
A sepsiszentgyörgyi Kolumbán Örs István a Kishuszár Vágta díjátadóján, a budapesti Hősök terén
Fotó: Kovács Tamás/MTI
A székelyek közül csak az sepsiszentgyörgyi Kolumbán Örs István állhatott dobogóra a hétvégén lezajlott budapesti Nemzeti Vágtán.
2018. szeptember 17., 19:252018. szeptember 17., 19:25
2018. szeptember 17., 19:252018. szeptember 17., 19:25
A magyarországi megmérettetésen elsőnek a kishuszárok álltak rajthoz, a 13 éves Kolumbán Örs István erős mezőnyben, hatalmas hajrában győzött Fatima nevű lovával. Örs már tavaly is indult a Kishuszár Vágtán, akkor nem elsőnek futott be, de a jó szereplésen felbuzdulva idén már a Székely Vágtán is szerveztek kishuszárfutamot, amit Örs meg is nyert.
Az ifjú győztes éppen hazafelé utazott Budapestről a családjával, amikor sikerült telefonon beszélnünk vele. Elmondta, hatalmas öröm és elégtétel számára ez a győzelem, egyéves kemény munka van mögötte. A mostani győzelme is nagymértékben a kemény munkán, a felkészültségen múlott, jól együttműködtek a lovával, és a startjuk is jól sikerült. Felidézte,
A tavalyi Nemzeti Vágtán próbálta ki először tudását, akkor már eldöntötte, hogy komolyan felkészül a következő versenyre, és ezt meg is tette. Az elmúlt egy évben
Örs Magyarországra, zsokéiskolába készül, az álma, hogy nemzetközi galoppfutamokon bizonyíthasson.
Kolumbán Csaba, Örs édesapja lapunknak elmondta, több magyarországi lovasudvarban értékelték fia tehetségét, ezért a család támogatja az ifjú győztest lovaskarrierje kiépítésében, telivér lovakat vásároltak, és ha Örs bejut a zsokéiskolába, 15 évesen már nemzetközi galoppfutamokon indulhat.
Sztakics Éva, Sepsiszentgyörgy alpolgármestere elmondta, büszkék a fiatalember teljesítményére, a Kishuszár Vágta azért is fontos, mert itt nevelődik ki az utánpótlás, azok a lovasok, akik évek múltán is futhatják a köröket a Nemzeti, illetve a Székely Vágtán.
Idén nem jutott székely lovas a budapesti rangadó döntőjébe, a maksai Papp Alpár és a sepsiszentgyörgyi Berde Loránd a középdöntőben harcoltak, Papp két korábbi győztessel és egy kétszeres bajnok lóval került egy futamba, magabiztosan tartotta a harmadik helyét, míg Berde az utolsó pár méteren felhozta a lovát a harmadik helyről a másodikra.
Tisztában voltam azzal, hogy egy szürreális filmre vettem jegyet, amikor úgy döntöttem, hogy megnézem az A24 új horrorfilmjét, a Hátsó szobákat.
Vasárnap nyújtja be a parlamentnek Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök a szakértői kormány névsorát és programját. A tervek szerint a kabinet 18 tagból állna: 15 miniszter és három miniszterelnök-helyettes kapna helyet benne.
Országszerte 59 személyt őrizetbe vettek, 96-ot hatósági felügyelet alá, nyolcat pedig előzetes letartóztatásba helyeztek június 8. és 12. között az úgynevezett Jupiter művelet keretében.
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének, a párt szombaton Budapesten megtartott 32. tisztújító kongresszusán. A küldöttek titkos szavazáson 737 érvényes voksból 729-cel erősítették meg tisztségében az egyetlen jelöltként induló pártelnököt.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
szóljon hozzá!