
Október második hétvégéje a jótékonykodásról szól
Fotó: Gyulafehérvári Caritas
Egymillió csillag a rászorulókért címen gyújtanak gyertyát és szervez adománygyűjtést a Caritas október második hétvégéjén, öt székelyföldi településen. A gondolatébresztő kezdeményezés célja idén is a jótékonykodásra, együttérzésre való buzdítás, ugyanakkor a szeretetszolgálat sokszínűségére is szeretnék felhívni a figyelmet.
2024. október 02., 16:352024. október 02., 16:35
Tizenhat éve, hogy a Gyulafehérvári Főegyházmegye szeretetszolgálata, a Caritas rendszeresen megszervezi az Egymillió csillag néven ismert jótékonysági rendezvényét. Idén Marosvásárhely, Székelyudvarhely, Csíkcsicsó, Kézdivásárhely és Szováta közterein égnek majd mécsesek, amelyek a rászorulókkal való együttérzést szimbolizálják.
Amellett, hogy adományozásra is lehetőséget biztosítanak,
Meggyőződésük, hogy kevés olyan ember van, aki ne szenvedne szükséget valamiben. Így tehát azok, akik a fent említett alkalmakkor vagy máskor adományoznak, segítik a Caritas munkáját:
a leendő édesanyák szülés előtti és utáni tanácsadásában,
a kisiskolások, valamint a fogyatékkal élő gyerekek foglalkoztatásában,
a fiatalok pályaválasztási tanácsadásában.
Ugyanakkor anyagi támogatással hozzájárulhatnak az ágyban fekvő betegek otthoni gondozásához,
a magukra maradt idősek étkeztetéséhez
és a magányuk enyhítésére szolgáló társas programok szervezéséhez.
A szeretetszolgálat viszonyításképpen felhívja a figyelmet: 20 lej elég egy meleg ebéd biztosítására, 115 lej egyórás fejlesztőterápiára, 120 lej egyórás otthoni ápolásra, 200 lej pedig idősotthonban fekvő egynapi ápolására. A szervezet hálás, amiért
A legtöbb adomány Szovátáról, Marosvásárhelyről és Csíkszeredából érkezett, de csaknem mindegyik településen meghaladta az 1000 lejt.
Október második hétvégéjén ismét fellobbannak az együttérzés lángjai, lehetőség lesz adakozni és közelebbről megismerni az említett programokat.
Online adományozásra a honlapon van lehetőség.
A következő székelyföldi településeken fognak ragyogni a csillagok:
• Marosvásárhelyen a Színház-téren október 11-én 18 órától;
• Székelyudvarhelyen a Dávid Ferenc téren (Bethlen-negyedi park) október 11-én 18 és 20 óra között;
• Csíkcsicsóban a Szent Antal-templom előtt október 13-án 20 órától;
• Kézdivásárhelyen a Kanta utca 2. szám alatt október 11-én 17 órától;
• Szovátán az Amfiteátrum előtti téren október 11-én 17 órától.
Későn állt meg autójával egy idős sofőr Brassóban egy vasúti átkelőnél, és az érkező vonat elütötte a személyautó elejét. Egy másik jármű fedélzeti kamerája rögzítette a balesetet, a rendőrség pedig utólag közzé is tette.
Az ország keleti és déli részén hűlt le igazán a hőmérséklet keddre virradóan, Székelyföldön az évszakhoz képest nem volt rendkívüli hideg, sőt.
Az 51 éves Ionela Tudor jelenleg a bukaresti ítélőtábla közigazgatási perekkel foglalkozó osztályát vezeti, illetve az intézmény alelnöki tisztségét is betölti.
Alsósófalva lesz a házigazdája idén a XXXIV. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatónak. A rangos megyei rendezvény évről évre a hagyományőrzés, és a közösségi összetartozás ünnepe.
A Szeben megyei Kürpöd (Chirpăr) település melletti patakba esett és meghalt hétfőn egy testvérpár, egy 6 éves kislány és egy 9 éves fiú.
Összesen 16 jogosítványt függesztettek fel, ugyanakkor 366 esetben szabtak ki büntetést gyorshajtókra az elmúlt héten – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A 2025–2026-os tanévre járó összesen 310,2 millió lej tanszertámogatást töltöttek fel a szociális elektronikus kártyákra – tájékoztatott hétfőn az európai projektekért és beruházásokért felelős minisztérium.
Országszerte felmelegedés várható a következő napokban, a jövő hét közepétől azonban ismét lehűl az idő; csapadékra a jövő héten lehet számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat február 2. és 15. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Az Eurostat hétfőn közzétett adatai szerint 2024-ben az Európai Unió lakosságának csaknem egytizede (9,2 százalék) szembesült azzal a problémával, hogy nem tudta a komfortszintjének megfelelőre fűteni az otthonát.
Hétfőtől iható a csapvíz a Henri Coandă nemzetközi repülőtéren – tájékoztatott a Bukaresti Repülőtér-üzemeltető Vállalat.
szóljon hozzá!