
Fotó: Kocsis B. János
Ötödik alkalommal szervezik meg a Székelyföldi Karriernapokat november 25. és 27. között a sepsiszentgyörgyi Művész Moziban. A többnapos rendezvény középiskolás diákoknak nyújt lehetőséget 34 különböző hivatás megismerésére, és tapasztalt, sikeresen elhelyezkedett szakemberekkel való beszélgetésre is.
2023. november 17., 16:042023. november 17., 16:04
Az eseményre minden nap 1-től 5-ig lehet ellátogatni, előzetes regisztráció alapján. Elsősorban sepsiszentgyörgyi 11. és 12. osztályos diákok jelentkezését várják, de bármely középiskolás tanulót is szívesen látnak, aki érdeklődik a karrierépítés témája iránt és egyetemi oktatás előtt áll.
Zsigmond József, a Centrum Studiorum elnöke, városi önkormányzati képviselő kifejtette, hogy
„Azt gondolom, hogy erre a tudásra nagyobb szükség van, mint azokra az információkra, hogy hogyan lehet elvégezni az egyetemet. Például, ha valaki orvosi egyetemre akar menni, megtalálja az információt, felkészül, bejut, elvégzi, remélhetőleg hazajön. De azt, hogy egy orvos ténylegesen nap mint nap mit csinál, egy 11. vagy 12. osztályos tanulónak nagyon kevés rálátása van, márpedig most kell ezt a nagyon fontos döntést meghozni” – részletezte az önkormányzati képviselő.
Zsigmond József azt is elmondta, hogy
Elsőként Antal Árpád polgármester tart nyitóelőadást, azt követően Szakács Paál István, a Hargita Business Center igazgatója fog beszédet mondani, végezetül pedig az érdeklődők Székely István Gergő, a Székelyföldi Közpolitikai Intézet kutatási igazgatójának előadását is meghallgathatják.
A kedd a gazdaságról és vállalkozásról (marketing, bank és pénzügy, vendéglátás, stb.), egészségügyről (orvoslás, esztétika és szépészet, állatorvos, stb.), és lélekgondozásról fog szólni, ahol pedagógustól kezdve, a pszicholgóuson át a lelkészig minden szakmából érkeznek képviselők. A szerda a művészetek és kommunikáció (színművészet, filmkészítés, ruhatervezés, stb.), ipar és IT (építőipar, informatika, mezőgazdaság, stb.), valamint igazságszolgáltatás (ügyvéd, jogász, stb.) irányzatainak napja. A képviselő kiemelte, hogy
Fotó: Kocsis B. János
„Arra biztatjuk a fiatalokat, hogy menjenek, tanuljanak, tapasztaljanak, és aztán jöjjenek haza, kamatoztassák itt a tudásukat” – hangsúlyozta Zsigmond József.
Hozzátette, hogy ameddig lehet, a diákoknak érdemes igényelniük a diákigazolványt is. Idén úgy döntöttek, hogy digitalizálják a rendszert a fiatalság igényeihez igazodva, így
„Az is nagyon fontos, hogy ez idéntől egy fesztiválkártya is lesz, abban az értelemben, hogy birtokosai között nagyobb erdélyi és magyarországi fesztiválokra is belépőket sorsolunk ki” – egészítette ki az elnök, felhívta a figyelmet továbbá arra, hogy a Vibe fesztiválra való jegyvásárláskor jövőhéten 10 százalékos kedvezményt tudnak kapni azok a diákok, akik rendelkeznek diákigazolvánnyal.
A Székelyföldi Karriernapokon való tumultus elkerülése végett a szervezők arra kérik a diákokat, hogy előzetesen regisztráljanak a diakigazolvany.ro oldalra kattintva, vagy a plakáton szereplő QR-kód segítségével. Kiemelték továbbá azt is, hogy a regisztráltakat rendszeresen értesíteni fogják ösztöndíj-, és álláslehetségekről, valamint gyakornoki és önkéntes munkákról is.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
szóljon hozzá!