
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Felhívást tett közzé a sepsiszentgyörgyi polgármesteri hivatal, miszerint számlálóbiztosokat keresnek. Kérik, hogy akinek van tapasztalata és napi 6 órát tud szánni a népszámlálásra, jelentkezzen a hivatal ügyfélfogadó irodájában, hogy segítsen a lakosság összeírásában.
2022. június 30., 16:252022. június 30., 16:25
Mint írják: tapasztalat nélküli, legalább középfokú számítógép kezelői ismeretekkel rendelkező személyek is jelentkezhetnek. A Kovászna megyei statisztikai hivatal adatai szerint június 28-ig a sepsiszentgyörgyiek 75,3 százalékát sikerült eddig összeírni a népszámláláson, ez azt jelenti, hogy
Az önkitöltős első szakasz lezárása után Sepsiszentgyörgy volt az első az ország megyeszékhelyei között a résztvevők aránya alapján.
Sepsiszentgyörgy becsült lakossága 51 300 fő, ennek a 24,7 százalékát, vagyis mintegy 12 600 személyt kell a következő két hétben még felkeressenek a számlálóbiztosok.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
Baleset történt Sepsiszentgyörgy kézdivásárhelyi kijáratánál a 13E országúton. Az ütközés következtében hat embert szállítottak kórházba és forgalomkorlátozást vezettek be.
Nicușor Dan államelnök szombaton megerősítette, hogy a pénteken felrobbant tengeri drón ukrán eredetű, de hangsúlyozta, hogy Oroszország a felelős a Romániát érintő helyzetért.
Bántalmaztak egy férfit és eltulajdonították az áldozat kerékpárját szombaton hajnalban Marosludason. Az elkövetők előzetesbe kerültek.
Narancs jelzésű viharriasztást követően több településen is intenzív felhőszakadással érkezett meg a viharos időjárás. A vihar által érintett települések lakóit Ro-Alert üzenetben is figyelmeztették a hatóságok.
Minden, ebben az időszakban elkészülő bölcsőde felvehet majd állami költségvetésből fizetett személyzetet, hogy ősztől elkezdhesse működését – jelentette ki szombaton Ilie Bolojan.
A Déli- és a Keleti-Kárpátokra, Munténiára, Dobrudzsára és Moldvára érvényes fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Több folyó is kiléphet a medréből az esőzések következtében szombaton és vasárnap. Székelyföldi folyók is érintettek.
Maros megye területén narancssárga kódjelzésű riasztást adtak ki záporokra, zivatarokra vonatkozóan, helyenként jégesőre is számítani lehet. Hasonló riasztás van érvényben Csíkszékre is.
szóljon hozzá!