
Kondor Ágota, Domokos-Fejér Melinda és Szabó Emese, a nőszervezet képviselői
Fotó: Farkas Orsolya
Kovászna megyében 150 női jelöltet indítanak, megduplázva a nyolc évvel ezelőtti arányt. Köztük ketten polgármesteri címre fognak pályázni – jelentették be az RMDSZ Háromszéki Nőszervezet képviselői hétfői sajtótájékoztatójukon.
2024. május 13., 18:092024. május 13., 18:09
A hölgyek politikai szerepvállalását ösztönözve idén 138 helyi, 9 megyeitanácsos-jelöltet és összesen 2 női polgármesterjelöltet indít a júniusi helyhatósági választásokon a háromszéki RMDSZ. A vezetői pozíciókat az újrázni készülő Szotyori Angéla foglalná el Málnás községben, valamint Bordás Enikő Uzonban. Míg 2016-ban 9 százalék volt a szövetség színeiben induló női jelöltek aránya, addig idén ez a szám több mint duplájára nőtt.
Domokos-Fejér Melinda, az RMDSZ Háromszéki Nőszervezetének elnöke ismertette: a Szövetség Háromszék 40 településén állított teljes tanácsosi listát, ezek közül mindegyiken szerepel legalább egy hölgy is. A számok határozottan felfelé ívelő tendenciát mutatnak, az elnök szerint ez is visszaigazolás arra, hogy a hölgyek jól megállják helyüket a közügyekben. Háromszék ugyanakkor az európai parlamenti jelöltlistán is jelen van Kovács Zenkő-Bernadett személyében.
A háromszéki nőszervezet elnöke szerint lassan, de biztosan javul a nők szerepvállalása a politikában
Fotó: Farkas Orsolya
A jelölteket illetően az elnök kiemelte, ez alkalommal sem engedik el az önkormányzati tisztséget elnyerő nők kezét, a korábbi alkalmakhoz hasonlóan továbbképzést biztosítanak számukra, amelyekkel jobb belátást nyerhetnek az önkormányzati kommunikációba, viselkedéstanba, jogrendszerbe és közigazgatási ismeretekbe. A tanfolyamokért a háromszéki RMDSZ és az országos nőszervezet felel.
Az RMDSZ Hármomszéki Nőszervezete 2013-ban jött létre, a megyei tagszervezetben csaknem 1500 nő tevékenykedik, akik évente 250 rendezvényért felelnek. Kondor Ágota, a sepsiszentgyörgyi közösség elnöke szerint ugyanis
A szervezet képviselői kihangsúlyozták, hogy állandóan várják az új jelentkezőket, fiatal lányokat és idősebb hölgyeket egyaránt.
Az elmúlt évtizedben 20 szervezetet alakítottak Háromszéken, de hamarosan Zabolán is újabbat avatnak, amelynek élére Szabó Emese háziorvost helyezik. A helyi tanácsosként is induló elnökjelölt hiánypótlónak találta a nőszervezet kialakítását a községben, orvosként elsősorban a női egészségre szeretne majd fókuszálni a tevékenységében, de pszichológiai témájú, karitatív rendezvényeket is tervezne a jövőben.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
Nem nehéz elrontani egy regény nagyvászonra adaptálását, Andy Weir zseniális sci-fijével viszont nem ez történt. A meglehetősen könyvhű filmváltozat 2026 eddigi legjobb blockbustere lett. Kritika.
Vasárnaptól Románia áttér a nyári időszámításra, hajnali 3 órakor 4 órára kell átállítani az óramutatókat. Ez nem befolyásolja a vasúti menetrendet.
Március 29-én vasárnap kezdődik a nyári időszámítás: az órákat hivatalosan hajnali háromkor négy órára állítják át, így március utolsó vasárnapja a maga 23 órájával az év legrövidebb napja lesz.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 16 megye folyóvizeire, köztük Hargita és Kovászna megyeiekre is.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
Március 28-tól, szombattól adhatják le levélszavazatukat a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok az április 12-i országgyűlési választásra – hívja fel a figyelmet Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár.
Lefoglalták a hatóságok a belügyminisztériumi katasztrófavédelmi főosztály (DSU) több munkatársának mobiltelefonját.
Hatvan napra hatósági felügyelet alá helyezték a januárban a Temes megyei Csene községben megölt 15 éves fiú nagyapját, aki a gyanú szerint arcon ütötte a gyilkosság egyik vádlottjának anyját.
Nem mindenki tudja, hogy az ökölvívó Papp László rugonfalvi gyökerekkel bírt, ahol ünnepséget terveznek születése századik évfordulója apropóján. Erről meg a sepsiszentgyörgyi kosárlabda őskoráról is beszélgettünk Oláh István egri fertálymesterrel.
szóljon hozzá!