
Fotó: Farkas Orsolya
Pincében tárolt szalmabálák kaptak lángra a Zabolához tartozó Páva falurészen szombaton délután. A hivatásos és önkéntes alakulatok jelenleg is dolgoznak az oltáson, személyi sérülés nem történt.
2024. március 23., 17:512024. március 23., 17:51
Szalmával teli pince gyulladt ki a délutáni órákban Páván, jelenleg összesen négy tűzoltóautó segédkezik az oltásban. A helyszínre érkezve Szigyártó János Nimródot, a zabolai alpolgármestert kérdeztük az eset kapcsán. Mint mondta, nemcsak szalmabálákat, hanem üzemanyagot is tároltak a 10 méter széles, 15 méter hosszú pincében, a lángok pedig egyik pillanatról a másikra csaptak fel, a tűz pontos okát viszont nem tudni. Sejtése szerint a szalma idővel benedvesedett, átmelegedett és kereszthuzat révén gyulladt meg.
Fotó: Farkas Orsolya
Az elöljáró szerint már az első pillanatokban riasztották a helyi önkéntes csapatot, ugyanakkor Gelencéről is megérkeztek az önkéntes tűzoltók röviddel a hívás után. A helyszínre két hivatásos tűzoltóautó és egy mentő is érkezett, személyi sérülés azonban nem történt. A lángokat sikeresen megfékezték, a helyszín biztosítása és a teljes körű oltás még folyamatban van.
Erdőtüzek oltására szakosodott negyvenfős kontingenst küldött csütörtökön Görögországba a román belügyminisztérium vészhelyzetekért felelős szakosztálya az Országos Katasztrófavédelmi Felügyelőség (IGSU) szervezésében.
A Sanitas szakszervezeti szövetség péntek reggel bejelentette az egészségügyi általános sztrájk felfüggesztését.
Az új közalkalmazotti bértörvény tervezete egyik vizsgált forgatókönyv szerint sem kedvez az egészségügyi dolgozóknak – közölte a Sanitas Szakszervezeti Szövetség csütörtökön.
A Duna alacsony vízállása miatt a következő 24-72 órában elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása, ezzel a villamosenergia-termelés megszűnése - tette közzé honlapján az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. csütörtökön kora délután.
Minden előkészítő osztályos kisdiák felszerelt iskolatáskát kap szeptemberben, Marosvásárhelyen – erről döntöttek az önkormányzati képviselők csütörtökön, amikor rábólintottak a helyi köztisztasági vállalat létrehozására is.
A szenátus jogi bizottsága csütörtökön több módosítással elfogadta a köztisztségviselők feddhetetlenségre vonatkozó jogszabályok módosításáról és kiegészítéséről szóló törvénytervezetet, amelyet szerdán a képviselőház már megszavazott.
Egy személyt kórházba szállították csütörtökön Bukarestben, miután két gépkocsi összeütközött az Iuliu Maniu sugárúton – közölte a fővárosi közlekedésrendészet.
A kormány csütörtökön 630 millió euró értékű hitelfelvételt hagyott jóvá a Brassó–Segesvár vasútvonal korszerűsítésére.
Szeptember elsejétől használhatják a páciensek az E-Sănătatea Mea országos digitális platformot – jelentette be csütörtökön az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) elnöke.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén a mezőgazdaságban használt gázolaj jövedéki adójának támogatására szánt költségvetés kiegészítését.
szóljon hozzá!