
Archív
Fotó: Beliczay László
Egyre súlyosabbá válik a járványhelyzet Székelyudvarhelyen. Az utolsó, vasárnapi jelentés szerint a fertőzöttségi arány meghaladta a másfél ezreléket a városban – tájékoztatott közleményében a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal.
2021. március 22., 21:062021. március 22., 21:06
2021. március 22., 21:112021. március 22., 21:11
A prefektusi hivatal szombati jelentése 11 új regisztrált koronavírusos esetről számolt be székelyudvarhelyi vonatkozásban, vasárnap pedig további kettőről. A pénteki 1,34 ezrelékes fertőzöttségi mutató szombatra már 1,47 ezrelékre emelkedett, míg a vasárnapi már 1,52 ezrelék volt.
A székelyudvarhelyi kórházba beutalt 98 (32 székelyudvarhelyi) koronavírusos páciens közül 12-en enyhe tünetekkel rendelkeznek, míg a betegek 88 százaléka, vagyis 86 személy középsúlyos vagy súlyos állapotban van. A kórház intenzív terápiás osztályán továbbra is mind a tíz ágy foglalt: kilenc beteg lélegeztetőgépes, egy fertőzött pedig oxigénmaszkos légzéstámogatásra szorul.

Az elmúlt huszonnégy órában 3743 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában, az új esetekkel 900 858-ra nőtt a járvány kezdete óta regisztrált fertőzöttek száma. Egy nappal ezelőtt 4267 esetet azonosítottak.
Mivel a városban meghaladta az 1,5-öt az ezer lakosra jutó igazolt koronavírus-fertőzések száma, a települések következő, egy hét múlva várható besorolásánál a jelenleg még zöld zónás Székelyudvarhely sárga zónába fog kerülni, ha a döntésig nem javulnak a mutatók. Ez a magasabb járványügyi kockázatnak megfelelő további szabályozásokat vonhat maga után a városban. A polgármesteri hivatal hétfőn közzétett Facebook-bejegyzésében azonban még „csak” óvatosságra, illetve a jelenleg érvényben lévő járványügyi korlátozások szigorú betartására intik a városlakókat.
Mintegy négyszáz diák és szülő tüntetett kedden a temesvári Opera téren, igazságot követelve a Temes megyei Csenében meggyilkolt 15 éves fiatalnak, Mariónak, akinek megölésében bűntárs volt egy 13 éves – jelenleg szabadlábon lévő – fiú is.
Novemberben már feltöltötték az 500 lejes tanszertámogatást ötszázezer jogosult diák kártyájára, a decemberben kiosztott új kártyák közül viszont közel 60 ezren még mindig nem kapták meg. A feltöltés időpontja egyelőre bizonytalan.
Csehországban autóbusz-gyújtogatásokat, Litvániában terrortámadásokat készített elő az az Oroszországban élő személy, akinek a felbujtására Románia területén is szabotázsakciókat tervezett egy kolumbiai férfi.
Több mint 6900 lakóingatlanban keletkezett tűz tavaly Romániában, ami mintegy 2 százalékos növekedést jelent 2024-hez képest. A tűzesetekben 305 ember életét vesztette, az áldozatok többsége idős.
Az egészséges mezei nyúlpopuláció megőrzése érdekében Arad megyéből Maros megyébe telepítettek közel hetven mezei nyulat.
Hétre emelkedett a kedden kora délutáni Temes megyében történt baleset halálos áldozatainak a száma, további három sérültet pedig kórházban kezelnek. Hatósági információk szerint az áldozatok egy mikrobusz utasai voltak, amelynek sofőrje előzésbe kezdett.
A 2025-ös évet Románia 7,65 százalékos GDP-arányos (146,03 milliárd lejes) költségvetési hiánnyal zárta, ami 1 százalékponttal kisebb a 2024-es év végi 8,67 százalékos deficitnél – közölte kedden a pénzügyminisztérium.
A téli időszak velejárója: 30 százalékkal megnőtt az ortopédiai esetek száma a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban az elmúlt két hétben a csúszások, esések és téli sportbalesetek miatt.
Románia miniszterelnöke kedden kijelentette, a hét végéig dönt a kormánykoalíció arról, hogy milyen módon terjeszti elő elfogadásra a helyi és központi közigazgatásról szóló, valamint a gazdaságélénkítő intézkedéseket tartalmazó csomagot.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata elnök hétfőn este kijelentette, nem fogja elfogadni, hogy a kormány külön-külön vállaljon felelősséget a parlamentben a közigazgatási csomagért és a gazdaságélénkítő intézkedéscsomagért.
szóljon hozzá!