
Fotó: Pinti Attila
Többszörös sérülésekkel és törésekkel szállították a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházba azt a négy áldozatot, akik balesetet szenvedtek hétfőn délelőtt a Nyergestetőn.
2024. július 22., 16:382024. július 22., 16:38
2024. július 22., 17:072024. július 22., 17:07
Egy nőt mentőhelikopterrel, egy férfit és két másik nőt mentőautóval szállítottak kórházba a Nyergestetőn történt balesetet követően. A sürgősségi betegellátó egységben
– tájékoztatta a Székelyhont Kiss Edit, a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház sajtóreferense.
Az áldozatok mindegyikét többszörös sérülésekkel és törésekkel szállítottak kórházba: a vizsgálatok után
Egyik sérültnek többszörös bordatörése, mellkasi traumája van, egy másik áldozat súlyos combcsonttörést szenvedett és műteni kell, másikuk alkartörést, bordatörést és gerinccsigolya-sérülést szenvedett, a negyedik betegnek pedig a gerincsérülése mellett többrendbeli bordatörése és lépruptúrája is van. Két áldozat műtétre szorul.
Mindannyiuk állapota súlyos, kórházban maradnak kezelés és további ellátás, megfigyelés céljával – tudtuk meg.

Egy utas életét vesztette, négyen megsérültek miután szakadékba zuhant egy autó a Nyergestetőn. A helyszínre nagy erőkkel vonultak ki a mentőegységek, mentőhelikoptert is riasztottak.
Több mint egymillió euró értékű vagyont akart megszerezni az a nő, akit azzal gyanúsítanak, hogy a nagydisznódi városi kórház egyik ápolónőjének segítségével megölte az anyját.
Ittas sofőrök, felfüggesztett jogosítványok, valamint súlyos közlekedési baleset is szerepel a Hargita megyei rendőrség karácsonyi mérlegében.
Súlyos közlekedési baleset történt vasárnap hajnalban a bukaresti Egyesülés (Unirii) aluljáróban: egy személygépkocsi nekiütközött az elválasztófalnak, majd felborult. A becsapódás nyomán az autó vezetője megsérült, kórházi ellátásra szorult.
Erős szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Székelyföld egy része is érintett.
Határozatképtelenség miatt január 16-ára halasztotta az alkotmánybíróság a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvénytervezettel kapcsolatos beadvány megvitatását – jelentette be hétfőn a testület elnöke, Simina Tănăsescu.
Nyilvános felbujtás miatt 8400 lej pénzbüntetést rótt ki Bukarest hatodik kerületének bírósága Călin Georgescu és George Simion egyik támogatójára.
A 2026-os évben a romániai alkalmazottaknak 17 hivatalos munkaszüneti nap jár, ezek közül 12 esik hétköznapra. Mutatjuk a listát, hogy könnyebben megtervezhesse jövő évi szabadságát.
Az elmúlt 24 órában 25 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 28 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn a Salvamont.
Vastag kőfalak, lőrések és gyilokjáró veszik körül Csíkkarcfalva község templomát, amely nemcsak az imádságra, hanem a védekezésre is készült.
A híres francia színésznőt súlyos betegség után, vasárnap érte a halál. 91 éves volt.