utazási iroda vezetője állítja, hogy
„Nagyon csalódottak vagyunk, mert a brassói reptér sem technikailag, sem menedzsment szempontjából nincs felkészülve. Még mindig hiányoznak a biztonságos feltételek ahhoz, hogy a légitársaságok további üzleti terveket építsenek.
mert ezek a járatok nagy gyűjtőközpontokba is szállítanak utasokat, például Frankfurtba, Zürichbe, Bécsbe, és innen már nagyon jó összeköttetések vannak a nagyvilággal.”
A külföldre utazó turistákat azonban szép számú kiránduló váltotta fel, akik Háromszék területén töltötték a nyaralásukat. László Endre elmondta, Bálványos messzeföldön híres és látogatott idén is, de szorosan a nyomában járnak az ismert kovásznai szállóhelyek is.
Egy másik ügyfélkört azonban a kastélyok mesevilága ragadt el, hiszen a Mikes-kastély, az olaszteleki Daniel-kastélyszálló, illetve a Miklósváron található Kálnoky Gróf Vendégházai is nagyon közkedveltek voltak ebben a szezonban.
László Endre rámutatott, az erdélyi magyarok szentestén inkább otthon maradnak, és csak a két ünnep között indulnak útnak,
Elmondta, hogy több kérés érkezett egzotikus utakra is, főként az ideiglenes charterjáratoknak köszönhetően. Thaiföldre például karácsonykor és szilveszterkor is lesz utazási lehetőség, de indulnak járatok Antalyára, Zanzibárra és a Maldív-szigetekre is.
Ezzel szemben az idei ünnepi időszakra a Kovászna megyei wellnesshotelek is telt házasak,
Ugyanakkor a kisebb panziókat is szívesen látogatják, Bálványosfürdőn ugyanis nemcsak a Bálványos Resort, hanem a Vár Panzió helyei is beteltek, a tulajdonos, Daragus Attila szerint mindez a vendéglátóhely programkínálatától is függ.
„Megfigyeltük azt is, hogy a jelenlegi helyzetben az európai fővárosokat nem annyira keresik. Megváltoztak az igények,
– részletezte László Endre turisztikai szakértő, aki szerint a téli vakációk alkalmával a külföldre kívánkozók általában Egyiptomot választják úti célul, idén azonban csökkent az érdeklődők száma a palesztin–izraeli konfliktus miatt.
Daragus Attila turisztikai vállalkozó, egyben a romániai falu-, öko- és kulturális turizmust összefogó szövetség (ANTREC) országos alelnöke, Kovászna megyei elnöke szerint
márpedig egyelőre erre nem mutatkozik nagy esély.
Bár sokan vannak, akik télen is trópusi melegre vágynak, a hazaiak jelentős része törekszik a síszezont is kihasználni. Ennek viszont ára van, nem is akármilyen, László Endre szerint ugyanis
Ezért akik mindenféleképpen külföldön szeretnének új pályákat kipróbálni, továbbra is Bulgáriába látogatnak, mert ott kedvezőbb árajánlatokat találhatnak. Sívakációs időszakban azonban a háromszékiek inkább Kovászna, Hargita és Maros megyékben keresnek kisebb, pénztárcabarátabb sípályákat, már amennyiben hull annyi hó, illetve lesz annyira hideg, hogy a hóágyúkat elindíthassák és a pályákat megnyithassák.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
szóljon hozzá!