
Archív
Fotó: Pinti Attila
Még nem derült ki, milyen módon és mekkora összeggel finanszírozzák a koronavírus-fertőzöttek számára létrehozott állapotfelmérő központokat.
2022. január 12., 17:422022. január 12., 17:42
András-Nagy Róbert, a sepsiszentgyörgyi kórház igazgatója szerdán sajtótájékoztatón elmondta, a moduláris sürgősség mellett, ugyancsak egy moduláris épületrészben létrehozták ezt a központot, elindították az engedélyeztetést, ám
vérvizsgálatot és radiológiai vizsgálatot végeznek, és megvizsgálja őket egy fertőző betegségek kezelésére szakosodott orvos. Ez a tavaly is így zajlott, az állapotfelmérő központ beindításával annyi lesz a különbség, hogy az a sürgősség mellett működik, és kapnak erre külön pénzösszeget – részletezte az igazgató.
Ugyanakkor a koronavírus-fertőzöttek ellátásában nagy előrelépésnek tartja, hogy az év elején megjelent miniszteri rendelet értelmében nagyobb szerepet kapnak a háziorvosok, nekik kell követniük az otthoni megfigyelés alatt lévő fertőzöttek állapotát. Az igazgató abban bízik, így elkerülhető lesz, hogy a betegek egy része túl későn kerüljön kórházba.
Rosu Mátyás orvosigazgató is jó ötletnek tartja az állapotfelmérő központok beindítását, ám sokkal nagyobb segítség lett volna a kórházaknak, ha azokat alternatív helyszíneken indították volna be, így
Abban bíznak, hogy legalább a költségeiket valós szinten elszámolják, hiszen egy új helyszín megnyitása leterheli a villany- és a gázszámlájukat.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
Mindenki magyar, aki magyarnak vallja magát, magyarul gondolkodik, álmodik és aki szeret magyarnak lenni, éljen bárhol a nagyvilágban – jelentette ki Magyar Péter a Nemzeti összetartozás napján, csütörtökön Budapesten, a Kossuth téren.
Csütörtökön délelőtt 10 és éjjel 11 óra között elsőfokú, sárga jelzésű meteorológiai riasztás van érvényben légköri instabilitás és jelentős mennyiségű záporok miatt – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A hegyimentők és a határrendészek kimentettek két eltévedt ukrán állampolgárt, akik a Máramarosi-havasokon keresztül jutottak át az ukrán–román határon; egyikük válságos állapotban van.
„Bűzlő” problémáról tettek panaszt a Szemerja negyed lakói a sepsiszentgyörgyi RMDSZ legutóbbi lakossági konzultációján, amely a városjáró program része. Az illetékesek rövid időn belül helyszíneltek és döntöttek.
Országszerte szünetelni fog a tanítás pénteken a pedagógusok napja alkalmából.
A két lakásán végzett házkutatás után őrizetbe vették szerda este az ügyészek Cristian Pomohaci népdalénekest.
A pünkösdi időszakot lezáró úrnapja, az oltáriszentség ünnepe a húsvétot követő hatvanadik, illetve a pünkösdvasárnap utáni tizedik napra esik. Régen szigorú munkaszüneti tilalom kötődött hozzá, például a kapálástól még a reformátusok is ódzkodtak.
Szünetelni fog a vízszolgáltatás csütörtökön Gyergyószentmiklóson, a Bucsin-negyedben a vízhálózaton végzett javítások miatt.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint nem lehet mindenki elégedett az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével, mert a jogszabályjavaslat „nem béremelésekről, hanem méltányosságról szól”.
szóljon hozzá!