
Ez a nap is eljött. Beke István és Szőcs Zoltán szabadon bocsájtásáról döntöttek.
Fotó: Facebook/Fejér László Ödön
„Köszönöm, Istenem! Végre szabadok!” – ezt írta Facebook-bejegyzésében Beke Csilla, a terrorizmus vádjával elítélt Beke István felesége. A Brassói Bíróság már június 11-én Beke István és Szőcs Zoltán szabadon bocsátásáról döntött alapfokon.
2021. július 19., 13:162021. július 19., 13:16
2021. július 19., 15:422021. július 19., 15:42
Az ügyészség az alapfokú döntést megfellebbezte, erről döntött hétfőn a bíróság. A tárgyalás a délelőtt folyamán lezajlott, a döntést még nem tették közzé a bíróságok portálján.
A Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom (HVIM) kézdivásárhelyi, illetve erdélyi elnöke 2020 májusa óta kérhette a feltételes szabadon bocsátást, miután 2018. július 4-én öt-öt év letöltendő börtönbüntetésre ítélte őket a Bukaresti Legfelsőbb Bíróság, terrorista cselekmények, illetve ezekre való felbujtás miatt.
„A családjaik már úton vannak, hogy hazahozzák a fiatalokat” – számol be a Facebookon Fejér László Ödön szenátor.
Mint ismeretes, Beke Istvánt és Szőcs Zoltánt a romániai szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) állította bíróság elé, mert lehallgatott beszélgetéseikből és a Beke István lakásán talált petárdákból a román hatóságok arra következtettek, hogy házi készítésű bombát akartak robbantani Kézdivásárhely főterén 2015-ben, a december elsejei román nemzeti ünnepre szervezett katonai parádén.
A vízimentők egymás után találták meg azt a két fiatalt, akik Olimp üdülőhelynél tűntek el a tengerben vasárnap. Mindkettejüket megpróbálták újraéleszteni, de nem sikerült megmenteni az életüket.
Az adócsalás és a szabálytalan kereskedés visszaszorítása érdekében tartott ellenőrzéseket szombaton a Hargita megyei rendőrség. Hat kereskedőnél, három helyszínen szabtak ki bírságot összesen több mint 13 ezer lej értékben.
Életét vesztette egy 55 éves, marosvásárhelyi férfi vasárnap a Fogarasi-havasokban, miután túrázás közben szakadékba zuhant – közölte az Argeș megyei rendőrség.
Jóval alacsonyabb gázolajárakat függesztettek ki az üzemanyagtöltő-állomásoknál vasárnap, miután a kormány beavatkozott: ideiglenesen 20 százalékkal csökkentették a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Két spanyol vadászgép lelőtt egy engedély nélkül a román légtérbe behatoló drónt vasárnapra virradóra Galac megyében – közölte Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter.
A román haditengerészet aktív és hiteles partner, amely biztonságot és stabilitást nyújt a NATO dél-keleti szárnyán – hangsúlyozta Mihai Panait altengernagy, a román haditengerészet vezérkari főnöke szombaton Konstancán, a román haditengerészet napján.
Huszonnégy órára őrizetbe vettek egy 46 éves férfit, aki a gyanú szerint levizelte egy brassói kórház belső falát, majd bántalmazta az egészségügyi személyzet egyik tagját – közölte a Brassó megyei rendőrség.
Ittas vezetésen ért a rendőrség egy 53 éves, korondi férfit augusztus 15-én éjjel Gyergyószentmiklóson.
Tíz vállalkozást ellenőriztek Hargita megyében a rendőrök és a környezetvédelmi ellenőrök pénteken. Az akció során elsősorban üzletek, autóbontók és autójavító műhelyek működését vizsgálták.
1 hozzászólás