
Ilyen volt a régi gólyafészek, mely több mint egy tonnát nyomott a tapasztásra használt sártól
Fotó: Benkő Árpád Jenő /Facebook
A több mint egytonnás gólyafészek esett le és tört össze még ősszel Sepsiillyefalván, amelyet most pótoltak.
2025. március 13., 08:302025. március 13., 08:30
A gólyafészekkel együtt leszakadt tavaly Kuti Kálmán csűrjének az a sarka, amelyre több mint egy évszázaddal ezelőtt fészket raktak a gólyák. Azóta kijavították, megerősítették a szarvazatot, és a tulajdonos a polgármesterhez fordult, hogy segítsen új otthont teremteni a remélhetőleg hamarosan érkező gólyáknak.
Benkő Árpád Jenő, Sepsiillyefalva polgármestere erre tettre késznek mutatkozott, a mentési akcióba bevonták Pulugor István vállalkozót is, akinek fémmegmunkálással foglalkozó cége van. Az ő segítségével és az önkormányzat finanszírozásával
Az üresen is kétmázsát nyomó kosár az Elco cég segítségével került fel a helyére. A leendő fészeknek stabil tartószerkezete is van, így még évtizedekig bírnia kell a terhelést, benne még sok gólyanemzedék felnőhet – amennyiben elfogadják hajlékuknak.
Az összefogás eredményeképp új, összkomfortos otthon várja a hazatérő gólyákat
Fotó: Benkő Árpád Jenő /Facebook
Kilenc Szeben megyei tanár és tíz diák is Dubajban rekedt a közel-keleti háborús helyzet okozta légtérzár miatt – tájékoztatott hétfőn a Szeben megyei tanfelügyelőség sajtószóvivője.
Az egytől ötig terjedő skálán négyes fokozatú a lavinaveszély a Déli-Kárpátokban, 1800 méter fölötti magasságban – figyelmeztettek a meteorológusok.
Elutasította hétfői ülésén a szenátus a Demeter András kulturális miniszter elleni egyszerű indítványt.
Márciusban nemcsak a tavasz érkezését várjuk, hanem szeretettel és örömmel köszöntjük a nőket, akik életet adnak, gondoskodnak és szeretnek.
Megnyitása óta a legeredményesebb hónapot zárta a székelyföldi utasokat is kiszolgáló légikikötő. A Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtéren februárban mintegy 38 ezer utast regisztráltak, a legnépszerűbb úti célok között Budapest is szerepel.
Több mint tízmillió lejes beruházással gyarapodnak a gyergyószentmiklósi iskolák. Hét tanintézménybe és az iskolás sportklubhoz is korszerű digitális eszközök, laborfelszerelések és új bútorzat érkezik.
Az Ilie Bolojan miniszterelnök által hétfőre összehívott tanácskozás résztvevői megállapodtak abban, hogy a román hatóságok elsődlegesen a konfliktusövezetben tartózkodó román állampolgárok biztonságos hazaszállítására összpontosítanak.
Arcátlan hazugságoknak' nevezte héfőn Bogdan Ivan energiaügyi miniszter azokat a „spekulációkat”, amelyek szerint a közel-keleti válság miatt a benzin vagy a gázolaj ára elérheti a literenkénti 10 lejt.
Ismét összeültek hétfőn a koalíciós pártok vezetői, hogy megvitassák a 2026-os állami költségvetés tervezetét.
Országos lakossági riasztási gyakorlatot tart az Országos Katasztrófavédelmi Felügyelőség a Polgári Védelem Hete keretében, szerdán. A Riasztási Szerda elnevezésű akció során az ország teljes területén működtetni fogják a riasztószirénákat.
szóljon hozzá!