
Fotó: Veres Nándor
Öt felsőoktatási intézmény közreműködésével szervezi meg az Unscene: Művészeti Egyetemek Fesztiválja második kiadását május 13–22. között a Csíki Játékszín. A fesztivál idén 31 ingyenesen látogatható előadással, szabadtéri filmvetítéssel, két koncerttel és egyéb zenés-táncos programokkal várja a kultúra és a színház iránt érdeklődőket.
2022. május 09., 17:242022. május 09., 17:24
Vladimir Anton, a Csíki Játékszín művészeti vezetője a fesztivál szervezőivel hétfőn tartott sajtótájékoztatón elmondta, „a második fesztivál célja nem csupán az, hogy mi, felnőttek átadjuk tudásunkat a fiatal generációknak, hanem főként az, hogy mi tanuljunk tőlük, meghallgassuk őket, hangot adjunk nekik, hiszen a jó művész nem feltétlenül az idős művész.”
Idén a kolozsvári Babeș–Bolyai Tudományegyetem, a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem, a bukaresti és temesvári művészeti egyetemek mellett a jászvásári művészeti egyetem végzős és mesteris diákjai is Csíkszeredába utaznak a tíz napos programsorozatra, ahol olyan neves rendezőkkel találkozhatnak, mint Bodolay Géza, Sebestyén Aba vagy Mohácsi János.
Fotó: Veres Nándor
Az idei fesztiválra ellátogat a nemzetközi hírű Rodrigo García televíziós és filmrendező is, aki műhelymunkával készül az eseményre. Részletes program az unscene.ro weboldalon, vagy a fesztivál Facebook-odalán érhető el.
Fotó: Veres Nándor
Többszáz jogosítványt vontak be az elmúlt 24 órában országszerte, többek között gyorshajtás és ittasvezetés miatt – derül ki a rendőrség vasárnapi közleményéből.
Ellenőrizni fogják a fogyatékossággal élő személyeket is foglalkoztató úgynevezett védett egységeket, az intézkedést Florin Manole munkaügyi miniszter rendelte el.
Szeretett vándormadaraink hazatértek, elfoglalták fészkeiket és legtöbbjük már megkezdte a családalapítást. Mégis lehetnek olyan gólyák, amelyek még a fészkeléssel bajlódnak – mutatjuk, mit tehetünk értük, illetve a jövőbeli fiókák épségéért.
Alig egy hét alatt összesen 20 európai elfogatóparancsot hajtott végre a Román Rendőrség, és több száz személyt azonosítottak a SIRENE-együttműködés révén.
Őrizetbe vettek a hatóságok két Brassó megyei vadászt, akik engedély nélkül lelőttek egy barnamedvét.
Utcán sétáló kendőzött szépségekről ír a korabeli sajtó Gyergyószentmiklós vonatkozásban, Csíkszeredában szálloda is fungált bordélyként. Bizony, e tekintetben Csík vármegyében sem voltak szemérmesebbek az emberek, mint máshol Székelyföldön.
A magyarországi országgyűlési választásokon leadott összes szavazatot megszámolták szombatra, a Tisza pedig növelni tudta a képviselői mandátumainak számát, a kétharmad pedig még egyértelműbb lett.
A Magyar Polgári Erő (MPE) a Magyarországon „ellenzékbe kényszerült nemzeti pártok” mellett marad – közölte szombaton a párt ügyvivő elnöksége.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
A mezőgazdasági kifizetési ügynökség (APIA) nevében küldött hamis telefonos és online szöveges üzenetekre figyelmeztet a mezőgazdasági minisztérium.
szóljon hozzá!